- One mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Mobil flották
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Ideiglenesen leállította az Xperia 1 VII értékesítését Japánban a Sony
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Milyen okostelefont vegyek?
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Apple Watch
Új hozzászólás Aktív témák
-
KISDUCK
addikt
válasz
Donki Hóte #23 üzenetére
Vákuum lehet az is ahol jóval kisebb a nyomás a légkörinél. És amúgy a világűrben sincs "tökéletes vákuum" mert ott is van anyag csak ritkábban.
#21 Hieronymus, köszi a magyarázatot.
#22 Duck663: köszi a kiegészítést, azzal tisztában voltam hogy kisebb nyomáson hamarabb forr a víz, csak tegnapi napot megelőzően azzal nem voltam tisztában, hogy vízet használnak a VC hűtéseknél, valamiért más folyadékra számítottam.
-
-
Duck663
őstag
A vákuum elengedhetetlen ahhoz, hogy a víz forráspontját lejjebb hozzák.
Azt is figyelembe kell venni, hogy a felforrt víz már a Tesla szelepek nélkül is a hűvösebb irányba kezd haladni, hogy kicsapódjon, ahogy amikor télen főzöl valamit és a gőz kicsapódik az ablakon. A Tesla szelepek, egy áramlási irányt határoznak meg, hogy a folyamat ne véletlenszerű legyen, hanem irányított. A hőmérséklet emelkedésével a víz gőzzé válik, elindítják a folyamatot, miután zárt a rendszer, nyomásváltozás is történik a rendszeren belül, a gőz elindul a hűvösebb részel felé, ahol kicsapódik, összegyűlik, a keletkező gőz nyomása, pedig lényegében rányomja a Tesla szelepek bemeneti oldalára. ez a folyamat mindaddig működik, amíg a rendszer hőterhelésnek van kitéve.
-
Több vizet töltenek a hűtőrendszerbe, mint amennyi a működéséhez szükséges. Elkezdik melegíteni a hűtőrendszert. Amikor a víz elkezd felforrni, a keletkező gőz kihajtja a levegőt, a hűtőből. Aztán lezárják a légkieresztő lyukat. Marad a víz és a vakum. Üzem közben a víz és a gőz.
-
KISDUCK
addikt
válasz
Hieronymus #18 üzenetére
Azért írtam a gázt/levegőt mert nem tartom valószínűnek hogy vakum van benne, de majd előbb útóbb csak lesz részletesebb leírás valahol.
-
Hőszivattyú.
Legjobban a hőcsöves hűtésre hasonlít. A párolgás hőt von el a processzortól. A gőz kicsapódása hőt ad le a tényleges hűtés helyén.
Vélhetően ebben is víz és vízgőz van. Ha van benne levegő, csak rontja a hatásfokot. Hidegen, víz és vakum van a hűtőben. Ezzel lehet alacsonyabb hőmérsékletre kényszeríteni a víz forráspontját. 100 fok körüli üzemi hőmérséklet égési sérüléseket okozna a felhasználó kezén. Az akkumulátor sem tolerálná a magas hőmérsékletet.Ebben a fejlesztésben egyetlen nyitott kérdés van. A Tesla szelep működése mennyire megbízhatóan indul be?
-
Tartok tőle, hogy ezek a mobilok nem lesznek csuperkarcsúak! Sokaknak nagyon fájni fog.
Letörik a kicsi kacsójuk! -
KISDUCK
addikt
válasz
Hieronymus #12 üzenetére
Hát elvileg áramlásnak kéne lennie mindenképpen nem? Alaphelyzetben is van benne folyadék és nyílván valamilyen gáz (tételezzük fel hogy levegő), tehát a rézen kívül mindenképpen van közvetítő anyag a rendszerben. Központi fűtésben is van valamekkora keringés megkerült szivattyú mellett is.
Most rákerestem a Mi mix 4 basic hűtésére, hát ha most ezzel van összevetve és hájpolva hát akkor ez tényleg csak hatásvadászat marketing szempontból.
Azért megnézném, hogy plusz belső szerkezet nélkül ugyan azzal a dizájnnal milyen lenne a telefon hűtési képessége és az nem elhanyagolható hogy fizikai méretre jóval nagyobb mint az alap verzió.
-
válasz
Hieronymus #12 üzenetére
Rájött, hogyan lehet félvezető szerűen működő, zárt rendszer eltérő nyomás kialakítani a zárt csőben két pont között, de úgy, hogy a folyadék/gáz csak egyik irányban képes kiegyenlíteni a nyomást, a hűtés irányában.
Azt azért tegyük hozzá, hogy ha kicsi az áramló közeg sebessége, akkor mindkét irányba tud áramlani. A Tesla szelep "egyirányúsító" funkciója csak akkor működik, ha az áramló közeg sebessége megfelelően nagy.
Szóval a Xiaomi valahogyan megoldotta, hogy megfelelő sebességgel áramoljon a hűtőközeg, amikor is már működik a Tesla szelep egyirányúsító szerepe.
-
Az a nagy kérdés, hogyan forog körbe folyadék illetve annak a gőze, külső forgatás nélkül?
Eddig csak abszorpciós rendszerű kiegyenlítő folyadékos, hőszivattyú elvén működő megoldást használtunk hűtésre, mesterséges folyadék mozgatás nélkül. Ebben viszont csak egy fajta folyadék van és az "szivattyúzza" el a hőt.
A megoldás leginkább a hőcsöves hűtésre hasonlít.
De telefonban nem írhatod elő hogy csak egyetlen pozícióban használható a telefon, mivel a folyadéknak minden esetben a processzor hőleadó helyén kell lennie.Itt lép képbe Tesla egyik felfedezése. Rájött, hogyan lehet félvezető szerűen működő, zárt rendszer eltérő nyomás kialakítani a zárt csőben két pont között, de úgy, hogy a folyadék/gáz csak egyik irányban képes kiegyenlíteni a nyomást, a hűtés irányában.
Hozzá kell tenni, maga Tesla sem látta át azt, mire lehet használni a találmányát. Egészen mostanáig senki sem. -
KISDUCK
addikt
válasz
Hieronymus #9 üzenetére
Nem is állítottam az ellenkezőjét, de akkor kifejtem a reklámvideóval kapcsolatos észrevételemet: ha megnézed a videót: új technológia, bla bla bla, fenszi zene, hatásvadász hülyeségek, aztán annyi hogy most nem egy hajlított vagy egyenes hővezető van hanem egy kör amiben tud keringeni a nafta, ezt azért túlzás új technológiának beállítani szerintem. Kb a vapor chambert átrakták laptopból (vagy akárhonnét máshonnan) telefonba.
-
pusszycat
nagyúr
válasz
Hieronymus #9 üzenetére
5-8 fok mínuszban azért elég megnyugtató, talán nem vesz majd vissza az erőből a sn898.
-
-
KISDUCK
addikt
Szép és jó meg tetszik, de kicsit olyan mint ha azt mondanák hogy feltalálták a kereket, aztán pedig csak kicsivel több sót szórtak a sültkrumplira. Azért remélem ezt a megoldást leviszik az alsóbb kategóriába is.
-
darvinya
titán
válasz
Hieronymus #5 üzenetére
F1-ben van hőengergia visszanyerő, igaz az 500°C-on működik.
-
-
pusszycat
nagyúr
A termelt hővel tölteni kellene az akkut. Mint az e-autokban a visszatöltés. Van itt süti...
-
Mennyire vicces lenne, ha időnként kiengedné a forró levegőt és fel kellene tölteni deszt vízzel.
-
Ribi
nagyúr
Eredeti Mi Mix4-ben grafén lapok vannak?
Mert azoknak szerintem papíron jó csak a hűtésük, de gyarkolatban nem valami jó.
Ha sima hőcsövekhez hasonlítják valszeg semmivel sem lennének előrébb. -
Ricardo
titán
Leírva jól hangzik. Remélhetőleg a gyakorlatban is beválik.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- ÚJ SAMSUNG Galaxy Z Fold 7 256GB / 512GB / 1TB
- Beszámítás! Apple iPhone 16 Pro MAX 256GB okostelefon garanciával hibátlan működéssel
- Vivo V40 SE 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- új aktiválatlan iPhone 16 128GB black fekete független 1 év Apple garancia
- iPhone 13 Mini 128GB Független Használt/1-3 hónap gar./Akku 84%/p4357
- BESZÁMÍTÁS! 32GB (2x16GB) Kingston FURY Beast RGB 6000MHz DDR5 CL30 memória 27% 3 év garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Dell Precision M4600 - i7-QM I 8GB I 500GB I Nvidia I HDMI I 15,6" FHD I W10 I Gari!
- Beszámítás! HP Z2 G4 Tower Workstation számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- LG 27UL500-W - 27" IPS - 3840x2160 4K - 60Hz 5ms - HDR10 - AMD FreeSync - 300 Nits - sRGB 99%
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest