- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- CMF Buds Pro 2 - feltekerheted a hangerőt
- iPhone topik
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Telekom mobilszolgáltatások
- One mobilszolgáltatások
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Mobil flották
- Okosóra és okoskiegészítő topik
Aktív témák
-
Jester01
veterán
válasz
VINIKOR #12000 üzenetére
Ezzel pont nem tudom mi bajod van, amikor windowsban is milliószor kaptam már olyan ablakot ami a microsoftnak küldené a hibajelentést. Ez meg legalább azt is megmondja, hogyan lehet megjavítani.
Természetesen a frissítés csak egy halom .deb csomag, ebből következik, hogy le lehet menteni. Bár tipikusan nem szükséges, hiszen a linuxot nem telepítjük újra
-
ngabor2
nagyúr
válasz
VINIKOR #11999 üzenetére
ööö... miért ne lehetne? a /var/cache/apt/archives kt-ba menti a .deb-eket. ezeket kiírod, vagy kimásolod tetszőleges adathordozóra. utána az új rendszernél az első apt-get update után (vagy akár előtte is) visszamásolod őket ugyan oda, az apt-get upgrade ezeket már nem fogja leszedni.
megj.: a grafikus frissítéskezelők is ezeket a parancsokat használják, csak elrejtik a csicsa mögé. a lényeg változatlan. service pack készítése pedig azért nehezen értelmezhető, mert itt senki nem akar semmi progit elrejteni, hogy csak egyfelé mehess, amerre a fejlesztő akarja. ráadásul elég gyakori is lehet a frissítés.
a mellékelt hibára: ott írja, hogy hogyan lehet megoldani. nem sok ilyen informatív wines hibaüzenete láttam eddig... ha nem tetszik a linux, ne használd. ki kényszerít rá? az, hogy te nem értesz hozzá, nem jelenti azt, hogy a rendszer rossz. mindössze azt, hogy te nem értesz hozzá. viszont ilyen hozzáállással nem is fogsz
-
VaZso
senior tag
válasz
VINIKOR #11996 üzenetére
Nekem is volt már olyan, hogy éppen frissítéseket keresett és amiatt nem hagyott telepíteni valamit.
"Szélsőséges" esetben előfordulhat, hogy bent maradt a csomagkezelő .LOCK fileja pl, ha valamiért újraindult a gép (mondjuk áramszünet miatt).
Esetleg próbáld újraindítani, ha program okozza, csak "elengedi" a lockot...
-
Major Major
senior tag
válasz
VINIKOR #11847 üzenetére
Bocsi, de nem tudok screenshotot küldeni, nem az én gépem, és már azóta ubuntu sincs rajta
Az is Asus F5 volt asszem, a hangkártya pedig
00:14.5 Multimedia audio controller: ATI Technologies Inc IXP SB400 AC'97 Audio Controller (rev 02)
Rengetegek szívtam vele, míg rájöttem, miért nem szól a hang, és véletlenül találtam rá. A hangerőbeállításoknál ugye elő lehet szedni egy csomó csúszkát, meg kapcsolót, ami alapból rejtve van, és azokat piszkáltam, végül, úgy emlékszem, az external amplifier kikapcsolása hozta meg a hangot. Magyarul, ahogy előttem is írták, valami külső erősítő, vagy ilyesmi lehet a neve.
De ezután sem volt 100-as a hang, mert használat közben elment, szaggatott, darált, és csak az újraindítás segített rajta...
Az a laptop nagyon nem szerette a linuxot -
ngabor2
nagyúr
válasz
VINIKOR #11767 üzenetére
ha jók az értesüléseim, akkor a upc MAC alapján azonosítja a gépeket. első körben próbáld meg ugyan azt a címet beállítani a noti hálókártyáján:
sudo ifconfig eth0 hw ether xx:xx:xx:xx:xx:xx
a működő gépen a mac address-t szintén az ifconfig paranccsal kérdezheted le, ott a HWaddr utáni részt kell beírni.
-
harry
veterán
válasz
VINIKOR #11764 üzenetére
Ebből egy szót sem értek.
Milyen noti? Melyik ubuntu? Gnome/kde?
Most mi az, hogy se kép, se hang? Az oprendszerrel minden rendben, csak net nincs?
Ugyanarról a modemről -> mármint router? Az asztali gépen mi van beállítva, dhcp-vel osztott cím vagy fix? Azon milyen oprendszer van?
Hogy érted, hogy mobilról USB-n keresztül van net? A telefon netjét használja a gép usb-n (akkor annak mi köze a hálókarihoz), vagy mégis van net a gépen, és ezt éred el telefonnal USB-n (mondjuk ezt meg nem tudom lehet-e egyáltalán).Amúgy meg egy 'ifconfig' után láthatod, hogy az eth0-nál milyen értékek vannak, itt kéne látni az IP-t. Az átjárót tudod pingelni?
-
cigam
titán
válasz
VINIKOR #11745 üzenetére
vírusírtó, kémprogramkereső nem kell.
Tűzfal jó ha van, de ha csak otthonról, tűzfalas router mögül netezel, nem feltétlen. Nekem laptopom van, de nem használok semmilyet (alapból nem tesz fel semmit ha jóltom)Milyen fájlrendszert használ az a külső winyó?
USB eszköz megjelenik az asztalon pl. pendrive, az ikonján jobklikk és lessz ott egy "kötet leválasztása" (vagy vmi hasonló) menüpont.
Firefox a PH fórumot nekem megjeleníti. Pontosan meddig jutsz el? Van vmi hibaüzi?
Aktív témák
Hirdetés
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- Hálózati / IP kamera
- Vezetékes FEJhallgatók
- A Micron újszerű módszerrel javítja QLC-s SSD-jének sebességét
- Otthoni időjárás-állomás
- Dune Awakening - Máris túl az 1 millión
- Konzol Screenshot
- Mesterséges intelligencia topik
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- További aktív témák...
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Assassin's Creed Shadows Collector's Edition PC
- Microsoft licencek KIVÉTELES ÁRON AZONNAL - UTALÁSSAL IS AUTOMATIKUS KÉZBESÍTÉS - Windows és Office
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S23/Samsung Galaxy S23+/Samsung Galaxy S23 Ultra
- AKCIÓ! Gigabyte H510M i5 10400F 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1080Ti 11GB Rampage SHIVA Zalman 600W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i3 10105F 8/16/32GB RAM RX 6500 XT 4GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Asus Prime A320M R5 1600 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1050 Ti 4GB Rampage SHIVA TT 500W
- Honor 200 Pro 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged