Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hubai1979

    őstag

    válasz shield #23586 üzenetére

    Bocs én is kérdezem.

    Minnél nehezebb a fegyver,annál halálosabb.

  • SaGa59

    őstag

    válasz shield #23586 üzenetére

    Nem kell hozzá újabb fordítás, benne van az első óta, csak finomítani kellett, mert rájöttem játék közben, hogy a fordításkor nem jól értelmeztem, hogy melyik mondat kinek a szövege. Ez már az 5-ösben megtörtént

    A Bolhapiac az az emeletes betonház rom a Szeméttelepen, ami előtt egy kis "emlékmű" áll, meg egy kis elkerített, anomáliákkal teli üzemanyagtartály. Ahol a ShoC-ben Sztrelokot leütik és egy szál pisztollyal és egy doboz lőszerrel kell a banditáktól visszaszerezni a cuccot. Valamelyik (talán az eredeti Oblivion Lost, ami Dezodor és Kanyhalos műve volt) modban volt ott pár árus, meg talán egy javító és Bolhapicaként (Fleamarket vagy Blackmarket. Ez utóbbi ugyan a feketepiac, de itt az orosz szövegben a Bolhapiac orosz megfelelője szerepelt, ráadásul a Zónában a "feketepiac" elég nehezen értelmezhető, hisz nincs "hivatalos, legális" kereskedelem, minden a "feketepiacon" kel el, hisz gyakorlatilag a kutatókon és a katonákon kívül mindenki illegálisan tartózkodik itt.) emlegették. Azóta sok modban ez a szerepe.

    SPOILER
    Ahogy átmész a Bárból a szeméttelepre, jobbra fordulsz, az úton pártíz lépésre lesz egy balra vezető kis utacska. De már a kaputól lehet látni, hogy ott mocorognak sokan. Meg kell keresni az összes kék-fehér "pólós" (CS-3 ruhás) tagot, és beszélni kell velük. Itt egy kicsit összecsapták a sztorit, semmi kertelés, Lepel rögtön belevág és elmondja, hogy valami nyomkövetőt kell elvinniük ide-oda és felszerelni, majd átad egy poloskát. Azaz átveri őket, mert a cél az, hogy lehallgassuk, ki nem az, akinek kiadja magát. Fordítás közben ez nem volt egyértelmű (a Bolhapiac szövegei a fájl legelején vannak, míg a kütyügyártás, meg Fürge szövegei a végén és amíg el nem jutottam odáig a játékban, nem láttam az összefüggést. Azt hittem, hogy Lepelnek hozogatják a kütyüket és ki kell velük menni a megjelölt helyekre, ami azért megnyújtotta volna a sztorik kissé.)
    Ha mindet kiosztod, akkor kapsz egy üzenetet, hogy ellenőrizd a jeleket és lesz egy jel a Szeméttelepen lévő "vagonjavító hangár" udvarában. Oda kell menni (csak hátulról lehet, az alagút felől, az első ajtó zárva van), majd egy újabb üzenet, hogy rendezd le a bandát. Azok meg a roncstelepen vannak, ahol a sok sugárzó Zil, busz, meg a helikopter ácsorog...

    [ Szerkesztve ]

    STALKER modok: https://drive.google.com/folderview?id=0B_PtTRL86S2UQllOam9MUWZ1ak0&usp=sharing

Új hozzászólás Aktív témák