Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Milestone2

    nagyúr

    válasz lovi27 #5630 üzenetére

    Igazad van.
    Csak az időzítés.
    Eddig nem zavarta őket?
    Eddig nem volt védett a név?
    Eddig miért nem léptek?
    Szerintem szimplán a magyarországi súgójuk (megbízottjuk) akarta így és alakította így.
    A jogi részét értem, de akkor X évvel ezelőtt, mikor a miui.hu alakult, akkor kellett volna felszólítást kapniuk, hogy jogtalan a névhasználat.

    Lényegében megszűntem létezni. Az adataimban található e-mail címen még egy darabig elérhető vagyok...

  • gyuri1979

    aktív tag

    válasz lovi27 #5630 üzenetére

    Sajnos elég jól látod a dolgokat... Jogi részen dolgozom,és a védjegy oltalmak,névhasználati,logo stb. a világ minden részén szigorú szabályozás alá esnek! Itt legalábbis az eddig leírtak,és amit tudni lehet infó morzsákból stb.eddig jogos a lépés,feltéve,ha ezt valóban a Xiaomi kérte,és nem a hivatalos képviselet! A fórumokra,azok elnevezésére,más szabályok vonatkoznak(feltéve ha nem az adott cég,vállalat üzemelteti) ok engedelyezhetnek fórumot,név,és logo használatára! Itt nagy valószínűséggel,a magyar képviselet lépett,sajnos elég rossz irányba! Mert ha belegondol abba hogy van egy támogató oldal,ahol fordítanak,segítenek,és már elég rég óta( talán 4-5eve ha jól emlékszem) ez nekik is bevételt jelentene,mert nagy valószínűséggel több dolgot adnának el,na és van a reklám helye.... ugye!
    Tehát ezt elkapkodták! Itt nagy valószínűséggel arról van szó,hogy saját név,domain alatt indítják el a webshopott,és itt kiutkozik a Xiaomi név! Igaz a miui.hu nem értem,mert ezzel akkor az android.... Stb. név alatt futó oldalakat a Google is tamadhatná...
    Itt szerintem az lessz H a miui.hu fórumra kap engedélyt,a helloxiaomira pedig nagy valószínűséggel nem,vagy csak bizonyos feltételekkel.
    De ismétlem,nem ismerjük a hivatalos indoklást,ki mit hogyan és miért kert pontosan.

Új hozzászólás Aktív témák