- Apple iPhone 15 Pro Max - Attack on Titan
- Poco F5 - pokolian jó ajánlat
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Nothing Phone (3a) és (3a) Pro - az ügyes meg sasszemű
- A Samsung gyártja az első 2 nm-es Qualcomm lapkát?
- Garmin Forerunner 970 - fogd a pénzt, és fuss!
- Apple Watch Ultra - első nekifutás
- Egyszerre legnagyobb és legkisebb is a Garmin Venu X1
- Xiaomi 14T - nem baj, hogy nem Pro
Aktív témák
-
dr_strange
senior tag
-
dr_strange
senior tag
-
dr_strange
senior tag
-
dr_strange
senior tag
válasz
Speeedfire #19573 üzenetére
csinalj egy aliast
alias rt = "sudo /etc/init.d/rtorrent"
ezt a sort szurd be a ~/.bashrc file-ba, azontul az rt parancs kiadasakor igazabol a sudo /etc/init.d/rtorrent parancs fog vegrehajtodni
-
dr_strange
senior tag
Nem egeszen ertem a gondolatmenetet.
"Amúgy nem lenne rossz a KDE, ha nem mindennek más neve lenne, mint egy bármilyen oprendszerben."
A KDE nem oprendszer, desktop kornyezet."Gondolok itt arra, hogy a hang alatt minden van, csak pl. ilyen nem, hogy ikon kiválasztás,"
Ezt sem ertem, hogy jon a hanghoz az ikon kivalasztas?
"nekem egy nem szar gépem van egy ThinkPad T61 lehet mondani, hogy kompatibilis volt mindennel amit rátelepítettem:
Fedora Core
Mandrake 2008
OpenSUSE11
Ubuntu 8.04
Windows XP
Windows VistaMindennel működnek a nyorsbillentyűk, és nem kell varázsolni hozzá. Szóval, ha egy ThinkPad-el nem kompatibilis akkor mivel az???"
Feltehetoleg a fentieken nem 4.2-es beta allapotu KDE-t hasznaltal DE-nek?
"Nem baj, hogy ezt kell használnom,"
Kell? Linux is about choice. Visszaallhatsz a stabil, kiforrott, megbizhato 3-as sorozatu KDE-re. Vagy attrehtesz GNOME-ra, xfce-re, vagy a negyvenketmillio ablakkezelo valamelyikere.
"ha 8 oprendszerben hasonlóan kell beállítani valamit, akkor itt miért gyökeresen máshogy"
merthogy ez uj koncepcio, uj felepites, mittudomen; akinek megtetszik, ennel marad; aki nem, valt, ilyen egyszeru
-
dr_strange
senior tag
-
dr_strange
senior tag
válasz
luciferc #7190 üzenetére
A userland, tehát a felhasználói programok tárháza mindenütt gyakorlatilag ugyanaz, ha az adott alkalmazás nem kerül fel az alaptelepítéssel, akkor feltehető csomagból; ha netán nem lenne meg csomagban, feltehető forrásból, stb. Némi munkával tehát szinte mindegyik disztró szinte ugyanolyanra pofozható. A különbség a körítésben van: a csomagkezelésben, csomagformátumban, az adminisztrációs eszközökben vagy azok hiányában, hogy az illető distró milyen saját foltozású kernelt csomagol a terjesztésébe, hányféle eszközt ismer fel "alapból" (hogy utálom ezt a szót), mennyit kell a casual felhasználónak győzködni a rendszert, hogy úgy működjön, ahogy ő szeretné, vagy mennyire speciális rétegigényt elégít ki (mondjuk egy kifejezetten tudományos célú alkalmazásokkal telepakolt terjesztés vagy pl. az Ubuntu Studio).
2 dologra készülj fel szerintem:
- bármelyik terjesztéssel kezdesz is, előbb-utóbb bele fogsz futni valamilyen problémába, amit meg kell oldani; ha nem az első napon, akkor a negyvenediken; viszont a legtöbb probléma megoldható vagy előbb-utóbb kijön rá a megoldás, csak túrni kell utána, olvasni a dokumentációt, mant, hibajelentést, kérdezni a fórumon
- bármelik disztrót választod, ha felteszel egy kérdést vagy hibát egy fórumra, rögtön lesz majd hat olyan válasz, hogy "de miért nem használsz inkább XXX-t, az alapból tudja meg különben is", ami a legrosszabb dolog, ami történhet szerintem, mertsok kezdőt könnyen abba hajszol, hogy egyik disztrót rakja fel a másik után, mert azt hajtja, hogy melyik fogja "alapból" megoldani a problémáját, utánajárás, gondolkodás és kérdezés helyett, aztán amikor a hatodik disztró sem válik be, mert mindegyiknek van valami más hasfájása, akkor félredobja, hogy "a linux nem érett még meg arra, hogy használják"Ez az én véleményem.
-
dr_strange
senior tag
válasz
luciferc #7171 üzenetére
Azért ez ma már annyira nem pontos szerintem, tekintve, hogy a SuSÉt jó pár éve megvette a Novell, ami a GNOME ma egyik legnagyobb fejlesztője (pl. Miguel de Icaza, a projekt elindítója is Novell alkalmazott ma tudtommal).
Sok nagy, fizetős programot tervezel használni Linux alatt?
-
dr_strange
senior tag
válasz
.:GoliBali:. #5621 üzenetére
ez elegge hasonlit
http://www.gnome-look.org/content/show.php/gekos-leopard?content=77773
-
dr_strange
senior tag
válasz
#16820480 #5470 üzenetére
a) nézd meg az /usr/lib alatt, van-e libaudclient.so nevű fájl; ha van, de nem libaudclient.so.1 a neve, hanem mondjuk libaudclient.so.2, akkor ha ez utóbbira csinálsz egy symlinket libaudclient.so.1 néven (merthogy azt hiányolja az Audacious), akkor van esély rá, hogy el fog indulni; ha nincs ilyen fájl, akkor nincs feltéve a libaudclient nevű osztott könyvtár, keress a csomagtelepítőben
b) hangerőszabályzó: a gnome-panelen jobbklikk és kisalkalmazás hozzáadásával sem tudod visszavarázsolni?
-
dr_strange
senior tag
válasz
Neil Watts #5126 üzenetére
az MC-nek koze nincs a Gnome-hoz
-
dr_strange
senior tag
válasz
spammer #1062 üzenetére
Most lehet, hogy nekem vannak ordas nagy fogalomzavaraim, de szerintem a hullámzást, forgást stb. is a beryl ill. compiz, szóval a windowmanager ''csinálja'', úghogy szerintem fut az a beryl. Pontosan milyen ''beryl effektekre'' gondolsz, amik nem mennek?
Ha fut a beryl, akkor a gnome tálcán meg kell jelennie az ikonjának. Ha az ott van, arra jobbkattintásra előjön egy menü, ott ki lehet választani, hogy az ablakkereteket az emerald vagy a gtk adja - ha azt gtkra váltod, lesznek ablakdekorációid?
Az emerald managerben simán csak rá kell állni a választott témára, automatikusan átvált.
Megj.: én nem Ubuntozok, Gentoozok, de akkora különbség nem lehet. -
dr_strange
senior tag
válasz
cobrakigyo #974 üzenetére
Preferences/Sessions-ben meg tudod adni, milyen programok induljanak a GNOME indulásakor.
-
dr_strange
senior tag
Mindkettőtök gondjára megoldások az Ubuntu Kalauzban:
http://wiki.hup.hu/index.php/Ubuntu_Breezy_Kalauz -
dr_strange
senior tag
azt, hogy melyik felhasználó mit tehet a sudoval, elvileg az /etc/sudoers fájlban a rendszergazda szabályozhatja, pontosan megadhatja akár, hogy a sudo mely műveletek elvégzésére korlátozódhat; azt nem tudom, hogy az Ubuntu, ami kicsit másképp kezeli a root/user kérdést, ezt hogy állítja be
-
dr_strange
senior tag
Szerintem nagyon is fejlesztik az alkalmazást, amikor az xmms kikerült a Gentoo csomagok közül, az audiacious főfejlesztője megjelent a kapcsolódó topikban a gentoo fórumon, minden kérést meghallgatott és szinte realtime portolta az xmms plugineket stb.
Viszont én az audacioust nem használom hosszú lejátszólistákoz, inkább csak olyankor, ha valamit gyorsan meg akarok hallgatni, vagy nonstandard helyen van a merevlemezen. Általános zenehallgatáshoz az Exaile-t szoktam indítani, így aztán eddig nem tapasztaltam a hibát, amiről írsz.
[Szerkesztve]
Aktív témák
Hirdetés
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Death Stranding (PC)
- Bluetooth hangszórók
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Linux kezdőknek
- Windows 98/ME kérdések és válaszok
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- AMD Catalyst™ driverek topikja
- További aktív témák...
- Vírusirtó, Antivirus, VPN kulcsok
- Bontatlan - BATTLEFIELD 1 Collectors Edition - Játékszoftver nélkül
- Gyermek PC játékok
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- AKCIÓ! MSI B450M R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB Rampage SHIVA Zalman 600W
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 7500F 32/64GB DDR5 RTX 5060Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Csere-Beszámítás! Asztali számítógép játékra! I5 14400F / RX 6900 XT 16GB / 32GB DDR5 / 1TB SSD
- Eredeti, új Lenovo 330W töltők - ADL330SDC3A
- BESZÁMÍTÁS! MSI B550M R7 5800X 32GB DDR4 512GB SSD RX Nitro+ 6700XT 12GB Corsair 4000D ASUS ROG 650W
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest