Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz futo001 #473 üzenetére

    No igen, érdemes volt kiegészíteni a leírást, mert láthatólag viszonylag sokaknál előforduló probléma - csodálkoztam is, hogy alig találtam nagy nehezen egy olyan topikot a fórumokon, ahol a valós megoldást adják meg a puffertúlcsordulási problémára. Mert itt a probléma az volt, hogy a száguldó, nagy csomagokban nagy sebességgel dolgozó MiFlash vagy a telefonon vagy a számítógépen memória-puffertúlcsordulást okoz, mert az adott készülék (szoftvere) nem tud akkora memóriaterületet megcímkézni egy adott fájlcsomagnak, amekkorát az megkövetelne, azaz túl szűk az átviteli csatorna a címkézési korlát miatt az adott nagyméretű fájlcsomagnak. A XiaoMiFlas(Beta) ellenben láthatóan aprócska fájlcsomagokra bontva kezeli azt, ami a MiFlash-nél egy-egy bazi nagy fájlcsomagkonglomerátum. Így aztán, bár "enyhe" eufemizmus a szövegedben, hogy a XiaoMiFlash(Beta) "lassabb" - mit lassabb, az egy lajhár, sőt egy csigát nem érne utol :D -, de éppen ezzel a lassításos-szétaprózós módszerrel kerüli el a a MiFlash gyorshajtása okozta puffertúlcsordulást. Mindenhol olvastam a hibajelenségre mindenféle őrült "megoldásokat", pedig a valós, logikus megoldás a XiaMiFlas(Beta) módszere - amely szoftvert láthatólag éppen ezért készített a MIUI, és ha majd már nem béta lesz, hanem stable, nyilván jobban meg is reklámozzák, hogy akinél a MiFlash gyorshajtása miatt megakad a flashelés, az használja a kb. a dél-amerikai vándorló fák évi néhány méteres "sebességével" cammogó, de a problémát valóban megoldó XiaMiFlash-t.

    -.-.-.-.-.-.-.-

    Na szóval, nekem tetszik ez a MIUI8-as ROM (a global developmentet tettem fel),még többet tud mint a MIUI7 tudott, még szebb is, és egészen jó a magyarítása is, végre a Xiaomi telefonok is rendesen, hivatalosan adaptáltak erre a régióra, ami nagyon jó hír, a MIUI8 határkő a magyaroknak (is) - most a B20-hiányról ne beszéljünk, hehe.
    És ami a legfontosabb (nekem), a MIUI8-cal jobban is szól a Mi Max! A MIUI7-tel a Mi Max igen nagy hangerőt tud produkálni a fej-/fülhallgatón, most ebből visszavettek, láthatóan kevesebb energiát enged kibocsájtani, nem engedi forszírozottan működni a fejhallgatóerősítőt a ROM, ami ezáltal persze halkabb is lett, de most még egy kicsit szebben szól ezáltal a műfajában eddig is nagyon jó hangminőségű készülék.

    Én nem teszek külső launchert a telefonra, teljesen elégedett vagyok a MIUI-éval, egyúttal, aki nagyon sok kis ikont akar egyetlen kezdőképernyőn elhelyezni, javaslom, próbálja ki az Elixír2-t, annak is például a 9x7-es funkcióját. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák