Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • J97

    tag

    válasz body007 #24616 üzenetére

    Köszi!

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

  • J97

    tag

    válasz body007 #24616 üzenetére

    Újabb fejlemények a felbontás állítással kapcsoaltban! Kezd érdekessé válni ez a dolog! Az általad írt xorg.conf -ot is kipróbáltam. Simán bemásolva az eredmény semmi! Nem támogatott üzemmód, szerintem ilyenkor a gép a szabvány hd ready felbontást akarja megetetni a TV -vel (1280x720), ezt a TV D-SUB -on nem támogatja. Beleírtam ebbe a xorg.conf -ba a Modeline "1360x768" és Option PrefferredMode "1360x768" sorokat, hogy kikényszerítsem az 1360 -as felbontást. Nos ez sikerült is, elég érdekesen. Jelentem a TV 1360x768 -as felbontáson dolgozik annak megfelelően, ami a xorg.conf-ban van. Lekérdeztem a TV menüben az infoval. Node, itt jön a hideg zuhany, a desktop felbontása 1280x768. Tehát jelnleg a TV a 1360x768 -as üzemmódban dolgozik, de ez a szerencsétlen ATI driver továbbra sem képes támogatni a desktop megjelnítését ebben a felbntásban. Tehát jelenleg széthúzza az 1280 as képet 1360 -ra. A felbontásoknál a listában még mindig nincs benne az 1360 továbbra sem. Kérdés, lehet e olyat, hogy az fglrx et lehúzom, és installálás előtt belebabrálok valamelyik konfig fájlba, amiben megadom neki ezt a támogatott felbontást akárcsak, mint az egy másfél évvel ezelőtti wines catalystok esetében, vagy a jelnlegihez valamilyen módon ezt hozzáadni.

    Ha úgy lenne felesleges pénzem, mint ahogy nincs, a 4650 -est lecserélném egy jó kis nv GT220 -ra. Értem én, hogy windows és az otthoni felhasználók 80% windows OS-t használ, de ettől függetlenül szerintem az ATI nem engedhetné meg magának, hogy a lniuxos felhasználók igényeit figyelmen kívűl hagyja és kiadjon valami félkész vacakot. Többek között gondolok itt a hardveres video gyorsításra is (xvba). Apropó valakinek sikerült már rendesen működésre bírni ezt a funkciót? Állítólag ATI csak 4000 -res szériától támogatja ezt linuxon, a 3000 -es széria tulajdonosai ha meg ezt ki szeretnék használni linux alatt elmehetnek kapálni!

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

Aktív témák