Hirdetés

Aktív témák

  • zolikaDB

    veterán

    Helló mindenkinek!

    Engem személy szerint nagyon érdekelne a linux, de valahogy, akárhány disztrót kipróbáltam, nem működött minden úgy, ahogy szerettem volna!
    Most jutottam el oda, h megtaláltam az Ubuntut (8.04 HH, Kemény Kócsag)! Eddig live módban próbáltam ki, csak volt vele egy kis gond: akárhogy állítgattam a gépet, nem volt rajta hang!
    Tehát: ahogy a leírás is szól ,rákattintottam egy mp3 fájlra, vártam, h letöltse a codec-et, de semmi! Utána állítgattam a hangbeállításokat is, mindent alsára, meg próbálgattam én mindenhogy, de egy kumma hang se jött ki a gépből.

    És akkor, a gépem:
    Toshiba L30-134 laptop, specifikációk everest alapján:

    CPU típusa Mobile Intel Yonah, 1466 MHz (11 x 133)
    Alaplap neve TOSHIBA Satellite L30
    Rendszermemória 896 MB
    BIOS típusa Phoenix (10/24/07)

    Videokártya ATI RADEON XPRESS 200M Series (256 MB)

    Hangkártya Realtek HD Audio output

    Videokártya tulajdonságai:
    Eszköz leírása ATI RADEON XPRESS 200M Series
    Adapter leírás ATI RADEON XPRESS 200M Series
    BIOS leírás BK-ATI VER008.050I.036.005
    Lapka típusa ATI RADEON XPRESS 200M Series (0x5A62)
    DAC típusa Internal DAC(400MHz)
    Telepített illesztőprogramok ati2dvag (6.14.10.6587)
    Memória mérete 256 MB

    Windows audió
    midi-out.0 0001 0066 MS GS hullámt. SW-szintetizátor
    mixer.0 0001 0068 Realtek HD Audio output
    mixer.1 0001 0068 Realtek HD Audio Input
    wave-in.0 0001 0065 Realtek HD Audio Input
    wave-out.0 0001 0064 Realtek HD Audio output

    Hát, kb így néz ki a gép!

    És lenne még két kérdésem:
    1, amikor elindult a live CD, a képernyőfelbontásom tökéletese volt, olyan, mint windowson! DE: kell letöltenem drivert ugye? Ehhez az ATI kártyához vajh létezik-e ubuntu alá driver (Xpress 200M)? Pl PClinuxOS alá volt... És ezzel elfut-e a szép 3D-s asztal?

    2, olvastam a PC World-ben, h lehet windows alól is telepíteni! Namármost: nekem két partícióm van: C (XP) és D(multimédia, adatok)- lehet olyat, h a D-re telepítem??? És akkor kell-e ennek az oprendszernek swap??? Ui azt hallottam, h bizonyos linuxok képesek fájlból swapolni, mint az XP... Ha esetleg majd törlöm ezt a disztrót, nem lesz gondom az XP indításával? (Ui régen mindig telepítettem a rendszertöltőt is, és amikor lepusztítottam a linuxot, és feltettem egy XP-t, az nem indult, mert a linux rendszertöltő indult elsőként és az nem találta a saját oprendszerét, ezért a windows-t se indította el!)

    Bocs, ez mégse két kérdés lett, inkább két témakör :)
    Várom a válaszokat, és előre is köszönöm a segítséget!

    Eladó 2db új Galaxy S23 tok: Nillkin + Ringke, érd: PÜ!

Aktív témák