Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyisziati

    veterán

    válasz Dißnäëß #215 üzenetére

    Sokan vannak még 32 GB vagy kisebb telóval. És nem a zenére tartalékolnak általában, hanem inkább képekre.
    Plusz az online zenehallgatásnál se mindegy, mennyit töltesz le.
    Nem mindenki wifizik.

  • dugo_

    veterán

    válasz Dißnäëß #215 üzenetére

    Nekem mp3-ban van több száz giga zeném, érted. Annak a fele felmásolva a telefonra. Azt hol tároljam flac-ban? 3,5" HDD nem opció, 2,5" HDD vagy SSD pedig nem racionális választás 2TB fölött.

  • válasz Dißnäëß #215 üzenetére

    Szerintem pont, hogy te csinálsz ebből itt hitvitát. Mindkét formátumnak megvan az előnye. Mindenki azt haszál amit akar. Nem minden érhető el FLAC-ban. Sőt, bizonyos esetekben 320 kbps MP3-ban sem.

    [ Szerkesztve ]

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz Dißnäëß #215 üzenetére

    K*ra elég a tárhelyünk ma PCM 44.1/16bit tömkelegének tárolására, nem egyszerűbb békében nyugodtan hallgatózni úgy, hogy nem kell szarakodni az átkonvertálással ? :U

    Hát ez az :K Sokak szerint a 44.1kHz/16 biten rögzített zene pont annyira tömörített egy 192kH/24 biten rögzített zenéhez képest, mint egy MP3 a 44.1/16 bithez képest :D

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

  • Frawly

    veterán

    válasz Dißnäëß #215 üzenetére

    Na, ebben tévedsz. Sok telón még ma sincs terabájtos háttértár. Meg netnél, főleg mobilnetnél számít nagyon a sávszélesség is, itt a FLAC szintén nem játszik. Szóval, de, igenis van értelme a lossy tömörítésnek. Főleg egy telón, azokon általában is olyan fosch DAC van, hogy még egy 320 kbps-os mp3 is simán overkill oda, de még egy V0 VBR is. Autóban forgalmi zajban hallgatni, vagy mondjuk futás, edzés, sportolás közben BT fülessel hallgatva, szintén elég.

    Abban viszont egyetértek, ha az ember a saját zenei gyűjteményét tárolja, akkor a FLAC jobb. Rugalmasabb a jövőre nézve, ha jön valami jobb codec, akkor mindig az eredetiből lehet konvertálni, és nem lossy formátumból. De egyébként netes streamnél, meg telókra teljesen jó a lossy. Tehát egy külső háttértáron vagy NAS-on elfér a sok tera tárhelyen minden FLAC-ban, valóban.

    Én magam sem használok már mp3-at. A saját telómra -q8 kapcsolós oggenc Vorbist használok, ez is overkill ahhoz a DAC-hoz, de még tárhelyben nem bukok vele sokat, elférek a teló 64 gigás tárhelyén. A -q8 ogg mérete a V0 VBR-es mp3-mal egyezik meg nagyjából. mp3-ba csak akkor konvertálok (LAME V0 VBR-rel), ha valami legacy eszközre vagy legacy médiakonténerbe lesz, ami csak mp3-at támogat, vagy valaki másnak lesz az anyag, és megkér, hogy kifejezetten csakis mp3-ban szeretné. Illetve mp3-at csak akkor hallgatok, ha valamit csak abban tudok beszerezni, letölteni, de ez is ritka. Illetve egyre több mindent hallgatok Opus formátumban, ezeket nem konvertálom, eleve ilyen formában töltöm le audiosávként a YouTube-ról (ritkább full albumok, podcastek, hasonlók), youtubedl -f251 segítségével, mivel ez az elérhető legjobb audioformátum, amit a Google a YouTube videókhoz tárol. Illetve netes rádiót hallgatok még sokat, Canada Radio appal, meg TuneIn-nal amerikai rádiókat, ezek nagy része mp3 stream, kisebb részük aac és ogg. Na meg sokat megy a Spotify Premium, 320 kbps-os ogg-gal, ennek a hangját egyébként utálom, halk, tompa, kásás, de mint írtam, erről nem az ogg tehet, hanem a Spotify gányolta ilyenre a tárolt zenéket sajnos, az ogg, főleg 320 kbps-os bitrátán tudna ennél sokkal jobb, transzparens CD minőséget.

  • sb

    veterán

    válasz Dißnäëß #215 üzenetére

    Béláim ! Gondolkodjunk.
    Épp ez hiányzik a hsz-edből.

    Miért csak 44.1/16-ot tárolsz? Az elég minőségre vagy nincs több tárhelyed?

    Ez nem arról szól, hogy mit tehetsz és mit nem, hanem a tudatosságról. Hogy ha van X és Y akkor el tudod dönteni melyik a jobb avagy nincs különbség. Akár mp3/flac akár S merci vs BMW a kérdés.

    Némi tudományos igényesség kell hozzá, de ez itt a hsz-ekből - áttérve a többire a tiédről - nem derül ki.
    Én nem vagyok vájtfülű, a feléhez se értek, de értem - józan paraszti ész alapján teljesen érthető - amin nem sikerül 10-ből 9 embernek végigmennie.
    Hogy ez a cikk a két tömörítés veszteségéről, a veszteségek karakterisztikájáról szól ill. annak összehasonlításából eredő különbségről.
    Ami lófütty láthatóan és jól kiszámolhatóan.

    Erre jön mindenki, hogy hádeháezt min hallgattad, milyen kábellel, táppal meg merről fújt a szél?!?!4! Érezted-e, de nem úgy a füleddel, hanem a lelkedben, hogy jobban szól. Mer' a matek az hülyeség. 2+2 is 4, de sokan "érzik", hogy ez kamu... 4.2 körül van az igazság. De csak ha tisztán érzed a csít. Hogy hihetnének a szimpla mateknak amikor a belső ezt súgja.

    Egyszerűen a minimális logika is hiányzik a legtöbb hsz-ből.
    Hihetetlen.

Új hozzászólás Aktív témák