Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    Először elhűltem, hogy 2020 elején, a terabájtok korszakában még egyáltalán kérdés valakinek, hogy most MP3, vagy FLAC, vagy WAV, vagy miben is tárolja motyóit. Olyan iszonyú tárhely mennyiségekkel rendelkezünk már a zsebünkben is, hogy egyáltalán, minek tömöríteni ? De értem én, nálam is többszáz Giga csak a zene, FLAC-ban szigorúan minden, ha ez WAV lenne, 1 tera felett lenne, így adott, hogy tömörítsem.

    Na de itt egy meglehetősen nagy kollekcióról beszélek, amit akarva sem szeretnék a zsebemben hordozni, sem a telómon, sem az autóhifiben. Amit a gépről kiszedek és tényleg kimásolok telóra, máshova, hogy hallgassam ott és azon, max 10-20 album és azok még WAV-ban is röhögve elférnek bármilyen pendrive-on vagy telefon belső memóriában, vagy SD-n akár..

    Én komolyan nem értem ezt az mp3 meghalljuk-e nemhalljuk-e kérdést ilyen tárhelyek mellett. Túl azon, hogy számtalanszor le lehet vaktesztelni magunkat, meghalljuk-e a különbséget vagy sem, mi a szent szarért jön képbe 2020-ban még mindig a veszteséges tömörítés, mint állatfaj ? Úgy egyáltalán.

    Nem azt kérdezem, miért tart valaki kutyát vagy miért macskát, és miért nem a másikat. Az a kérdés, miért tartunk egyáltalán állatot. (Ha szemléltetni kéne).

    K*ra elég a tárhelyünk ma PCM 44.1/16bit tömkelegének tárolására, nem egyszerűbb békében nyugodtan hallgatózni úgy, hogy nem kell szarakodni az átkonvertálással ? :U

    Szép analízis, fasza cikk, de én megszabadultam a létező összes veszteségesemtől, miközben egy profibb fülest is vettem. Kinyílt a világ.

    Kicsit olyan ez, hogy "nincs teljesítménycsökkenés a 95-ös ukrán benzinnel, járok azzal" miközben seggünk alatt egy 6 literes S Merci és bizonygatjuk mindenkinek, hogy márpedig nekünk az az üzemanyag is tök elég. Mintha nem lenne lóvénk OMV 100-as, csökkentett etanoltartalmú E5-re.

    Béláim ! Gondolkodjunk.

    :W :W :W

    PS: amúgy kiváló hitvita és flame generáló poszt, ilyen szempontból hibátlan :C

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák