Hirdetés
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Milyen okostelefont vegyek?
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Google Pixel topik
- Fotók, videók mobillal
- iPhone topik
- Telekom mobilszolgáltatások
- Azonnali mobilos kérdések órája
- 25 napos üzemidőt és szuperfényes kijelzőt ígér a Vivo okosórája
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
#13110016
törölt tag
-
H.Istvan25
senior tag
Képzeld el "nyugaton" is 800mhz-en fedik le a vidéket, mert nincs az a szolgáltató, amelyik kizárólag 1800/2600mhz-cel fed le egy egész országot 4g-vel, az életben nem térülne meg, te meg nem tudnád megfizetni.
Ha meg neked ilyen "leszarom, oldja meg" a mentalitásod (nem mellesleg hányok az ilyen emberektől) akkor én meg azt mondom, úgy kell neked, miért nem néztél utána telefonvásárlás előtt hogy kompatibilis-e a hazai hálózatokkal.
És a két Tébetűsnél se tudod vidéken használni a csodatelefonodat, mert városokon kívül ők is 800mhz-et használnak.Nem mellesleg idővel szerintem a Vodának is lesz 4g-je 1800-on, kénytelenek lesznek meglépni.
De,van szolgáltató ami 1800-al lefed egy országot. Ausztriában a Drei csak 1800/2600-on szolgáltat 98%-os lefedettséget: [link]
Mondjuk ez tényleg nem jellemző mindenhol. A Voda meg a 2100-at is bevetheti, ha mindenkinek elérhető lesz a 4G, akkor a 3G-n nagyon sok kapacitás szabadul fel
-
samu74
addikt
-
#13110016
törölt tag
-
kali
legenda
-
samu74
addikt
Képzeld el "nyugaton" is 800mhz-en fedik le a vidéket, mert nincs az a szolgáltató, amelyik kizárólag 1800/2600mhz-cel fed le egy egész országot 4g-vel, az életben nem térülne meg, te meg nem tudnád megfizetni.
Ha meg neked ilyen "leszarom, oldja meg" a mentalitásod (nem mellesleg hányok az ilyen emberektől) akkor én meg azt mondom, úgy kell neked, miért nem néztél utána telefonvásárlás előtt hogy kompatibilis-e a hazai hálózatokkal.
És a két Tébetűsnél se tudod vidéken használni a csodatelefonodat, mert városokon kívül ők is 800mhz-et használnak.Nem mellesleg idővel szerintem a Vodának is lesz 4g-je 1800-on, kénytelenek lesznek meglépni.
Te figyelj, én pont tojok arra hogy mi éri meg a szolgáltatónak...
szolgáltasson a létező minden frekvencián. Mindenhol. Majd ha lesz időm, sajnálni fogom őket... -
#71835392
törölt tag
Képzeld el "nyugaton" is 800mhz-en fedik le a vidéket, mert nincs az a szolgáltató, amelyik kizárólag 1800/2600mhz-cel fed le egy egész országot 4g-vel, az életben nem térülne meg, te meg nem tudnád megfizetni.
Ha meg neked ilyen "leszarom, oldja meg" a mentalitásod (nem mellesleg hányok az ilyen emberektől) akkor én meg azt mondom, úgy kell neked, miért nem néztél utána telefonvásárlás előtt hogy kompatibilis-e a hazai hálózatokkal.
És a két Tébetűsnél se tudod vidéken használni a csodatelefonodat, mert városokon kívül ők is 800mhz-et használnak.Nem mellesleg idővel szerintem a Vodának is lesz 4g-je 1800-on, kénytelenek lesznek meglépni.
-
kali
legenda
a nagyobb városokban 1800 MHz, de ha vidék és nem (nagyobb) város, akkor 800 MHz.
elhiheted, a szolgáltatót még kevésbé érdekli, ha a felhasználók egy része olyan készüléket szerez(tet) be, ami a hazai lte szabványoknak nem, vagy nem teljesen felel meg.
a szolgáltatónak adott, hogy mely frekvenciákkal/csatornákkal és milyen arányban gazdálkodhatnak, azt pedig a számukra megfelelő és logikus módon osztják el. -
H.Istvan25
senior tag
-
samu74
addikt
a 2600 MHz "hatótávja" gyenge, pláne a 800 MHz ellenében, azzal nem éri meg nagyobb területeken szórakozni, a telekom is csak inkább a határmenti városokban használja, ahol legalább nem lóg át túlzottan a határon, illetve a fővárosban néhány helyen, de ott is jellemzően összevontan az 1800 MHz sávval, így 300 Mbps lte+ hálót kapva.
nagyobb területeket a 800 MHz sávon lehet leggazdaságosabban lefedni, nem véletlenül az van használva vidéken.
a szolgáltatóknak nem szempont, hogy melyik telefon milyen lte csatornákat/frekvenciákat kezel, amely típusokat ők árusítják, azok minden szükségest, aki meg máshol szerzi be a készüléket, annak pedig saját felelőssége, hogy olyat vásároljon, ami minden követelménynek megfelel, nem pedig kintről behozottat, de eredetileg más régióba szántat, különös tekintettel a kapcsolódó specifikációkra.Nem tudom a vidéki városokban milyen frekvencián van vodás LTE,csak azt hogy a tkomos meg telenoros 4G-t látja a telefonom... a vodásat meg nem...
mondjuk engem speciel hidegen hagy kinek mi a gazdaságos. -
kali
legenda
a 2600 MHz "hatótávja" gyenge, pláne a 800 MHz ellenében, azzal nem éri meg nagyobb területeken szórakozni, a telekom is csak inkább a határmenti városokban használja, ahol legalább nem lóg át túlzottan a határon, illetve a fővárosban néhány helyen, de ott is jellemzően összevontan az 1800 MHz sávval, így 300 Mbps lte+ hálót kapva.
nagyobb területeket a 800 MHz sávon lehet leggazdaságosabban lefedni, nem véletlenül az van használva vidéken.
a szolgáltatóknak nem szempont, hogy melyik telefon milyen lte csatornákat/frekvenciákat kezel, amely típusokat ők árusítják, azok minden szükségest, aki meg máshol szerzi be a készüléket, annak pedig saját felelőssége, hogy olyat vásároljon, ami minden követelménynek megfelel, nem pedig kintről behozottat, de eredetileg más régióba szántat, különös tekintettel a kapcsolódó specifikációkra. -
samu74
addikt
Nagyon kevés olyan hely van, ahol nincs Voda 3g, ellenben van Tébetűs, fordított helyzet viszont rengetegszer fordul elő. Semmi csoda nincs benne, ez az UMTS900, a másik kettőnél valamiért nem vezették be. UMTS900 nélkül a Vodának is pont olyan kaki lenne a 3g lefedettsége, mint a másik kettőnek.
A megoldás az LTE800, ami szerencsére a két tébetűsnél már majdnem országos és a Voda is jön fel rendesen.
Na igen, csak a voda is inkább a 2600-as LTE hálózatra kellene inkább "gyúrjon",mert sok telefon nem tudja a 800-as LTE-t.Pl. az enyém se...Lenovo vibe x2-Cu.Meg úgy tudom hogy nyugaton is jobban a 2600-as frekvencia van elterjedve.
-
#71835392
törölt tag
Nagyon kevés olyan hely van, ahol nincs Voda 3g, ellenben van Tébetűs, fordított helyzet viszont rengetegszer fordul elő. Semmi csoda nincs benne, ez az UMTS900, a másik kettőnél valamiért nem vezették be. UMTS900 nélkül a Vodának is pont olyan kaki lenne a 3g lefedettsége, mint a másik kettőnek.
A megoldás az LTE800, ami szerencsére a két tébetűsnél már majdnem országos és a Voda is jön fel rendesen.
-
#71835392
törölt tag
Sajnos a határok mentén szinte mindháromnál ez a helyzet, örülj, hogy egyáltalán 2g lefedettség van, mert sok határ menti településen még az sincs.
Ez van, mikor a magyarországi cég tervezőmérnöke figyelembe veszi, a nemzetközi frekvencia koordináció szabályait, a külföldi szolgáltatók meg tojnak rá nagy ívben, (a rádió, tévéadásnál ugyanez a helyzet).
Nem egy határmenti részen jártam már, ahol a magyar szolgáltatók 2g lefedettsége már akadozott, de a szomszéd országból jött át a 3g full térerővel. No comment...Ha van rá energiád, ellenőrizd itt a lefedettséget, aztán lehet napi szinte bombázni e-mailben az ügyfélszolgálatot és kérvényezni a fejlesztést. Ha a térkép szerint esetleg van ott 3g, akkor meg panaszt kell tenni.
-
samu74
addikt
Elég ha Debrecenig mész.
nehogy azt hidd hogy pl. a telenornál jobb a helyzet... Vidéken lakom én is,és ahol nekem vígan megy a 3G(voda) , a telenoros cimborám 2G-n "hasít". -
pomorski
őstag
Érdekes, örülök ennek a hírnek, csak az bánt, hogy Magyarország keleti részénél közel a román határhoz a vodás mobilnet csak 2G sebességgel megy csak. Fel kell mennem Pestre, hogy a metróról tudjak 4G-zni?! Na ne!
-
akosxyz
senior tag
-
#13110016
törölt tag
-
akosxyz
senior tag
-
#13110016
törölt tag
-
H.Istvan25
senior tag
Pont hogy a "sima GSM" lefedettségük javult jelentősen, ugyanis a régi, szarul megcsinált NSN rendszert kukázták, helyette lett GSM-en is Huawei rendszer, nagyobb kapacitású cellákkal normálisan kiépítve. A 2100-as 3g addig is Huawei volt. Azt is értsd meg, hogy ahol van GSM lefedettség, ott van 900-as 3g is.
Ez igaz, én is észrevettem javulást még a csere után. Olyan helyeken ahol odáig akadozott a hívás (főleg épületekben), a csere után minden hibátlanul ment.
-
#71835392
törölt tag
Nem néhány helyszín alapján ítélkezek, hanem sok helyszín alapján, mert mint írtam sokat túrázok belföldön (is), így sokfelé megfordulok. Magam is találtam ellenpéldát, de az ritka, mint a fehér holló. A sima GSM lefedettségük meg nem javult jelentősen a fejlesztés óta papiron, ami vagy azt jelenti, hogy abbahagyták a hazudozást, vagy hogy ezen a téren nem változott semmi.
Igen, mint írtam, elhiszem hogy majdnem mindenütt van 3G, ahol lefedettségük van, de nekem a sima GSM lefedettségük kevés, mert gyakran járok olyan helyen, ahol nincs. Egyébként anno pont a Voda volt, amelyik elkezdte lakosság és nem terület arányosan hirdetni a 3G lefedettségét...
Pont hogy a "sima GSM" lefedettségük javult jelentősen, ugyanis a régi, szarul megcsinált NSN rendszert kukázták, helyette lett GSM-en is Huawei rendszer, nagyobb kapacitású cellákkal normálisan kiépítve. A 2100-as 3g addig is Huawei volt. Azt is értsd meg, hogy ahol van GSM lefedettség, ott van 900-as 3g is.
-
#71835392
törölt tag
-
#71835392
törölt tag
Simán!
Ha ahol tapasztalod 2100mhz-es cellán megy a 3g, akkor a 800mhz-es cellán lévő 4g erősebb lesz, vagy ha a 3g-s antenna más irányba néz mint a 4g-s antenna, akkor is lehet ilyen. -
orion1025
őstag
Ugye, erről "beszéltem"... (Szombathely)
-
#35193216
törölt tag
-
Kékes525
félisten
-
ollie
MODERÁTOR
Simán. Sőt, vannak Magyarországon olyan környékek, ahol csak 2G meg 4G van, de 3G nincs.
-
Louro
őstag
Szerintem a térerő eléggé masszívan készülékfüggő. Ha mindenkinél egyforma lenne, akkor lenne egyértelmű összehasonlítás. Így sajna nagy a szórás.
-
Kékes525
félisten
Hat pedig de. En eleg arnyekolt helyen vagyon. Nekem is 3g-n 5-10 perc volt mire betoltott egy oldalt. De volt h be sem toltotte idotullepes miatt. Most olyan gyors mint egy wifi.
Az hogy neked milyen, az nem jelenti az átlagot.
-
balazs1022
őstag
-
#35193216
törölt tag
Bullshit!
A hálózatcsere óta, kb 2 éve semmivel nem rosszabb a Vodafone hálózata, lefedettsége a másik kettőénél. Sőt, ahol van térerő, ott 99%-ban 3G is van, ezt az országban egyedül csak a Voda tudja. Az új Huawei hálózatuk nagyon jó lett.És marhára nem adott pár helyszín alapján kell itélkezni lefedettséget illetően, hanem összességében kell nézni. Tudok neked ellenpéldát mondani, nem is egyet ahol Voda térerő van, T-s meg nincs, csak minek?
Nem néhány helyszín alapján ítélkezek, hanem sok helyszín alapján, mert mint írtam sokat túrázok belföldön (is), így sokfelé megfordulok. Magam is találtam ellenpéldát, de az ritka, mint a fehér holló. A sima GSM lefedettségük meg nem javult jelentősen a fejlesztés óta papiron, ami vagy azt jelenti, hogy abbahagyták a hazudozást, vagy hogy ezen a téren nem változott semmi.
Igen, mint írtam, elhiszem hogy majdnem mindenütt van 3G, ahol lefedettségük van, de nekem a sima GSM lefedettségük kevés, mert gyakran járok olyan helyen, ahol nincs. Egyébként anno pont a Voda volt, amelyik elkezdte lakosság és nem terület arányosan hirdetni a 3G lefedettségét...
-
Kékes525
félisten
-
F_Gergely
őstag
Pont tegnap figyeltem meg, hogy otthon a lakásban idáig mindig alig volt térerő, 3G esélytelen mindig visszadobta 2G-re, Bakker nézem ma a telót 4G.
Az létezhet, hogy a 3G gyengébb mint a 4G ? -
#71835392
törölt tag
A Vodafone-nál már a sima GSM lefedettséggel súlyos gondok vannak, ezt tapasztalatból írom, mert mint írtam, mindhárom szolgáltatóval volt tapasztalatom, évekig volt T-s és Vodafone-os kártyám párhuzamosan, most meg T-s és Telenoros, míg az asszonynak eközben végig volt Telenoros (is). Az átlagosnál persze többször járunk túrázni belföldön (is), leginkább akkor jön ki nagyon a különbség a Vodafone és a másik kettő között, de volt hogy elsőrendű főúton vagy vasúti fővonalon futottam bele a Vodánál hiányosságba. Apósoméknál, egy 20 ezres város külvárosában meg csak a ház egyik felében volt úgy-ahogy Vodafone lefedettség, míg a másik két szolgáltatóval nem volt gond. Az lehet, hogy ahol van GSM lefedettsége, ott jóval nagyobb arányban van 3G is a Vodafone-nál, de ez csak azt jelenti, hogy esetleg dual simes telefonba másodlagosnak, csak netezésre jó ötlet lehet a Vodafone-os kártya, egy Telenoros vagy T-s kártya mellé, hogy emellett zöldövezetben is elérhető maradjak.
Szerk.:
És nem a telefon volt selejt, amivel a vodás kártyát használtam, mert előtte és utána T-s kártyával is használtam.Bullshit!
A hálózatcsere óta, kb 2 éve semmivel nem rosszabb a Vodafone hálózata, lefedettsége a másik kettőénél. Sőt, ahol van térerő, ott 99%-ban 3G is van, ezt az országban egyedül csak a Voda tudja. Az új Huawei hálózatuk nagyon jó lett.És marhára nem adott pár helyszín alapján kell itélkezni lefedettséget illetően, hanem összességében kell nézni. Tudok neked ellenpéldát mondani, nem is egyet ahol Voda térerő van, T-s meg nincs, csak minek?
-
#71835392
törölt tag
Nem szívott semmit, hanem kb 5 éves tapasztalatairól számol be. A régi hálózata tényleg "szellős" volt a másik kettőéhez képest, de a teljes hálózatmodernizáció óta minden téren felveszi a versenyt a másik kettőével, bizonyos paraméterekben jobb is.
-
#35193216
törölt tag
A Vodafone-nál már a sima GSM lefedettséggel súlyos gondok vannak, ezt tapasztalatból írom, mert mint írtam, mindhárom szolgáltatóval volt tapasztalatom, évekig volt T-s és Vodafone-os kártyám párhuzamosan, most meg T-s és Telenoros, míg az asszonynak eközben végig volt Telenoros (is). Az átlagosnál persze többször járunk túrázni belföldön (is), leginkább akkor jön ki nagyon a különbség a Vodafone és a másik kettő között, de volt hogy elsőrendű főúton vagy vasúti fővonalon futottam bele a Vodánál hiányosságba. Apósoméknál, egy 20 ezres város külvárosában meg csak a ház egyik felében volt úgy-ahogy Vodafone lefedettség, míg a másik két szolgáltatóval nem volt gond. Az lehet, hogy ahol van GSM lefedettsége, ott jóval nagyobb arányban van 3G is a Vodafone-nál, de ez csak azt jelenti, hogy esetleg dual simes telefonba másodlagosnak, csak netezésre jó ötlet lehet a Vodafone-os kártya, egy Telenoros vagy T-s kártya mellé, hogy emellett zöldövezetben is elérhető maradjak.
Szerk.:
És nem a telefon volt selejt, amivel a vodás kártyát használtam, mert előtte és utána T-s kártyával is használtam. -
H.Istvan25
senior tag
Nekem mindhárommal volt tapasztalatom, egyiket sem szeretem, de legjobb tapasztalatom a T-vel volt, ugyanakkor szoros a verseny a Telenorral, és utóbbi az olcsóbb, a Vodafone viszont nagyságrendekkel rosszabb szolgáltatást nyújt a másik kettőnél, már ha gyakran elhagyjuk Budapestet és a nagyobb vidéki városokat, igazából én félmobiltelefonnak vagy városi mobilhálózatnak is szoktam nevezni emiatt, ehhez képest kb. a Telenorral vannak egy szinten árban, pedig nagyjából a fele ár lenne arányban az alacsonyabb minőségi szintjükkel.
Hát nekem pont vidéken jobb a tapasztalatom a Vodával mint a telenyomorral.
-
Dave1984
őstag
Nekem mindhárommal volt tapasztalatom, egyiket sem szeretem, de legjobb tapasztalatom a T-vel volt, ugyanakkor szoros a verseny a Telenorral, és utóbbi az olcsóbb, a Vodafone viszont nagyságrendekkel rosszabb szolgáltatást nyújt a másik kettőnél, már ha gyakran elhagyjuk Budapestet és a nagyobb vidéki városokat, igazából én félmobiltelefonnak vagy városi mobilhálózatnak is szoktam nevezni emiatt, ehhez képest kb. a Telenorral vannak egy szinten árban, pedig nagyjából a fele ár lenne arányban az alacsonyabb minőségi szintjükkel.
Te mit szivtal? Pont a Vodafone az a szolgáltató ami városon kívül is stabil 3g-t biztosít! 4g szerintem tök felesleges mivel nem lehet hívást bonyolítani! 3g nélkül meg nincs HD hang szóval...
S nevetséges adatkorlatos csomagokrol már ne is beszéljünk! -
#35193216
törölt tag
Szerintem még a Voda a legkorrektebb. A legrosszabb pedig a telenyomor (főleg hálóztra)
Nekem mindhárommal volt tapasztalatom, egyiket sem szeretem, de legjobb tapasztalatom a T-vel volt, ugyanakkor szoros a verseny a Telenorral, és utóbbi az olcsóbb, a Vodafone viszont nagyságrendekkel rosszabb szolgáltatást nyújt a másik kettőnél, már ha gyakran elhagyjuk Budapestet és a nagyobb vidéki városokat, igazából én félmobiltelefonnak vagy városi mobilhálózatnak is szoktam nevezni emiatt, ehhez képest kb. a Telenorral vannak egy szinten árban, pedig nagyjából a fele ár lenne arányban az alacsonyabb minőségi szintjükkel.
-
H.Istvan25
senior tag
Személyesen mentem be és cseréltettem le a 3G kártyámat és a szerződést is 4G-sre. Így a mocsadékok újabb 2 évre megkötötték a kezem. Sajna nem tudom eldönteni, hogy a T-Homokozó, a VödörFone vagy a TeleNyomor a legundorítóbb szolgáltató kis hazánkban. Szerintem közel hármas holtverseny lenne.

Szerintem még a Voda a legkorrektebb. A legrosszabb pedig a telenyomor (főleg hálóztra)
-
balazs1022
őstag
Nah vegre ma jott az sms aktivaltak a keszulekemen a 4g-t, plusz szolt egy ismerosom h neki is. Nem kerult plusz ktg-be . persze honap elejen jeleztek h kapcsolni fogjak, de csak most tortent meg. Vegre kecskemeteb kivul hasznalhato.
-
Dominó85
addikt
Személyesen mentem be és cseréltettem le a 3G kártyámat és a szerződést is 4G-sre. Így a mocsadékok újabb 2 évre megkötötték a kezem. Sajna nem tudom eldönteni, hogy a T-Homokozó, a VödörFone vagy a TeleNyomor a legundorítóbb szolgáltató kis hazánkban. Szerintem közel hármas holtverseny lenne.

-
csernak75
senior tag
A telenornál egy 7 ezer fős kisvárosban borsodban általában ilyet mérek: (de 40/10 alá sosem megy)

Mivel a csomagom 60/10Mbps-ot enged.
Vodafone 4g még nincs erre, és ha lesz is nem hiszem hogy gyakori lesz rajta az ilyen sebesség!

-
ollie
MODERÁTOR
Nekem egyszer sem mutatott még 4G-t a teló. Igaz a800Mhz-et nem, de a többi sávot tudja FDD-n. Szóval ezt akkor hiszem el, ha látom. 4-es metrónál dolgozok, elvileg ma reggel 8-tól a teljes vonalon van 2600Mhz-es 4G. Aham... hol? Csak mert Keleti és Újbuda központ között sehol se. És direkt megkértem pár kollégát, hogy ő is nézze meg... Humbug, kamuzós és nagyon gyerek cipellőben jár a 4G ebben az országban. A mai napig úgy hirdeti a Voda a 3G-jét/ hogy 900 és 2100Mhz-en az ország 99,1% le van fedve... Vettem észre az elmúlt X évben, ja bocs mégsem vettem észre.

Gyanítom, hogy az előfizetésedben nincs bekapcsolva a 4G, mert Budapesten kéne lennie nálad 4G-nek.
-
Dominó85
addikt
Nekem egyszer sem mutatott még 4G-t a teló. Igaz a800Mhz-et nem, de a többi sávot tudja FDD-n. Szóval ezt akkor hiszem el, ha látom. 4-es metrónál dolgozok, elvileg ma reggel 8-tól a teljes vonalon van 2600Mhz-es 4G. Aham... hol? Csak mert Keleti és Újbuda központ között sehol se. És direkt megkértem pár kollégát, hogy ő is nézze meg... Humbug, kamuzós és nagyon gyerek cipellőben jár a 4G ebben az országban. A mai napig úgy hirdeti a Voda a 3G-jét/ hogy 900 és 2100Mhz-en az ország 99,1% le van fedve... Vettem észre az elmúlt X évben, ja bocs mégsem vettem észre.

-
Louro
őstag
Messze van a bullshittől. Egyrészt a 4G kevésbé eszi az akkut a 3G-hez képest, másrészt vannak helyek Magyarországon, ahol 2G és 4G van, de 3G nincs. Na, utóbbi helyeken nagyon nem mindegy, hogy 2G-n kell-e netezned, vagy a telód képes a B20-ra. A 3G hálózatot már nem fogják fejleszteni, sőt, valszeg inkább vissza fog fejlődni idővel, mert a 4G-re fognak elsősorban koncentrálni a szolgáltatók.
Akkut nem az viszi el szerintem( ! ). Inkább a nagy kijelző, max fényerőn. Ott kellene fejlődni.
Mire a 4G elterjed, úgyis jön az 5G és így tovább. Az én szememben az örök körforgás. Internet esetén se vágyok a gigabites sebességre. Legyen betonstabil 10-15 Mbit/s és nem szitkozódok. Nem torrenthuszárkodok és inkább letöltöm azt, amit hallgatni ( ! ) szeretnék és nem stream-elem Youtube-ról.
De tényleg nem szeretnék flame-elni, mert ezt több helyen is megvitattuk. Az internet kihasználtságát, hogy az emberek mennyire használják ésszel a netet.
A tiniknek az kell, hogy legyen mindenhol térerő az intsagram, twitter, fb, messenger miatt. Idősebbeknek szintén FB és hírportálok. Szóval amiben fejlődni kellene az ahogy előttem is írták, az a lefedettség. Hiába a 98,4%, ha a lefedett helyen vadászni kell az erőt még Obiwan-nak is.
-
viktorhu
veterán
Budapesten nagyon szépen megy a Vodán a 4G, és vidéken is csomó helyen 3G van, ahol másnál max edge megy - jól jött nekik a 900 MHz-es WCDMA. Nemrég váltottam T-ről, és egyelőre örülök, hogy megtettem

-
draco31
veterán
Én még mindig a 3G-re várok.....
-
ollie
MODERÁTOR
Az egész 4G és a jövőbeni 5G egy bullshit. Youtube-huszároknak és torrentfreak-eknek való, akiknek korlátlan a netjük telefonra is.
Böngészésre, online rádióra - miközben van fm rádió is a telefonon - bőven elegendő a 3G is. Csak egy újabb érv, hogy telefonokat cseréljenek az emberek.
Metrón végignézve a telefonokat vagy Facebook vagy Messenger vagy Viber vagy szimpla böngészés megy. Lehet háttérben Youtube vagy webrádió, de akkor sincs leterhelve annyira, hogy 1000Mb/s sebességgel száguldjanak az emberek.
Na meg 4G mellé akkor arányosan az adatmennyiség is nőhetne.
Természetesen hasraütésesen - de szorgalmasabbak számolhatnak - míg 3G-vel 4GB anyag 1 óra, addig 4G-vel fél óra. (Viszonylag jó lefedettség mellett. Ez most nem a lefedettségről szóló cikk.)Messze van a bullshittől. Egyrészt a 4G kevésbé eszi az akkut a 3G-hez képest, másrészt vannak helyek Magyarországon, ahol 2G és 4G van, de 3G nincs. Na, utóbbi helyeken nagyon nem mindegy, hogy 2G-n kell-e netezned, vagy a telód képes a B20-ra. A 3G hálózatot már nem fogják fejleszteni, sőt, valszeg inkább vissza fog fejlődni idővel, mert a 4G-re fognak elsősorban koncentrálni a szolgáltatók.
-
#35193216
törölt tag
A sima GSM hálózatukat mikor fogják elfogadható lefedettségűre fejleszteni? Mert én úgy 5 éve pont emiatt hagytam ott őket.
-
Dominó85
addikt
4 hetes Voda kártya (direkt 4G-s) és sehol egy nyamvadt LTE vagy 4G jelzés. A Voda egy szánalmas és hazug szolgáltató.
-
h3lios
addikt
Azoknak akiknek nem megy a 4G, lehet hogy SIM csere kell, mert a régi kártyákon nem működik a dolog. Sok esetben új telóban van már, csak vágatva volt, ezért el is felejtkezik róla az ember.
Főleg nyár elején sok kártyát cseréltünk emiatt az ügyfeleknek. -
Louro
őstag
Az egész 4G és a jövőbeni 5G egy bullshit. Youtube-huszároknak és torrentfreak-eknek való, akiknek korlátlan a netjük telefonra is.
Böngészésre, online rádióra - miközben van fm rádió is a telefonon - bőven elegendő a 3G is. Csak egy újabb érv, hogy telefonokat cseréljenek az emberek.
Metrón végignézve a telefonokat vagy Facebook vagy Messenger vagy Viber vagy szimpla böngészés megy. Lehet háttérben Youtube vagy webrádió, de akkor sincs leterhelve annyira, hogy 1000Mb/s sebességgel száguldjanak az emberek.
Na meg 4G mellé akkor arányosan az adatmennyiség is nőhetne.
Természetesen hasraütésesen - de szorgalmasabbak számolhatnak - míg 3G-vel 4GB anyag 1 óra, addig 4G-vel fél óra. (Viszonylag jó lefedettség mellett. Ez most nem a lefedettségről szóló cikk.) -
akosxyz
senior tag
A telefonnal nem lehet gond?
-
moleculez
veterán
-
Genesistibi
tag
Zsír!!
Engem meg vas megyében (Szombathely mellett) folyton eldob a hálózat...

-
Fejvadi
nagyúr
Pont ezeket kerülöm. Se Woda, se Pest, se Metró.
-
turbulencia8
addikt
A Telekom se jobb, blackberry.net APN-nel eldobálja a BB-szolgáltatást, a Vodánál ilyen gond nincs pl.
-
#13110016
törölt tag
Vodás vagyok, de egy vicc kb. a hálózatuk. Ha LTE-t bekapcsolom a térerő kettesen van. Volt, hogy mellettem volt a telefon és kaptam az sms-eket a nem fogadott hívásokról. Ja, és Pesten élek. Így meg kell elégednem a 3G-vel. Sim meg kb 2 hónapos.
-
orion1025
őstag
-
Csapoati
nagyúr
-
orion1025
őstag
Má' megint pest.... Inkább gyúrnátok a falvak közötti légüres terekre, ahol órákig kell térerőt vadászni, nem ám a négy gét....
-
turbulencia8
addikt
Errol most hallok eloszor.
-
kali
legenda
A Telekomnal is? Az en telom pl. mindig atvalt 3G-re hivas alatt.
a volte lenne az, az egyik hazai szolgáltató már tesztelgeti - jövőre készül hivatalosan bevezetni -, de volte képes készülék kell hozzá, illetve más feltételeknek is meg kell felelni.
janeszgol; ez sem igaz így általánosságban kijelentve, legalábbis hazánkban.
-
turbulencia8
addikt
-
janeszgol
félisten
4G-n nem tudsz telefonalni, ugyhogy ez a megfogalmazas igy pontatlan.
Már fél éve lehet.
-
turbulencia8
addikt
-
Csapoati
nagyúr
Én úgy tudtam, hogy Budapesten mindenhol 2600-as a Voda LTE-je, de Dél-Pesten nuku 4G ezen a frekin, a 800-at meg az én telefonom se tudja sajnos. Mondjuk engem annyira nem izgat, a HSDPA+ bőven elég a böngészéshez, streamelni meg letöltögetni nem szoktam útközben.
-
Dominó85
addikt
-
balazs1022
őstag
Nekem meg nem kuldi el az sms-t

Hivtam oket is de csak geppel tudtam eddig beszelni... -
Csapoati
nagyúr
-
Dominó85
addikt
Nekem egyszer működött a 4g mikor adták a nyári 3gb-ot. Akkor jött is 1 sms, hogy beállítódik a telefonom és h újra kell indítani. Azóta újraraktam a telefont és megint nincs 4g. Pedig már frissítettem a APN beállításokat is. meg kértem új konfigurációs sms-t is de semmi.
Azért próbáljátok meg ti is!
Ezen az oldalon kérhetik a saját telefonotokra a konfigurációtHa meg nem megy akkor cs..ssze meg a vodafone. Már minden más szolgáltatónál 4g van, ráadásul a havidíjon is emeltek..

Sajnáljuk. Nincs elérhető beállítás.
Sajnáljuk. A telefon nem tud beállítást fogadni.
Check the standard values hereLenovo K50-t5
Vicc baszki.

-
Rodi 4.80
senior tag
Nekem szinte mindig 4G-n megy a lumia 625 (Pesten). Néha csak H+

-
dredd17
tag
Én annak is örülnék, ha munka közben lenne minden településen térerő! 😈
-
F_Gergely
őstag
-
oriic
HÁZIGAZDA
Dícséretes, de én jobban örülnék ingyen wifinek a metróban.

-
ollie
MODERÁTOR
-
Jeanne d'Arc
addikt
Dicseretes, talan egyszer elhagyom majd magentaekat
-
Janaboy
veterán
-
F_Gergely
őstag
-
Janaboy
veterán
-
F_Gergely
őstag
-
Janaboy
veterán
Nekünk most aktiválták vagyis aktiválták volna és akkor mondta az ügyfélszolgálat, hogy az 1 gb alatti csomagokra nem aktiválják..nekem véletlenül megcsinálták, de az üzletin belül a többire már nem akarták

-
akosxyz
senior tag
-
samu74
addikt
-
balazs1022
őstag
Nekem egyszer működött a 4g mikor adták a nyári 3gb-ot. Akkor jött is 1 sms, hogy beállítódik a telefonom és h újra kell indítani. Azóta újraraktam a telefont és megint nincs 4g. Pedig már frissítettem a APN beállításokat is. meg kértem új konfigurációs sms-t is de semmi.
Azért próbáljátok meg ti is!
Ezen az oldalon kérhetik a saját telefonotokra a konfigurációtHa meg nem megy akkor cs..ssze meg a vodafone. Már minden más szolgáltatónál 4g van, ráadásul a havidíjon is emeltek..

-
Csapoati
nagyúr
-
domos
senior tag
-
Czementhy
csendes tag
-
anulu
félisten
-
kengyel
nagyúr
-
Kékes525
félisten
Sajnos Szegeden a Telekom esetében S6-on a 4G 1-2 vonalnyi az adótorony közelében is.
-
F_Gergely
őstag
Én vodás vagyok de még egyszer nem volt a telefonom 4G hálózaton... Pedig HTC-m van.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- V.Milán: Adózás a használtcikkek értékesítése után (egyszerűen)
- Fapados gaming monitorokat újít be az LG
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS)
- Gurulunk, WAZE?!
- Robotporszívók
- Gothic Remake - Fókuszban a harcrendszer
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- További aktív témák...
- Bomba ár! Dell Latitude 5300 I i7-8665U I 16GB I 256SSD I 13,3" HD I W11 I 6 hó gari
- Bomba ár! Dell Latitude 5310 I i7-10610U I 16GB I 256SSD I 13,3" HD I W11 I 6 hó gari
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T570 I i5-6300U I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I W11 I 6 hó gari
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L390 Yoga I i5-8265U I 16GB I 256SSD I 13,3" FHD Touch I W11 I 6 hó gari
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T580 I i5-8350U I 16GB I 256SSD I 15,6" FHD I W11 I 6 hó gari
- Apple iPhone 16 Pro 128GB asztroszürke karcmentes állapotú 91% akku
- Samsung Galaxy A57 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 17 Pro Max 256GB Deep Blue Szép állapot 100% akkumulátor (58 ciklus)
- 27% - ÚJ ASUS ROG Strix 27" XG27AQDNG OLED Monitor! 2560x1440 / 360Hz / 0.03ms / G-Sync / FreeSync
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R7 3800X / RX 6700XT 12GB / 16GB DDR4 / 500GB SSD
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
de ha mindig megelégednénk azzal ami van, eregethetnénk a füstjeleket.





Amúgy meg untig elég a 3G nekem. De ma amúgyis megyek dolgozni a Bocskaira, meglássuk lesz-e 4G. 
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)


