Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Micsurin

    nagyúr

    válasz mufi #18 üzenetére

    A fáról is minek másztunk le mi? :DD

    The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

  • Ezekiell

    veterán

    válasz mufi #18 üzenetére

    Többször elmondta már. Abban látja a fajunk hosszútávú túlélését, hogy ha benépesítünk több bolygót, ún. multiplanetary species-é válunk. Most csak a Földön vagyunk, jön 1 meteor mint a dínóknál, és csá, game over. Több bolygónál ilyen ugye nincs.

    Ahhoz, hogy ezt lehessen érni, fejleszteni kell az űrutazást - ezt csinálja.

    [ Szerkesztve ]

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • Ezekiell

    veterán

    válasz mufi #87 üzenetére

    Kérlek akkor magyarázd el, hol téved, te biztosan jobban tudod.
    Tulnepesedest most tagadod vagy sem? Nem érthető az iromanyodbol sajnos :U

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • Tuomas

    addikt

    válasz mufi #91 üzenetére

    Az egész hozzászólasod ellentmondásos, mert egyik felében azt mondod te miben nem hiszel (pl túlnépesedés), utána meg csodálkozol, hogy kívágják az esőerdőket, az összefüggést meg nem látod meg.

    Nem hiszel a túlnépesedésben? Mondod ezt otthonról a fotelből ülve?
    Voltál Kína, esetleg India megapoliszaiban? Ott láthatod mi az a túlnépesedés.
    Mit gondolsz miért vágják ki az esőerdőket?
    Hogy még több területhez jussanak, megművelhessék azt a földet is, mert az a legjobb termőtalaj. A növekvő lakóteruületekről nem is beszélve.

    Nincs elég étel a világon. Oké jó, ezt mond azoknak, akik éhenhalnak.

    És erről mind Elon Musk tehet, mert újgazdag?
    Ok. :DDD

    We were here

  • Ezekiell

    veterán

    válasz mufi #94 üzenetére

    Az esőerdőket az új tereletekért vágják ki? :U Gratulálok. :C
    Mert szerinted miért? Megkíméllek: pontosan új területek miatt.

    Van elég étel a világon, csak nem érdeke a gazdag multiknak, hogy az étel eljusson pont azokhoz, akik éhenhalnak.
    Csúnya rossz multik, bizony. De ha ennél kicsit távolabbra látnál, akkor beláthatnád, hogy általában az éhezőknek nem igazán van pénze ételre -> multinak durván árat kellene csökkentenie irányukba -> a gazdáknak olyan alacsony felvásárlási áron kellene eladni a terményeket, hogy nem éri meg megtermelni. És akkor nem beszéltünk szállítmányozási/raktározási költségekről. Tudom, ez komplexebb kicsit, mint "multi lenni rossz", de megéri néha gondolkodni.

    A túlnépesedés pedig megint nem annyi ám, hogy "van hely élni, akkor nincs gond". Itt is kellene még tanulni, hadd segítsek az alapokkal.

    Valahol olvastam, ha jól emlékszem, hogy Elon most olyan dologgal kísérletezik, hogy egy chipet beültetni az emberbe, aztán pillanatok alatt megtanulnánk egy csomó képességet, nyelveket stb
    Rosszul emlékszel.

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • Tuomas

    addikt

    válasz mufi #94 üzenetére

    Hűha, telefonon elgépeltem egy betűt, emiatt most feszíts ám keresztre, ha már nem tudsz megcáfolni.
    És nem, nem az űrkutatáshoz kötötted, hanem a gazdagsághoz, idézem a hozzászólásodat:
    "Elon semmi más, mint egy arcátlan, újgazdag és modortalan ember aki csak a saját érdekeit nézi...qrvára lesz*rja majd azt a kérdést azon a napon ha eljön, hogy a szegényebb vagyis "átlagember" menjen avagy ne menjen egy új bolygóra..."

    Egyébként (na nem mintha bármi közöm lenne hozzá), de az arcátlan újgazdagok többet adakoznak, mint bárki más. Te mit tettél a jobb élet reményében és a rászorulók érdekében?

    "Voltál Macedóniában, Kosovóban, Szerbia, Bosznia....láttál ott túlnépesedést?"

    Uhh, úgy látom egy olyan eszmefuttatásba csöppentem, amiből az eszme hiányzik. Először légyszi járj utána mi az a túlnépesedés, és milyen globális demográfiai problémák vannak, aztán utána kezdd el osztani az észt.
    Mert tudod, attól még ha elmész egy alföldi tanyára, ahol él egy ember, abból még nem vonható le az a következtetés, hogy nincs túlnépesedés. Keress rá, hogy az emberek hány százaléka lakik metropoliszokban, keress rá a Kínai születés szabályozásra és a többi ilyen dologra, aztán ha ez megvan, utána gyere vissza és meghallgatom az érveidet.
    Így ennek a diskurzusnak sok értelme nincs, mert látszik, hogy nem vagy képben.

    We were here

  • Ezekiell

    veterán

    válasz mufi #97 üzenetére

    Édes faszom ember, az új területet mezőgazdasági művelés alá vonják, szántó/legelő lesz, azért írtják az esőerdőt. Legalább kicsit nézz már utána, könyörgöm, ne write onlyba told.

    Jobb is ha kilépsz, mert ilyen szintű tudatlanságot mutogatni nem kéne, ne is haragudj.

    [ Szerkesztve ]

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • Tuomas

    addikt

    válasz mufi #102 üzenetére

    Jaa, hogy nem az elgépelés miatt emelted ki. Akkor ez még nagyobb fail.
    Ugyanis képzeld el, most lehet, hogy meredek lesz amit írok, de az erdőket nem hobbiból vágják ám ki. Az erdők talaja a legjobb minőségű termőtalaj, azon a helyeken bizony mezőgazdasági művelésre alkalmas területet alakítanak ki. Egyrészt.
    Másrészt a városok területe is növekszik, így elmondható, hogy a városok ahogy terjeszkednek és terülnek egyre jobban nő, bizony új területeket kell bevonni.
    Népesség nő, az élelem, és egyéb erőforrás igények is nőnek, a területi igények is nőnek.
    De mondok még valamit. Hallottál-e már az olyan növények termesztéséről, amelyeket nem megesszük, hanem pl megtankolod vele az autódat? Nem is kell messze menni, itthon is megfigyelhetted volna, hogy a repce termesztés aránya mennyire megnövekedett.

    Most azért lassan már sikerül összerakni a képet?

    Jah és azt már nem is említem, hogy a marhák (mármint tudod, a 4 lábú jószágok) annyit finganak, hogy a metán amit eregetnek nagyban hozzájárul a globális felmelegedéshez. És miért kell annyi marha? Hát mert megeszik őket az emberek, azok az emberek, akik szerinted nem népesednek túl.

    "neked ahhoz semmi közöd"
    Ahh értem.. Verhetetlen indok.

    [ Szerkesztve ]

    We were here

  • Ezekiell

    veterán

    válasz mufi #104 üzenetére

    Nem azért, mert én azt olvastam, hanem mert az az igazság. Nézd meg a saját szemeddel

    Azt csak meg tudod már érteni még te is, hogy a világ nagyon nagy, és tárolni/szállítani kell az élelmiszert A pontból B pontba, és ennek költsége van, meg a megtermelésnek is költsége van, ugye? És hogy ezt mondjuk az éhezők nem tudják megfizetni még önköltségi áron se, ugye? Vagy még ez is bonyolult?

    Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

  • Tuomas

    addikt

    válasz mufi #106 üzenetére

    Huhhh... Látom nem megy az értő olvasás.
    Úgy értettem amit írtam, hogy ha a tényekbe kötsz bele az még nagyobb fail.

    "Te szerintem anyatej helyett internetet szophattál, mert csak azt hányod ide amit a neten olvasol."

    Lol, hát legalább kettőnk közül az egyikünk olvas és tudja mit ír le. De mondok még valamit: az egyetemem (többek között) szociálgeográfiát is volt szerencsém tanulni, így a társadalmi dolgokkal (pl túlnépesedés) lehet, hogy kicsit jobban képben vagyok.

    "Te élj a te világodban. Biztosan nem létező dolog a tonnaszámra kidobott élelmiszer mind a gazdáknál, mind az élelmiszerek polcairól..."

    Kérlek idézd, melyik hozzászólásomban írtam azt le, hogy nincs kidobott étel?

    "de igen, talán ha a jobb termőtalajú földön termesztik majd meg ezeket a javakat, ez mind megváltozik és nem lesz éhezés..."

    Hát erre meg nem is mondok semmit. :DDD Mi a köze a termőtalajnak az éhezéshez ember?
    Szerinted eddig a hegyekben termesztették a búzát, kukoricát, napraforgót, meg kávét és egyebeket?

    Légyszíves, most már igazán megcáfolhatnád tudományos alapon is az állításainkat, mert az, hogy csak fröcsögsz, meg az éhezésről beszélsz, attól az még nem lesz helytálló.

    Várom véleményedet a túlnépesedéssel és az erdőterületek kárára történő termőterületek nagyságának növekedésével kapcsolatban is.
    Én leírtam az enyémet, ami szakmailag is meg van alapozva (lásd Ezekiell fórumtárs által linkelt dolgok), most rajtad a sor leírni azt, hogy ez miért nem így van, miért nincs túlnépesedés és miért vágják ki az erdőket. Hajrá.

    [ Szerkesztve ]

    We were here

  • Tuomas

    addikt

    válasz mufi #109 üzenetére

    Sejtettem, hogy nem kapok értelmes választ a kérdéseimre, csak maszlagot. :DDD
    Túl nagyok voltak az elvárásaim veled szemben. ;)

    We were here

  • apatyas

    Korrektor

    válasz mufi #109 üzenetére

    Mondd csak, szerinted mennyi a Föld görbületi sugara?

    pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

  • Tuomas

    addikt

    válasz mufi #129 üzenetére

    Hát nézd. Megvolt a lehetőséged, hogy kifejtsd, szerinted miért nincs túlnépesedés (azon túl, hogy szerinted nincs, és azon kívül, mert "Macedóniában, Kosovóban, Szerbia, Bosznia" kevés ember él), és hogy véleményed szerint miért írtják pl Brazíliában olyan nagy lendülettel az őserdőt.
    Nem igazán éltél vele.
    Persze aztán mi hordjuk a szemellenzőt (tudod amit te csak izének hívsz), meg hát a tudósok, csak te vagy helikopter.
    Kérlek, küldj át a disszertációid, tudományos munkáid közül néhányat, had legyünk mi is helikopterek. Légyszi légyszi! :R

    [ Szerkesztve ]

    We were here

  • Tuomas

    addikt

    válasz mufi #134 üzenetére

    Sajnálom, hogy úgy kell valakivel eszmecserét folytatnom, hogy a másik fél igazából nem tudja a saját véleményét sem kifejteni. :(

    "...Meg azt, hogy túlnépesedés van, meg azt is, hogy élelemhiány van."
    De hát mondtam már... Cáfold meg, hogy nincs túlnépesedés, de "erről nem témázol", és még csak egy nyamvadt szakirodalmat, vagy véleményt, vagy blogbejegyzést, vagy összeesküvés elméletet sem linkelsz be. :(
    Tudod, ez már csak így működik: ha valaki állít, kijelent valamit, azt meg lehet cáfolni, értelmes magyarázattal, vagy kézzel fogható bizonyítékkal. Te egyiket sem prezentáltad, azaz nem tudtál (vagy nem akartál) megcáfolni minket (többesszám okát lásd később). Így viszont a te kijelentésed (pl a túlnépesedésről) csak egy sima lepkepuki a levegőben, mivel semmivel nem támasztod alá.

    "Sajnálom, hogy te elhiszed azt amit a tankönyvekben tanultál, azt is sajnálom, hogy te elhiszed a kutatási eredményeket meg mindent amit olvasol."

    Tudod, ez nem így megy. Ha az ember hall, olvas, lát valamit, akkor a témáról elkezd kialakulni egy véleménye.
    Aztán minél több dokog alátámassza azt a véleményt, akkor az ember elkezdi elhinni a dolgot, vagy elkezdi tudni a dolgot, egészen addig, amíg más tudásra nem tesz szert, ami a véleményét esetleg befolyásolná, ekkor ugyanis az ember (már aki képes ilyenre) átgondolja addigi véleményét, az adott témáról.

    "Helikopter? Ezt miért kell... Ideges vagy a sok marhafingtól amit be-szívált?"
    Nem ismered a mondást? "Mindenki hülye, csak én vagyok helikopter."

    "Küld át+legyünk? Ja, így már értem...egy személyben több személyiség..."
    Ha nem vetted volna észre, van legalább 1 olyan fórumtárs itt rajtam kívül, aki nem ért veled egyet. Nyilván ennek szól a többesszám, mert ez már 2 fő. És gondolom Ezekiell fórumtárs is kíváncsain várja azt a félelmetes és hatalmas tudást, melyet sajnos mi nem ismerhettünk meg ezidáig. Sőt ez után sem, mert te itt titkolózol, meg elzárkózol a témától. :(
    Milyen kár... ;] Látod Ezekiell, ma sem lettünk okosabbak. :(

    [ Szerkesztve ]

    We were here

  • doooo

    veterán

    válasz mufi #134 üzenetére

    Nagy, abszolúte szkeptikus létedre úgy tűnik az nem esett még le, hogy épp arról volt szó, hogy élelemhiány egyáltalán nincs, csak túltermelés, aránytalan elosztás, illetve borzasztó pazarlás. Persze nyilván ezt sem hiszed el, de legalább a "nem-elhihendő" dolgokat fogalmazd meg helyesen.

Új hozzászólás Aktív témák