Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54625216

    törölt tag

    válasz talamasca #125 üzenetére

    "Ez nem igazságosság kérdése, hanem hogy megéri-e foglalkozni vele."

  • #54625216

    törölt tag

    válasz talamasca #123 üzenetére

    Ez nem igazságosság kérdése, hanem hogy megéri-e foglalkozni vele.
    MacOS-en lefordítják a kódot, ha elfogadhatóan fut Intelen is, akkor mehet a fícsör, ha nem, akkor meg nem.
    2020-as iPad Pro-n X fícsör nem fut olyan jól, ezért inkább kivették a csomagból, mint hogy a pár 100 ezer felhasználó kedvéért erőforrásokat pazaroljanak rá ahelyett, hogy a pár 100 millió usert érdeklő funkciókra fókuszálnának.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz talamasca #121 üzenetére

    Népszerű dolog a "ráderőltetik a generációváltást" váddal ekézni az Apple-t, és nem minden alap nélkül, de ebben az esetben szerintem nem áll az érvelés, mert jelenleg a már megrendelt M1 eszközöket sem tudják leszállítani, tehát valószínűtlen, hogy marketing megfontolás lenne a háttérben, hogy akkor gerjesszék a keresletet, amikor nem tudják kiszolgálni.
    Sokkal életszerűbbnek tartom, hogy a kevés 2020-as iPadPro user miatt egyszerűen nem éri meg a támogatással bajlódni.
    Hogy egyébként hány generációval hátrébb az pont egy architektúra váltásnál nem lényeges szempont. Pl. az Apple még most is árul Inteles gépeket (aktuális generációnak tekinthető pl. a MacPro), pedig a macOS n+1 fícsöre már nem támogatja.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz talamasca #118 üzenetére

    Ez a szokásos "van rajta sapka, nincs rajta sapka" dilemma, ami minden Apple bejelentéskor előjön.
    Ha szűkítik a támogatott hardverek körét, akkor megy a kajabálás, hogy bele akarják kényszeríteni a usert a hardver vásárlásba. Ha engedik települni a csirke hardverre az új fícsöröket, és szenved alatta a gép, akkor meg biztosan direkt lassítják a régi gépeken, mert bele akarják kényszeríteni a usert a hardver vásárlásba.
    Szal értem én, hogy 6GB rammal, korábbi generációs hardverrel is elmenne valahogy a cucc, de akkor meg az első lagnál az lenne a sirám, hogy miért adják ki rá, ha nem megy legalább olyan jól, mint a többin.

    Valóban az A12Z-vel indították el az egész ARM átállást, de az egy fejlesztői verzió volt béta OS-el fejlesztőknek és nem végfelhasználóknak. Így mind az Apple, mind a userek részéről bele volt kalkulálva, hogy a hardver limitációi ronthatják a felhasználói élményt.
    Ne felejtsük el, hogy akkoriban még erősen ment a kétkedés, hogy bármilyen ARM alapú megoldás képes-e egyáltalán megközelíteni a x86-osok teljesítményét (voltak, akik azt bizonygatták, hogy fizikailag lehetetlen, mert onnantól az ARM többet fogyasztana, mint az x86). Ehhez képest az A12Z kellemes meglepetés volt az M1 meg még inkább, ma meg már azon megy a vita, hogy az Apple mobil SoC-jai jobbak-e, mint a highend desktop x86 CPU-k, nem pedig, hogy utolérik-e őket.
    Ettől még viszont az A12Z-t nem desktop feladatokra tervezték így érthető, ha nem akarnak időt és energiát fektetni a támogatásába gyakorlatilag csak a 2020-as iPad Pro userek miatt.

    A másik, hogy egyáltalán milyen eszközként definiálják az iPad Pro-t.
    Az iPad a netbook-ok alternatívájaként jelent meg, egy dedikáltan tartalomfogyasztó eszközként. Később viszont az emberek elkezdték tartalomgyártásra is használni (első sorban 3d party bluetooth pencilekkel), így az Apple kijött a Pro sorozattal.
    Innentől vált az egész termékkategória homályossá, mert egy alapvetően tartalomgyártásra is használható, de alapjában véve tartalomfogyasztó eszközt adtak ki, ami a tablet és az ultralight notebook-ok között rekedt meg valahol féltávon.
    Az Apple az iPad Pro-t egyértelműen nem fő gépnek, laptop kiváltásra szánja, hanem kiegészítő eszköznek.
    Lehet ezzel nem egyetérteni, mert mennyire f@sza lenne mondjuk egy M1-es iPad Pro 16GB rammal dual üzemmódban: leveszed a keyboardról - iPad OS, rárakod: átvált macOS-re.
    Az Apple viszont világosan kijelentette többször is, hogy nem kívánják az iPad OS és a macOS vonalat a kelleténél jobban összemosni, azaz az iPad-ot meg akarják tartani egyszerű, átlaguser tartalomfogyasztó gépnek, aki meg dolgozni akar vehet M1 Air-t olcsóbban.
    Így az iPad Pro megmarad annak a szűk rétegnek, akinek belefér hogy kreatív munkához két gépet tart fenn: egy iPad Pro-t rajzolásra és második monitornak, egy MacMini-t vagy iMac-et meg az egyéb munkafeladatokhoz.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz jófejsrác #106 üzenetére

    Alapszabály, hogy Apple-ből mindig az előző generáció kapható elfogadható áron. M1 Air-t már vehetsz itt a hardver aprón is 350-ért garanciásat.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz talamasca #97 üzenetére

    "A 2020-as PRO modelleknél már sokan kérdeztük, hogy mitől is a PRO jelző? Mert desktop szintű alkalmazások nem jöttek és úgy nagyjából mindent meg tudott az ember csinálni az alap iPaddel is."

    Ez jogos kérdés, mint egyébként n+1 termék jelölés esetében is, hogy miért aggatnak valamire "ultra gold premium limited professional edition" jelzőket, amikor szinte semmiben sem különbözik "normál" terméktől? Hát, a marketing már csak ilyen: ha a jelzőhalmozástól többen veszik, akkor miért ne írnának rá mindent meg az ellenkezőjét is?

    Az igazán érdekes dilemma viszont az, hogy ha szerinted az iPad Pro az Apple marketing állításával szemben nem pro termék, akkor miért veszed meg? Vagy ha nem veszed meg, akkor miért érdekel, hogy milyen a szoftver támogatottsága?

    "Ez milyen szintű arcon köpése a vásárlóknak???"

    Csak hogy biztosan jól értem-e: szerinted egy játékban a raytracing csak RTX kártyákkal elérhető az a 1080Ti tulajok arcul köpése?

    "Miért is venne ezek után valaki PRO modellt, ha az egy évvel később kiadott nem PRO modell “többet tud”, ráadásul olcsóbban… :(("

    A száz alakban visszatérő kérdés: miért is venne bárki bármilyen hardvert, ha nem sokra rá nagyobb teljesítményt kap olcsóbban?
    Lehetett Intel alapú MacbookPro-t is venni 2020-ban, aztán az M1-es Air köröket vert rá féláron.
    Az ilyet úgy hívják, hogy technikai fejlődés.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz balaaazs #61 üzenetére

    Úgy értettem, hogy ha számít a passzív és az aktív hűtés közötti teljesítmény különbség, akkor a 8gb ram még inkább számít, tehát ha egyáltalán van értelme a 13" macbook pro-nak, akkor az ember nem áll meg 8gb-nál, de onnantól meg már nincs értelme a 14"-hez képest.
    Ez a klasszikus "ár lépcső", hogy ha az alap modellnél valamivel jobb kell, akkor két-három árkategóriát át kell ugornod, hogy a magasabb árért azzal arányos teljesítmény növekedést is kapj.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Noukoum #57 üzenetére

    "Mert nincs rá szupport."

    Ezek szerint a 2020-as iPad Pro-ra nem jön ki az iPad OS 16?

    "Samsungnál évek óta ott a dex, olcsóbban tudtam volna pont egy éve S7+-t venni, mint 2020-as ipad pro-t."

    És miért nem azt vettél, ha az a jobb?

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Noukoum #53 üzenetére

    Miért kellene bármit is lecserélned amiatt, hogy egy másik hardverre másik fícsöröket jelentenek be? :F

  • #54625216

    törölt tag

    válasz balaaazs #45 üzenetére

    Mármint Air vs. 13" Macbook Pro-ra gondolsz?
    Azoknál is az ergonómia vs. teljesítmény az alapvető különbség.
    Az Air könnyebb, vékonyabb, szebb, jobb a képernyő, hang, kamera és nincs benne mozgó alkatrész. A 13" pro pedig az aktív hűtésnek köszönhetően nem fut bele hőmérséklet limitbe, ha csúcsra járatod a rendszert.
    Szvsz aminek nem látom értelmét az pont a 13" Macbook Pro, mert ha már a teljesítmény szempont, akkor minimum 16gb ram, de onnantól már a 14" árában mérik, ami minden szempontból veri.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz balaaazs #42 üzenetére

    Ez inkább az egyéni igényeken múlik mint méret, súly, passzív hűtés, stb., nem a nettó ár/teljesítményen.
    A 14" Macbook Pro is csak kb. 60K-val olcsóbb a 16"-nál, aminek nagyobb a képernyője, tovább bírja aksiról, jobb a hűtése, erősebb a tápja, stb. mégis népszerű a 14", mert sokaknak a kisebb súly és méret megér némi teljesítmény kompromisszumot.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz nozs23 #18 üzenetére

    "Az iPhone clamp webcamnak egy szegyen. A legnemapplebb termek amit valaha lattam. Szar a webcam? Tegyetek bele jot, ne telefonnal idetlenkedjunk mar."

    Ide is: ez nem a webcam kiváltására van, hanem plusz feature. Ha már úgyis ott figyel a gép mellett az iPhone, miért ne használnád, ha lehet mire?
    Pl. nincs olyan webcam jelenleg a piacon, ami három nagy felbontású kamerából áll, hogy a nagylátószögűvel rálásson az asztalra, na meg hardverrel, ami kivágja és megtükrözi a képet, hogy az előtted lévő cuccokat párhuzamosan tudd mutogatni a hívás alatt? Nyilván nem létszükséglet egy ilyen funkció de ha úgyis van iPhone-od, akkor kinek árt, ha a rendszer kihasználja?

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Felesbandi #16 üzenetére

    A Stage Manager egy nézet, amibe át lehet váltani, ha alkalmazások között akarsz navigálni, majd vissza, amikor magát az alkalmazást használod, tehát nem vesz el teret.
    Az iPhone-os webcam lényege pedig annyi, hogy az iPhone több kameráját és hardverét használja a képmodósító effektekhez. Ha van iPhone-od, akkor ezután csak rábikkantod a magsafe álványra és automatikusan webcamként funkcionál, a hívásokat pedig átirányítja a gépre. Külön erre nyilván nincs értelme iPhone-t venni, ez inkább azoknak hasznos, akiknek már úgyis van (mac userek esetében elég valószínű).

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés