- Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro - és a vas?
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Brutál akkuval érkeztek az Ulefone X16 modellek
- Betiltották a Pixel 7-et Japánban
- 200 megapixeles zoomkamerát sem kap az S26 Ultra?
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Fotók, videók mobillal
- Magisk
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Szinte csak formaság: bemutatkozott a Pixel 6 és Pixel 6 Pro
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fossza
tag
Jogos, ezt rosszul fogalmaztam meg. Software Assurance-szel lefedett gépek esetében a VDI használati joga biztosított, SA-val nem lefedett gépek esetén pedig a VDA subscription biztosítja a jogokat. Inkább úgy értettem, hogy egy OEM vagy dobozos termék önmagában nem biztosítja a VDI használati jogát.
Amúgy nekem maga az eredeti CRN cikk is zavaros… Az SA vagy VDA Subscription ugyebár roaming rights-szal járt, ami elvileg azt jelenti, hogy a licencelt gép „elsődleges felhasználója” más, nem a vállalat tulajdonában lévő (pl. otthoni) gépről is elérheti a virtuális desktopot. A cikkben a DeGroot nevű szakértő szerint viszont „Though seemingly designed for VDI use on home PCs, SA Roaming Rights do not cover devices that a customer owns or controls, such as home PCs, DeGroot said. According to a Microsoft customer FAQ, Roaming Rights can only be used on a "device that is not controlled, directly or indirectly, by you or your affiliates (e.g., a third party's public kiosk)”, ami szerintem egy félre értelmezés mert miért ne lehetne pl. a dolgozó otthoni gépe vagy tabletje ez az eszköz… A Microsoft egyik hivatalos tájékoztató anyaga szerint „Primary user of a VDA or SA device can access VDI desktop from any device outside the corporate firewall”.
Eddig ugye nem volt szükség a fentieken kívül licencre ahhoz, hogy akár egy iOS akár egy Android eszközről elérhető legyen a virtuális desktop, mostantól azonban ezek esetében szükség lesz egy kiegészítő licencre ami 4 ilyen eszközről teszi lehetővé az elérést. Szerintem ez logikus lépés, ha valaki egy iPad vagy Galaxy Tab vásárlásával az Apple vagy a Google irányába fizet licenc díjat az eszköz árával az oprendszer használatára, akkor miért engedném meg, hogy az általam fejlesztett oprendszert használja vele távolról, ugyanakkor ha az ARM-os Windows 8 tabletjével nekem már fizetett licencdíjat a kliensre , plusz VDA-ért is fizet SA vagy subscription formájában akkor tőle nem kérek „felárat”.
Ezek persze csak a saját értelmezéseim, ha valamiben tévedek, jelezzétek.
Új hozzászólás Aktív témák
- SZÉP Lenovo ThinkPad P15 G2 Tervező Laptop -75% 15,6" i9-11950H 64/2TB RTX A4000 8GB UHD OLED
- Szép! Lenovo Thinkpad T14s G2 Üzleti "Golyóálló" Laptop 14" -50% i7-1185G7 4Mag 16GB/512GB FHD IPS
- Eladó Apple MacBook Pro 13" A1706 (Late 2017, Silver - EMC 3163)
- Makulátlan MacBook Air M1 99%-os Akkuval és 2+ Év iStyle Garanciával!
- Asus TUF 16 FA607PI - 16" 2,5K 165Hz - Ryzen 9 7845HX - 32GB - 1TB - RTX 4070 - Win11 - 1,5 év gari
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest