- 3D nyomtatással csökkentené a kijelző gyűrődését az Apple iPhone Foldnál
- iPhone topik
- Így lehet kiszúrni, ha kamu AirPods fülest akarnak eladni neked
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Így néz ki és ekkor startol a Honor 600 Pro
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Ennyit dobott egy telefon gyártási költségén a memóriakrízis a Xiaomi szerint
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
raszputyin
senior tag
válasz
Detonator
#345
üzenetére
a SuSE egész jól tud magyarul, de ha mélyebbre ásol, előbb-utóbb minden angol lesz... ez van

ha meg nem ásol mélyebbre, akkor maradj a kék világban, mert idegesíteni fog, hogy néha kézzel meg kell dolgozni a dolgokért...
a telepítő azért pl. még full-magyar lesz, csakúgy, mint a legtöbbet használt dolgok.
igen, elég 10 giga, hacsak fel nem rakod az összes csomagot
Azért 6-7 giga megvan, ha az ember kijelöl mindent, amiről nem tudja biztosan, hogy sose fog kelleni.
a csomagválasztóban vannak ilyen ''összeállítások'' vagy ''csomagcsoportok''. ha a KDE grafikus környezetet telepíted, akkor érdemes kijelölni a ''minden ami KDE''-t; Gnome-nál persze a megfelelőt. (A KDE szebb, viszont jobban eszi a gépet, és sajnos nem mindene teljesen stabil...)
jó, ha kijelölöd a ''fejlesztői eszközök''-et meg a ''tapasztalt felhasználót'' is, mert előbb-utóbb időnként kell majd forrásból fordítanod, és az GCC nélkül például nehéz
Azért hagyj helyet a saját fájljaidnak is, mert NTFS (windows NT/2000/XP) partícióra alapból nem fogsz tudni írni (csak olvasni; az írása kísérleti stádiumban van és elég kockázatos, ezenfelül telepítése izzadós). (A FAT32 fájlrendszert kiválóan írja a Linux is -- lerakatnak alkalmas, de rettentően töredezik, kis fájlok tárolására alkalmatlan, és sérülékeny. Erről akárki beszámolhat, aki használt win 98-at vagy régebbit
)
Apropó, partícionálás: mindenképpen nézd meg a telepítőben, nem akar-e butaságot csinálni. a gyors nagy adatvesztések legkézenfekvőbb módja a téves partícionálás
Vigyázat, részleteket nem tudok, de állítólag zűr lehet a 128 gigásnál nagyobb lemezeknél - én nem tudom, az enyém 112 gigás.
Jobb, ha előbb a windows-t rakod, de némi utólagos kézi belepiszkálással fordítva is lehetséges a dolog. Ha pl. a windows szokása szerint telepítéskor felülírta a bootszektort (MBR? vagy mi a helyes neve, nem tudom), akkor betölthetsz a telepítő dvd-ről, választod a ''telepített rendszer indításá''-t, majd fellövöd a yast nevű mindenes konfigurálót (rendszergazdaként), és újra kiírod a GRUB rendszertöltőt a helyére.
szerk.: régebben a dual boot híve voltam, de most már úgy vélem, hogy 2 rendszer 2x annyi bosszúság (és sok várakozás reboot-nál). szóval sztem érdemesebb egynél maradni!
[Szerkesztve]
Új hozzászólás Aktív témák
- Melyik tápegységet vegyem?
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Pécs és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Mit tehetsz jogilag, ha átvertek, megkárosítottak a Hardveraprón?
- 3D nyomtatással csökkentené a kijelző gyűrődését az Apple iPhone Foldnál
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Battlefield 6
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Hp 440 G8 i5-1135G7 16Gb, 256 Gb NVMe, számla, 1 év garancia
- Toshiba KXG50ZNV1T02 1TB M.2 NVMe PCIe Gen3 x4 SSD
- Xbox Wireless Headset 3 hó garancia, számlával!
- Eladó új állapotban levő Redmi Note 11 4/64GB szürke / 12 hónap jótállás
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest



