- One mobilszolgáltatások
- Yettel topik
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Nothing Phone (3a) és (3a) Pro - az ügyes meg sasszemű
- Mi nincs, grafén akku van: itt a Xiaomi 11T és 11T Pro
- VoLTE/VoWiFi
- Mobil flották
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Google Pixel 8a - kis telefon kis késéssel
Új hozzászólás Aktív témák
-
julius666
addikt
válasz
attila9988 #42 üzenetére
Lassú, működéséből adódóan nagyon eszi a memóriát
Ezeket kliens oldali kódhoz számítod mint hátrányokat, ugye? Csak mert szerveroldalon a memóriaigény kis túlzással a kutyát nem érdekli (mindaddig amíg korlátos marad, tehát nem leakel az alkalmazás).
Mondjuk a sebességgel kliens oldalon sem értem mi lenne a gond. Oké, hogy az indulás lassú, de a másik oldal nagy üdvöskéi, a .NET-es alkalmazások sem éppen túl fürgék ilyen szempontból. Win only fejlesztésnél pedig más alternatíva jóformán fel sem merül.
Betöltés után, runtime meg teljesen oké a Java, simán köröket ver egy Pythonra vagy JavaScriptre, amiben mostanság bőszen fejlesztenek desktop alkalmazásokat *nix vonalon is.
-
julius666
addikt
Bárhogy is volt, a kliens oldali Javaért nem fogunk könnyeket hullajtani. A potenciál simán benne volt, érdemes megnézni, .NET alapokon mit tudott a másik oldal összehozni (WPF, Silverlight), vagy mit tudott vele a Google kezdeni mobilon (az Androidos UI fejlesztői szempontból pl. kifejezetten rendben van, ott igazából a platform töredezettsége az, ami miatt szopás tud lenni).
Ezekhez képest desktop kliens Java oldalon ami van, az már 10 éve is kevéske volt, a runtime ősrégi kókány megoldásainak köszönhető rejtett csontvázakról nem is beszélve. Méltán kiérdemelte a Java, hogy desktop alkalmazást nagyon rég óta csak ilyen ÁNYK szintű szemeteket készítenek benne, inkompetens cégek, inkompetens megrendelőknek. Őszintén szólva nem vagyok képes felfogni agyilag, hogy pl. egy bank hogyan képes a fizető ügyfeleit appletes vackokkal szopatni. Képtelen vagyok felhozni racionális érvet ezek mellett.
Szvsz egyébként a Java szerveroldalra sem olyan hűhadejó, de mint te is írtad, ott a rejtőző csontvázak nagy része nem, vagy kevésbé játszik, illetve ha egy egyszerű, webes UI-nál összetettebb kell (mondjuk több külső servicehez csatlakozva, összetett üzleti logikával), multiplatform/*nix alapra, akkor nem, hogy nincs jobb, úgy egyáltalán nem is nagyon van alternatíva. Persze mindent meg lehet oldani Pythonból, Rubyból, vagy éppen NodeJS alól is, csak hát ugye nem mindegy, hogy milyen már meglévő segédeszközök léteznek ezen feladatokhoz, a sok tízezer sornyi üzleti logikánál a statikus típusosság előnyeiről nem is beszélve.
Új hozzászólás Aktív témák
- DDR5 GAMER PC: Új RYZEN 7 8700F +RTX 4060/5060/4070/5070 +16-32GB DDR5! GAR/SZÁMLA! 50 FÉLE HÁZ!
- Dell Latitude 7410 Strapabíró Ütésálló Profi Ultrabook 14" -80% i7-10610U 16/512 FHD
- Szép! HP EliteBook 850 G8 Fémházas Multimédiás Laptop 15,6" -65% i7-1185G7 32/512 Iris Xe FHD Magyar
- HP EliteBook 850 G8 Fémházas Multimédiás Laptop 15,6" -65% i7-1185G7 8/512 Iris Xe FHD Magyar
- 512 Gb-os NVME-k
- AKCIÓ! Lenovo Thinkpad T14 Gen 3 üzleti notebook - i5 1245U 16GB RAM 512GB SSD Intel Iris XeW11
- Kingmax 1x2GB DDR2 800 RAM eladó
- Ikea Eilif Paraván - Asztali elválasztó
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i7 14700KF 32/64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! HP ProBook 450 G7 - i5-10GEN I 16GB I 256SSD I HDMI I 15,6" FHD I Cam I W11 I Gar
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged