Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tim82

    nagyúr

    Valami nem egészen kerek cikkírói oldalról az IP minősítéssel kapcsolatban.

    Ld. ebben a cikkben (dr. Kind tollából):

    A készülék mellé járó védőtok IP54 minősítésű védelmet nyújt. Az IP rövidítés az Ingress Protectional Rating szavakat takarja, a minősítés a folyadékokkal és porszerű anyagokkal szembeni ellenállást értékeli. Az első szám a porra vonatkozik, az ötös érték szerint a készülékházba nem juthat be olyan mennyiségű anyag, mely kárt tenne a működésben (itt a 6 a maximum). A második szám a folyadékokkal szembeni ellenállás mértékét mutatja be, a négyes pontszám alapján a telefonra fröccsenő folyékony anyagok nem tudják károsítani a készüléket (ezen a téren legfeljebb 7 pont adható).

    Az Xperia Z Ultra tesztjében (Rusi tollából):

    Ja, ezek a japán srácok még azzal bevisznek egy gyomrost, hogy az egész szerkezet IP58-as védettségű, tehát sem a por, sem a víz nem tesz benne kárt, utóbbinál 1 méteres mélységben legalább fél órát úsztathatjuk gond nélkül.

    Aláhúzások az én tollamból. :))

    Melyik információ téves? Eszerint ebben a cikkben lesz a hiba (elvileg).

    Szerk.: látom, nem csak az én figyelmemet keltette fel. :) (Mentségemre, előbb olvastam a cikket és írtam meg a hsz.-t, mint futottam át érdemben a hozzászólásokat.)

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Új hozzászólás Aktív témák