Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Darmol

    senior tag

    De szerintetek nem legalábbis furcsa, hogy AMD is és nV is letette a nagyesküt, hogy lesz elég mindenből, aztán csak csurran-cseppen?
    Ezek se nem feltörekvő cégek, se nem átverésre játszó cégek, hogy a levegőbe beszéljenek vagy fals infókat szórjanak. Kb. mintha a Lufthansa azt mondaná: "50 gép kéne? Persze, megoldható. Van 350 gépük!" Aztán ellátási problémákra hivatkozva 3-at tudnak biztosítani.
    Különösen az AMD esetében érvényes a "Minek tennének ilyesmit?". A 30XX-ek startja után teljesen szükségtelen volt ígérgetniük. Ráadásul a TSMC gyártókapacitást már minimum egy évre előre lekötötték. Pontosan tudták, hogy hány darab lesz leszállítva. Náluk semmilyen magyarázat nem állja meg a helyét ami az nV-nél még előfordulhatott.
    Mi a túró van itt kérem szépen? :F

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Sinesol #23 üzenetére

    "problema van a gyartassal, kihozatallal"
    Erre írtam, hogy ez esetleg az nV-re magyarázat lehet, cikk is volt róla, hogy miért. Nade az AMD-nél baromira nem ugyanarról beszélünk. 7nm-en gyártották már a Radeon VII-et is. Azóta volt egy 5XXX, szintén 7nm-en. (A CPU-król nem is beszélve). Még ha gyökeresen új architektúra lenne (de nem az) és probléma lenne, akkor sem üvöltöm bele a világba, hogy "nálunk nem lesz olyan gond mint az nV-nél". Ettől volt hangos a hw sajtó szeptember végétől november elejéig.
    Szeptember végén már jelentős raktárkészletnek kellett volna lennie az AMD-nek bigNaviból, különben nem tudják legyártani a rajtra a cuccot. Kétlem, hogy szándékosan csináltak magukból hülyét.
    És ez azt a kérdést is felveti, hogy az nV-nél sem biztos, hogy gyártástechnológiai problémáik voltak.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz paprobert #41 üzenetére

    Ez azért megint nem kerek. :N
    Ha nyerészkedni akarok, akkor drágábban adom, és nem egyáltalán nem adom mert akkor elég nyilvánvaló okokból nincs nyerészkedés.

    [ Szerkesztve ]

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz Werkly #51 üzenetére

    Aztán jött a turbó és alig 2-3 perc. :))
    [link] 0:32 :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz martonx #124 üzenetére

    Lópikulát.
    Utolsó infó szerint 8 hónapra előre kell leadni a rendeléseket TSMC-hez. AMD szeptember végétől egy hónapon keresztül azt nyilatkozta lesz elég.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz genlog #127 üzenetére

    Engem alapvetően az zavar, hogy ez nem egy egyszeri elhamarkodott kijelentés volt, hanem folyamatos kommunikáció egy hónapon keresztül.
    De tegyük fel, hogy oké, átverték a népet. Miért? Mi volt a motiváció?
    Hogy hátráltassák az nV eladásait? Na ne röhögtess...

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz g@norbert #132 üzenetére

    "Úgy gondolom, hogy ne haragítsák magukra a játékos társadalmat"
    Miért, most mi történik? Azért nem kell túl nagy koponyának lenni, hogy előre meg lehessen jósolni a hangulatot. Annyira alap, hogy még egy szociopata is képes lenne rá. :U

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Darmol

    senior tag

    válasz g@norbert #138 üzenetére

    Látom számodra nehéz követni és nem vagy képes értelmezni amit írtam, ezért a számodra nem áthidalható információ hiányokat random megjegyzésekkel töltöd fel. És ettől boldog vagy. :U

    Gyk levezetés:
    Az AMD egy hónapon keresztül kommunikálta, hogy lesz elég kártya. Két verzió van:
    (A) Tudta, hogy nem lesz.
    (B) Nem tudta, hogy nem lesz.
    (B)-nél nincs miről beszélni. Indulhatnak a konteók.
    (A) esetben két verzió van.
    (AA) Nem gondolták volna, hogy ebből balhé lesz.
    (AB) Tudták hogy balhé lesz.
    (AA)-ra vonatkozik, miszerint "nem kell túl nagy koponyának lenni, hogy előre meg lehessen jósolni a hangulatot". Tehát szerintem nincs olyan forgatókönyv, amiben ez szóba jöhet.
    (AB) esetén szándékosan egy hónapon keresztül átverte a játékos vásárlókat. Mindezt úgy, hogy AMD játékosokra kihegyezett reklámkampánnyal mutatta be az új kártyáit. Csak azért, hogy sokkal nagyobb ellenszenvet ébresszenek a vásárlóikban magukkal szemben mint ami alapból úgy is jelentkezik. Tegyük fel azért, mert festett hajú punkok gyülekezete akik párosan mutattak be a középső ujjukkal a saját vásárlóiknak. De ez nem volt elég és még hülyét is csináltak magukból, mert abban az egy hónapban az is benne volt, hogy mellüket döngették AMD-ből nem lesz hiány! Ezek így pont jellemzőek a multinacionális cégekre! (gyk: előző mondatommal ironizáltam; ngyk: "ironizál" szóra google-lal keress rá!)

    A fentiek alapján nem hergelek, hanem értetlenségemnek adok hangot. Átlagos intelligenciával ez elég egyértelmű. Persze belemagyarázni lehet bármibe bármit, egyszerűbb mint gondolkozni és elemezni. :U

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

Új hozzászólás Aktív témák