Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz LordX #33 üzenetére

    Igen, ez egy szerencsétlen gesztus a hossza miatt, és szerintem azért is, mert az alsó sáv felé mutat, amit a start képernyőn "felhúzva" a jobb szélén a "minden alkalmazás" gomb van, a maradék részén jó elférnének az éppen futók.

  • rudi

    nagyúr

    válasz LordX #29 üzenetére

    Lehet ám a tapi dolog mögött az áll, hogy az IT cégek bevásárolták magukat a törlőkendő bizniszbe, és most teremtik a piacot hozzá :DDD

    Más, témához: fél nap nem touchos tesztelgetés után most touch-ra váltottam és máris van egy klasszikus melós helyzet, ahol hasznos volt az érintős. Amikor telepítettem, és kijött három bepipálandó opció, akkor egyszerűbb volt odacsapni a képernyőre háromszor, mint tapipaddal odanavigálni és ráklikkelni (amúgy is elég szerencsétlen az érintett tesztgép touchpadjének a gombja).

    Cserébe az új felületen találtam egy kazalnyi marhaságot, appbezáró gomb nincs (vagy csak nem találom), gesztusok nem mindig mennek (direkt odafigyeltem pedig a koppintásokra meg simításokra), a tapi felületű video player meg nem írta ki a fájlok nevét, csak azt, hogy videó és le lehet játszani. Fölé kellett vinni az egeret, hogy kiírja a fájlinfókat. Minden új felületes app (legegyszerűbbek is) látszólag 1-2 másodpercet várnak indulás előtt (lehet, ez kikapcsolható). Az is vicces volt, amikor begépeltem az érintős explorerbe a PH címét, és 5 prec böködés után majdnem feküdt a billentyűzetem, vissza kellett hajlítani látható szögbe, mert a TN panelek éppen "alulról" nézve a legrosszabbak. Szóval egyelőre nem hiszek a notebookos érintőképernyőben, de még csak a szokásos rutintesztekkel foglalkoztam, amiket billentyűzetről már becsukott szemmel is megcsinálok.

  • rudi

    nagyúr

    válasz baluka26 #23 üzenetére

    Alapvetően mind a kettőtöknek igaza van. Ugyanis vannak olyan dolgok és helyzetek, ahol a jól megcsinált érintésvezérlés praktikus és vannak olyanok, ahol nem. Az óriási nagy kérdés az átmenet lesz, mert az világos, hogy C-t programozni vagy szövegszerkeszteni nem kell az érintés, tableten tartalom fogyasztáshoz meg kell.

    Egyelőre nekem úgy tűnik, hogy Win8-ban a start menü elhagyásával tettek egy fölösleges nem szimpatikus húzást a klasszikus módon, desktop felhasználók felé, mert semmiből nem állt volna megtartani, használja csak, aki és amikor akarja. Értem én, hogy az új felé akarják terelni a népet, csak az az érzésem, hogy akiknek fontos volt a Strart menü, azokat nem igazán lehet terelni, mert jobbára tudatos, tapasztalt felhasználók, nem dőlnek be az ilyen jellegű megvezetéseknek.

  • rudi

    nagyúr

    válasz LordX #15 üzenetére

    Fene tudja... elvileg 4-5 gesztust kell megjegyezni, az nem olyan sok, persze így egy napnyi használat után nekem sem sikerül még előcsalni azt, amit szeretnék. Pl. egy Asus app (számológép) eliondítása után nem volt világos, hogyan lehet érintéssel bezátni, szóval nyomtan neki egy régi jó alt+f4-et :). Az is elég szerencsétlen, ahogyan a színes-szagos-érintős felületen rákeresve a programok eltávolítására átcsap a régi és kopott desktop felületre - inkonzisztens felhasználói élmény.

    Viszont úgy tűnik, hogy ezek a dolgok csak power-user üzemmódban jönnek elő, a "maradék" 90%-nak elég lehet az érintős felület.

  • rudi

    nagyúr

    válasz #56573440 #3 üzenetére

    Hazafelé a vonaton gondolkodtam rajta, hogy mennyire eggonomikus egy asztalnál ülve, notebookhasználat közben a monitorhoz kinyúlni a mostani merevségű zsanérokkal. Egyelőre a semennyire és a nagyon nem között hezitálok, de hétvégén csinálunk majd itthon össznépi tesztelést, a T13 mellé beugrott egy Asus VivoBook is.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés