Hirdetés
- Xiaomi 13 - felnőni nehéz
- Betáblázta magát az Oppo
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- iPhone topik
- Huawei Watch GT 6 és GT 6 Pro duplateszt
- Milyen okostelefont vegyek?
- Távozik az Apple vezérigazgatója
- Samsung Galaxy S26 Ultra - fontossági sorrend
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Vivo X300 Ultra - tárcsázz, ha van rá keret!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Graphics: Telefonvásárlási kálváriám....avagy clickbait cím: Horror a hardveraprón
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Lalikiraly: Kinek milyen setupja van?
- Lalikiraly: Mercis kalandok - Huszonnyolcadik rész - Az újrakezdés
Új hozzászólás Aktív témák
-
martonx
veterán
-
martonx
veterán
Talán ha elmondtad volna, hogy mire is kell. Mert már maga felvetésed egy gyengébb agyrémmel ér fel.
Ha annyi a cél, hogy jegyezd, hogy xy elolvasta valamelyik tábla valamelyik sorát, akkor azt célszerű naplózással (mondjuk egy napló táblában jegyzed, hogy ki mit olvasott el) megoldani.
Ráadásul mi van ha xy elolvasta, de zw még nem?
Szerintem maga a felvetésed koncepcionális zsákutca. Persze majd úgyis megmagyarázod, hogy de miért ez a legjobb megoldás. -
Lortech
addikt
Ezt fejtsd már ki, mert két 10+ év tapasztalattal rendelkező Oracle DBA-t kérdeztem meg házon belül, és nem jutott eszükbe más megoldás.
Viewra instead of triggert akkor raksz, ha update-elni akarod a viewt, de nem tudom, hogy jön ide. Továbbra is update, insert, delete triggerelhet instead of esetén is, select statementet mivel fogod triggerelni ?
-
Lortech
addikt
1, Ha "olvasott" egyetlen egy adott rekord, amely valamely kritérium alapján egyértelműen azonosítható (van kulcs),
...vagy...
2, Ha olvasott bármelyik rekord a táblában, amelyben tetszőlegesen sok sor van ?Felteszem 2) a válasz.
1) esetben audittal meg lehetne csinálni, hogy konkrétan a sorra selectkor lefusson egy eljárás, ami updateli a másik táblát.
Végülis tetszőleges(en sok) sorra is beállítható audit, de minden sorra külön kéne 1 audit (triggerrel létre lehetne hozni az auditot is). Működhet, csak nem erre való.Ha ilyesmi követelmény van, akkor azt programlogikából szokás megoldani, nem izomból.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Új, Gamer félgép - MSI Z890 GAMING PLUS WIFI + Intel Ultra 7 265K + Corsair 2x16GB DDR5 6400MHz CL32
- ASUS Rog Ally Z1 Extreme, 2027.01.12-ig gyári garanciás, hálózati töltőjével, szilikon tokkal eladó!
- HP 250 G7,15.6",i5-1035G1,8GB DDR4,256GB SSD,WIN11
- Lenovo ThinkPad T480s,FHD,14",i5-7300U,8GB DDR4,256GB SSD,WIN11,TOUCH,jó akku
- Lenovo ThinkPad T480s,FHD,14,i5-7300U,8GB DDR4,256GB SSD,WIN11,TOUCH
- Lenovo ThinkPad dokkolók: USB-C 40A9/ 40AY/ 40AS/ Thunderbolt 3 40AC/ Hybrid USB-C DisplayLink 40AF
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro Max 128GB Pacific Blue-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4517, 100% Akksi
- Razer Cobra Lightweight Minecraft Edition RGB Gaming Egér!
- HIBÁTLAN iPhone 14 128GB Starlight-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4650
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

