Új hozzászólás Aktív témák
-
Degeczi
nagyúr
válasz
arcitec #1512 üzenetére
Szerintem még nem egészen érted az Activity-k lényegét, mert annak pontosan az az előnye, h tudja, melyik készülék milyen állapotban van!
Ha tv-nézést indítasz, csak azt kapcsolja be (de ha pl. STB-on keresztül jön a jel, akkor azt is)
Ha innen átkapcsolsz "DVD nézés"-re, akkor tudja, h mivel a TV már megy, csak a DVD-t és az erősítőt kell bekapcsolni (ill. a STB-ot le, ha ment), TV-t és az erősítőt egyaránt átkapcsolni a DVD bemenetre.
Ha nulláról indítasz, akkor persze ez annyiban változik, h a TV-t is bekapcsolja.Ha innen átugrasz a "rádió hallgatás" Activity-re, akkor tudja, h az erősítő kivételével mindent le kell kapcsolni, az erősítőt pedig átállítani tuner-re.
Ezért érdemes Activity-t használni, és ezért tesz be ennek olyasmi, ami a Harmony vezérlőjelén kívül is módosítja vminek az állapotát (mint a CEC, vagy egy külön távvezérlővel állítgatás. Az általad említett "tápbekapcsolással médiajátékos indítás" nem ilyen, mert azt ígyis-úgyis így indítanád kézzel, nem infraparanccsal)
Tehát a készülékek aktuális állapotának szinkronban kell lennie azzal, amit a Harmony távvezérlő tud róluk, csak akkor lényeges könnyebbség a használata. Ha ez sehogysem oldható meg, akkor mást érdemes választani.
-
blg
senior tag
válasz
arcitec #1512 üzenetére
Pont azért lenne jó mindenre activity-t használni, mert pl. ha tv-t activityvel kapcsoltad be (tv nézés activity), és utána elindítod a házimozi activity-t, akkor a távirányító tudja, hogy a tv már be van kapcsolva, és azt nem akarja újból bekapcsolni, csak átváltja a házimozi activityben beállított bemenetre.
Valamint a beállításokban azt is meg lehet adni, hogy az activity-ben szereplő eszközöket be és ki kell-e kapcsolni, vagy állandóan be vannak kapcsolva. A média lejátszót lehetne így beállítani.
Én pl. htpc-vel házimozizok, és nem akarom, hogy a távirányító kapcsolgassa ki-be a htpc-t, ezért a házimozi activity-t úgy állítottam be, hogy a pc állandóan be van kapcsolva (de a pc be- és kikapcsolásának parancsát beprogramoztam egy gombra a távirányítón, tehát továbbra is be és ki tudom kapcsolni a htpc gépet a Harmonyval, amíg a házimozi activity aktív).
Nyilván klímát nem activityvel kell kezelni, de szerintem klíma vezérlésére a gyakorlatban nem is praktikus a Harmony használata, mivel a klíma távirányítóinak LCD kijelzői a klímák user interface-ei, azon látod, hogy mikre van beállítva a klíma. Ha a Harmony-t használod klíma irányítására, ezeket az infókat elveszted. És lehet, hogy magán a klímán is van LCD kijelző, de általában kevesebb információt mutat, mint a távirányítójának a kijelzője.
Új hozzászólás Aktív témák
- Léghűtés topik
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Fortnite - Battle Royale & Save the World (PC, XO, PS4, Switch, Mobil)
- Kettő együtt: Radeon RX 9070 és 9070 XT tesztje
- E-roller topik
- Nintendo Switch
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Gyúrósok ide!
- Tényleg ilyen gyors a Wi-Fi 7?
- EAFC 26
- További aktív témák...
- LG 27UL550-W - 27" IPS / 3840x2160 4K / 60Hz 5ms / HDR10 / AMD FreeSync
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Starlight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3133, 95% Akkumulátor
- Apple iPhone 14 Pro Max / Kártyafüggetlen / 256GB / 12Hó Garancia / 87% akku
- REFURBISHED - Lenovo ThinkPad 40A9 docking station
- iKing.Hu - Honor Magic 5 Pro 5G - Használt, újszerű állapotban, ajándék tokkal!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest