Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyisziati

    veterán

    válasz Dißnäëß #215 üzenetére

    Sokan vannak még 32 GB vagy kisebb telóval. És nem a zenére tartalékolnak általában, hanem inkább képekre.
    Plusz az online zenehallgatásnál se mindegy, mennyit töltesz le.
    Nem mindenki wifizik.

  • dugo_

    veterán

    válasz Dißnäëß #215 üzenetére

    Nekem mp3-ban van több száz giga zeném, érted. Annak a fele felmásolva a telefonra. Azt hol tároljam flac-ban? 3,5" HDD nem opció, 2,5" HDD vagy SSD pedig nem racionális választás 2TB fölött.

  • válasz Dißnäëß #215 üzenetére

    Szerintem pont, hogy te csinálsz ebből itt hitvitát. Mindkét formátumnak megvan az előnye. Mindenki azt haszál amit akar. Nem minden érhető el FLAC-ban. Sőt, bizonyos esetekben 320 kbps MP3-ban sem.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz Dißnäëß #215 üzenetére

    K*ra elég a tárhelyünk ma PCM 44.1/16bit tömkelegének tárolására, nem egyszerűbb békében nyugodtan hallgatózni úgy, hogy nem kell szarakodni az átkonvertálással ? :U

    Hát ez az :K Sokak szerint a 44.1kHz/16 biten rögzített zene pont annyira tömörített egy 192kH/24 biten rögzített zenéhez képest, mint egy MP3 a 44.1/16 bithez képest :D

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • válasz Dißnäëß #228 üzenetére

    "Tehát szét van b*va a jó kis analóg hangod n+1 filterrel, fázist és hasonlókat nem ecsetelnék, mindez forrás szinten már, mielőtt betolnád bármilyen hiper erősítőbe az LP-d jelét. Aztán jön lejátszáskor a tű milyensége, hangszedő és annak kábelezése, előerősítő milyensége, újabb RIAA korrekció, ami visszahozza a mélyeket és a magasakat is normál szinre hozza le, így kapunk egy viszonylag flat frekimenetet, majd ezt nyomja ki olyan minőségben, amilyenben, a Line-Out-ra. És a fél világ erre veri."

    Bocs, de hadd verjem már ki erre a megoldásra. Mármint, hogy a pre-emphasis (meg a noise shaping) az egy nagyon jó technika. Ugyanis ha az adott médiumnak nem egyenletes a jel-zaj aránya frekvenciamenetben, akkor ezzel megoldható, hogy mégis az legyen, így a minőség tartható. De lehet emberi szemszögből is nézni, mi pl a magas meg a mély frekvenciákra nem vagyunk annyira érzékenyek, mint a középre, így ennek kihasználásával is növelhető az ember által érzékelhető dinamika. Lásd pl CD pre-emphasis. Vagy SACD-nél a dithered noise shaping.

    Abban egyébként egyetértek, hogy a vinyl nagyon túl van értékelve, a CD egyértelműen jobb.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • válasz Dißnäëß #233 üzenetére

    Na, ez tényleg nagyon fontos a Hi-Res bullshit témájában, hogy nincs olyan eszközünk, ami tudna 24 bitet. Már az nagyon jó, ha a 16 bit összejön. 20 bit felé meg megy nem megy semmi.

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • válasz Dißnäëß #236 üzenetére

    Kis számolgatás...

    Hány decibel a 24 bit? 144 dB. Mivel 0 dB(A) a hallásküszöb, és 120 dB(A) a fájdalomküszöb, ezért ha az ember nem mazochista, 120 dB (azaz 20 bitnyi) dinamikánál többnek nincs is értelme. Ha pedig a 16 bitet nézzük, akkor meg minimum 96 dB(A) hangerőn kell hallgatnunk a zenét, különben a dinamikatartomány alja elveszik. :)

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Dißnäëß #261 üzenetére

    Látod, ez a probléma. A cikk arról szól, hogy mekkora a különbség egy FLAC és egy 320kbit-es MP3 között. Marginális.

    De meg kell mondani, hogy neked nem probléma, hogy mekkora a fájl, és "gyári" minőségben elfér. Ami nem igaz, mert én még nem láttam .FLAC fájlt itt a masterek között a szerveren (.WAV-okat inkább) , de mindegy.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Dißnäëß #272 üzenetére

    Még mindig rágod a vasat, feleslegesen. A cikk sem arról szól, hogy na, dobd ki a FLAC fájljaidat, és konvertáld át MP3-ra. Hanem arról, hogy az a sokat hangoztatott érv, hogy a FLAC az isten (mert veszteségmentes), és az MP3 320kbit/s sz@r (mert tömörített), bizony nem igaz. Kihallható különbség nem lesz a kettő között az esetek elsöprő többségében.

    Ennyi, ezt kellene elfogadni... :U

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Frawly

    veterán

    válasz Dißnäëß #215 üzenetére

    Na, ebben tévedsz. Sok telón még ma sincs terabájtos háttértár. Meg netnél, főleg mobilnetnél számít nagyon a sávszélesség is, itt a FLAC szintén nem játszik. Szóval, de, igenis van értelme a lossy tömörítésnek. Főleg egy telón, azokon általában is olyan fosch DAC van, hogy még egy 320 kbps-os mp3 is simán overkill oda, de még egy V0 VBR is. Autóban forgalmi zajban hallgatni, vagy mondjuk futás, edzés, sportolás közben BT fülessel hallgatva, szintén elég.

    Abban viszont egyetértek, ha az ember a saját zenei gyűjteményét tárolja, akkor a FLAC jobb. Rugalmasabb a jövőre nézve, ha jön valami jobb codec, akkor mindig az eredetiből lehet konvertálni, és nem lossy formátumból. De egyébként netes streamnél, meg telókra teljesen jó a lossy. Tehát egy külső háttértáron vagy NAS-on elfér a sok tera tárhelyen minden FLAC-ban, valóban.

    Én magam sem használok már mp3-at. A saját telómra -q8 kapcsolós oggenc Vorbist használok, ez is overkill ahhoz a DAC-hoz, de még tárhelyben nem bukok vele sokat, elférek a teló 64 gigás tárhelyén. A -q8 ogg mérete a V0 VBR-es mp3-mal egyezik meg nagyjából. mp3-ba csak akkor konvertálok (LAME V0 VBR-rel), ha valami legacy eszközre vagy legacy médiakonténerbe lesz, ami csak mp3-at támogat, vagy valaki másnak lesz az anyag, és megkér, hogy kifejezetten csakis mp3-ban szeretné. Illetve mp3-at csak akkor hallgatok, ha valamit csak abban tudok beszerezni, letölteni, de ez is ritka. Illetve egyre több mindent hallgatok Opus formátumban, ezeket nem konvertálom, eleve ilyen formában töltöm le audiosávként a YouTube-ról (ritkább full albumok, podcastek, hasonlók), youtubedl -f251 segítségével, mivel ez az elérhető legjobb audioformátum, amit a Google a YouTube videókhoz tárol. Illetve netes rádiót hallgatok még sokat, Canada Radio appal, meg TuneIn-nal amerikai rádiókat, ezek nagy része mp3 stream, kisebb részük aac és ogg. Na meg sokat megy a Spotify Premium, 320 kbps-os ogg-gal, ennek a hangját egyébként utálom, halk, tompa, kásás, de mint írtam, erről nem az ogg tehet, hanem a Spotify gányolta ilyenre a tárolt zenéket sajnos, az ogg, főleg 320 kbps-os bitrátán tudna ennél sokkal jobb, transzparens CD minőséget.

  • sb

    veterán

    válasz Dißnäëß #215 üzenetére

    Béláim ! Gondolkodjunk.
    Épp ez hiányzik a hsz-edből.

    Miért csak 44.1/16-ot tárolsz? Az elég minőségre vagy nincs több tárhelyed?

    Ez nem arról szól, hogy mit tehetsz és mit nem, hanem a tudatosságról. Hogy ha van X és Y akkor el tudod dönteni melyik a jobb avagy nincs különbség. Akár mp3/flac akár S merci vs BMW a kérdés.

    Némi tudományos igényesség kell hozzá, de ez itt a hsz-ekből - áttérve a többire a tiédről - nem derül ki.
    Én nem vagyok vájtfülű, a feléhez se értek, de értem - józan paraszti ész alapján teljesen érthető - amin nem sikerül 10-ből 9 embernek végigmennie.
    Hogy ez a cikk a két tömörítés veszteségéről, a veszteségek karakterisztikájáról szól ill. annak összehasonlításából eredő különbségről.
    Ami lófütty láthatóan és jól kiszámolhatóan.

    Erre jön mindenki, hogy hádeháezt min hallgattad, milyen kábellel, táppal meg merről fújt a szél?!?!4! Érezted-e, de nem úgy a füleddel, hanem a lelkedben, hogy jobban szól. Mer' a matek az hülyeség. 2+2 is 4, de sokan "érzik", hogy ez kamu... 4.2 körül van az igazság. De csak ha tisztán érzed a csít. Hogy hihetnének a szimpla mateknak amikor a belső ezt súgja.

    Egyszerűen a minimális logika is hiányzik a legtöbb hsz-ből.
    Hihetetlen.

  • válasz Dißnäëß #329 üzenetére

    Ez egy bevett kommunista üzenet volt az ezer kilencszázas évek elején.
    Attól hogy komcsi nem feltétlenül marhaság, de a vicc, hogy a Hét év Tibetben pont a gonosztól idézel, ami így ellentmondásos. De persze mondom, ettől még nem nem igaz.
    A hitviták nagy része ugyanúgy elbukik mint ez, a vitatkozó felek másról beszélnek míg meg vannak győződve hogy ugyanarról. Sőt sokan nem hallanak meg dolgokat és csúsztatva válaszolnak. Itt is ez megy.

    Egy az igazság, ABX azt jónapot. Hallod vagy nem hallod. És itt jön a képbe hogy ezt is rendre elbasszák az emberek. Sose értettem hogy lehet külön forrásból jövő dolgokat összevetni hogy a formátumot hasonlítsuk össze vele. Sehogy.

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • szaszlaci

    addikt

    válasz Dißnäëß #272 üzenetére

    "marginálissá szűkül azon zenehallgatók köre, akik még mindig mp3-aznak"
    Mesélj még! :U

    "10 év múlva ... garantáltan 100T körüli HDD-k fognak zümmögni mindenhol"
    Hát majd meglátjuk...
    Nem mindenkinek alap, hogy a gémer PC nagytornyába belök még egy HDD-t, vagy a filmezős lejátszóján van hely, estleg NAS-t használ. Lehet, azt mondja, 10 – 20 ezer forintér vesz egy SSD-t, amire férjen el kényelmesen a rendszer, és minden egyéb adata, zenéje. Több hifista állítja, hogy SSD-ről nyugodtabb a zene, mint HDD-ről. :))
    Egy átlag CD FLAC, ami egyébként baromira nem tekinthető veszteségmentesnek, 700 – 1000 kbps. Van alatta, van fölötte. Ez közel háromszor több helyet foglal, mint egy 320 MP3. A 96 kHz FLAC meg még dupla annyit, hogy a még nagyobbakról ne is beszéljünk. Esetleg aki WAV-ban vagy CD képben tárol, amiknek aztán tényleg semmi értelme, mégis sokan megteszik. Így lesz a 90 giga FLAC-ból 20 giga MP3.
    De ez csak egy példa, mindenki eldönti, fontos-e neki. Csak ne akarjuk már egyik álláspontal se komformizálni a másikat.

    Más.
    A különböző vallásellenes okoskodásodat, mert filmeket nézel ahelyett, hogy olvasnál, sürgősen fejezd be! A vallást érteni és elfogadni kellene, a vakhit sosem jó, mert szélsőséges. Az, hogy neked van egy álláspontod, és hogy tudatlanságodban a különböző vallási szervezetekkel mosod össze, az a te magánügyed, de senki nem kíváncsi rá. Nem ide tartozik egyik nézőpont sem!
    Ahogy a "te jobb címet adtál volna, mert ez túl sok pénzt hoz a kattintások után" dolognál is csak pislogtam, mint hal a szatyorban.
    El lehet menni a hifi szektás topikba, ott aztán dívik a végtelenül szűklátokörű Havas Henrik alaphangulat. Érdekes, én sose mentem oda fröcsögni, és remélem, máshol se képviseltem ilyet.

    Elszomorító és dühítő, hogy mindenhol megjelenik egy – két éretlen, túlliberális, az életével elégedetlen fiatal érzelmi suhanc, aki nem tud viselkedni, és lehúzza a színvonalat facebook szintre. A másik meg gyakorlatilag lebuzizza azokat, akik mp3-at hallgatnak... /291/
    Aki nem inge, nem veszi magára.

    ■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

  • sb

    veterán

    válasz Dißnäëß #318 üzenetére

    Az általános gondolkodásról szólt.

    Nem azt veszem le a polcról ami van és szembe jön. Vagy a legjobb, mert az úgyis a legjobb nekem. Korántsem biztos. A legjobb az amire szükségem van.

    Amire szükségem van azok közül meg hogyan döntök, ha nem értem a működési mechanizmusukat? Alapvető igényesség szerintem. Ha a matek azt dobja ki, hogy a két formátum között nincs különbség akkor téged hogy nem érdekel, hogy mi alapján választod az egyiket vagy másikat?
    Nekem ez nagyon furcsa.

Új hozzászólás Aktív témák