- Samsung Galaxy A36 5G - a középső testvér
- iPhone topik
- Samsung Galaxy A34 - plus size modell
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy S21 FE 5G - utóirat
- Yettel topik
- Google Pixel 8 Pro - mestersége(s) az intelligencia
- 200 megapixeles zoomkamerát sem kap az S26 Ultra?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Bagoly
senior tag
Lanon gyorsabb volt az IPX/SPX mint a TCP/IP, de ennek gyakorlati jelentőssége nulla, mert a protokolt, ha jól tudom a Windows server 2003 támogatta utoljára (Vistában már benne sincs), lévén hogy akkortájt megvette a Novell a SUSE-t, mert érezte, hogy nem jó a Microsoft "ellen" harcolni egy MS termékre épülő megoldással. Ha jól tudom azóta már ők is leszoktak az IPX-ről és TCP/IP-n kommunikálnak.
-
DuplaZso
aktív tag
-
Gondwana
addikt
Kicsit utánaszámolva gigabites adatfolyam 1500-as MTU-val, csak a TCP-IP fejlécek feldolgozásához vajon elég-e egy P4 1.6GHz? (pl. Northwood)
Persze, PCI buszon biztos... És még ki kell írni/be kell olvasni az adatokat.
Az elvárás pedig, hogy 200 MHz ARM procival tudja mindezt...Szerk.: csak arról filozofáltam, hogy miért lassúak a NAS-ok, amik nem PC-based-ek
-
Bagoly
senior tag
Pedig a "radikális" újjítás itt ha jól látom pont az, hogy nem a TCP/IP-t használja átviteli protokolnak. Ha jól értem ez ugyanazon a gigabites hálózaton ül, ami az őt használó gépeket is kiszolgálja, különben nem csak a protokolt kéne cserélni, hanem egy csatoló is kéne a gépbe, meg ugye kábelezés. Aki használt már gigabites rezes hálót, az azt is tudja, hogy igazából a kis fájlok mozgatásával van "gond" a TCP/IP-n történő adatátvitel során, a nagy stream-szerű átvitel az valóban meg tudja közelíteni a szabvány elméleti áteresztő képességét. Ez gondolom a TCP/IP protokol sajátosságából adódik (rég "kellett" utoljára behatóan foglalkoznom vele, de gondolom a csomagok címzéséből adodóan fekszik jobban a nagy fájlok átvitele). Az érdekes nekem ebben az, hogy ugyi a RAID esetében az a drága, hogy van egy célprocesszor a kártyán/eszközön ami kiszámolja a paritásokat, ezzel tehermentesítve a CPU-t, és gyorsítva az adatátvitelt (nem kell a kiszámított paritásokra várni, hanem mehet az adatfolyam az alkalmazott szabvány átviteli sebességén). No ebben az esetben meg ha jól sejtem a protokolba van integrálva a paritásképzés, amit a cpu-t terhelve végez el.........ez pedig nekem a párezer forintos soft-raid megoldásokat juttatja eszembe. Ebben az esetben tényleg nem értem mi kerül ezen ennyibe....(Javítsatok ki ha tévednék és mégis az eszközbe lenne egy célprocesszor, amit a protokol segítségével vezérelnek)
Mondjuk egyszerűbb adatvédelemnek sem lenne utolsó, ha a protokol nem lenne nyilvános. TCP/IP-n történő adathalászatnak már lassan bevett "szabványai" vannak.
A NAS-hoz egyébként miért is kell szerver? Valaki ezt magyarázza már meg!
-
DuplaZso
aktív tag
válasz
[CS]Blade2 #21 üzenetére
Arra pedig ott az egyébként is tökéletes FireWire.
Mekkora jó volt már, mikor LAN-on aláztuk vele a 100-as hálón húzókat ! -
válasz
[CS]Blade2 #21 üzenetére
Egyik bit, másik byte. Nem ua. Amúgy tudják a mai HDD-k, viszont a hálózati valós sebesség messze van a gigabittől.
-
[CS]Blade2
addikt
1gigabit??? 125 megával másodpercenként még nem tudják a HDD-k..
100megabit tényleg nem a legjobb, kb 12megával azért lehet tolni a hálóról....
400megabit-es kell a népnek jó áron...
-
shtml
őstag
Bizonyára a tájékozatlanságom miatt van, de nem értem, miért korlátozódik még a gigabites NAS-ok sebessége is 20MB/s alá. A TCP/IP protokoll biztos nem lehet a hibás, de akkor mi?
Az NDAS-oknak az előbb én is röviden utánaolvastam, és érdekes volt ez a megjegyzés:
Also, environments in which multiple machines wish to access the networked device or in a RAID configuration can result in data loss or corruption.
Nem túl biztató.
szab.tam:
Átolvastam a PDF-et, hát elég macerásnak tűnik a dolog.
-
Mikibácsi
csendes tag
A NASD eszközök a többi megoldással ellentétben valóban a CoWorld egy saját fejlesztésű protokollját használják a NDAS mellett a Zetera még olyan technológia, melynek használtához nem szükséges se RAID vezérlő, se külön szerver (ellenben a NAS-al, iSCSI-vel, vagy a Fibre csatornával) - a Zeteránál azonban sokkal gyorsabb. Az NDAS eszközöket egyébként RAID-elni is lehet, akár 4 merevlemezt is egybeköthetünk, vagy tükrözhetjük őket a még nagyobb biztonság miatt.
-
misran
tag
Szerintem ez az internetes dolog félreérthető, szerencsésebb lett volna megjegyezni hogy míg a NAS-ok TCP/IP-n kommunikálnak, addig az NDAS saját protokollját használja, ehhez azonban kellenek a kliensekre a driverek (OS-ekre telepíteni kell az SW-jét).
Amíg a gigabites hálózati tesztek a NAS-okra 13 MB/s-eket adnak, addig az NDAS-okra max. 60MB/sec-eket. -
shtml
őstag
Valóban nem értem, miért van az, hogy mikor ma már alig kapni olyan alaplapot, amelyen ne lenne gigabites Ethernet, a routerek túlnyomó többsége még mindig 100Mbites LAN-nal van ellátva (na meg a legtöbb NAS is). Vagy amelyiken van gigabites, azt aranyárban mérik. Persze nem nagy ügy ezt áthidalni a router után kötött gigabites switch-csel, de akkor az máris két kütyü egy helyett, két hálózati adapter egy helyett stb.
-
szab.tam
nagyúr
egyébként én is kacérkodtam a gondolattal, hogy nas, (kb. már csak 34k egy 500-as wd ), és olyan router, amit linux alapon torrent kliens futtatható, kvázi semmi gép nincs bekapcsolva, és megy a tőőőtééés.
na de, amikor belemásztam az adatokba, és kidrült, hogy a routernél ilyenkor valami 2 mbyte/sec-os mozgás, akkor a fejemhez kaptam. eleve 2.5-tel jön acucc (20/3-as chello-m van, ami 2.5 mbyte letöltés), és a letöltött állományt, ah darabolva van, még a gépre szenvedni, majd vissza, hgoy elérhető legyen mindenhonna. ááá.oda kell figyelni, mert elég valahol csak egy szűk keresztmetszet, és lőttek az egésznek.
-
shtml
őstag
Az alkalmazott NDAS technológia előnye abban rejlik az eddig alkalmazott hálózati tárolóeljárásokkal szemben, hogy nem az Internetet használja adatátvitelre, hanem a számítógépek saját hálózatát. Ennek köszönhetően az átviteli sebesség sem függ az internetkapcsolat sebességétől.
Hubazmeg, akkor már értem, nekem miért olyan lassú a külső tár elérése. Ezek szerint akkor nem is kellett volna két internet-előfizetést vásárolnom, az egyiket a netezéshez, amásikat meg a külső tár eléréséhez?
-
szab.tam
nagyúr
de a 60 mbyte/sec az 8-cal szorozva csak fél gigabit. nem? (jó, tudom, a szabványról volt szó.... és többel meg úgysem megy a winyó)
aztán meg úgy jár a mezei júzer, mint én: 2 gép, gigabites hálókarik, de mivel az életben nem volt még hálózatom, hát vettem egy 100/10-es routert.... aztán meg megy a vánszorgás 9-10 mbyte/sec-al...
mondjuk pont tegnap másoltam gépen belül sata->sata, mkv, 70 mbyte/sec.
-
CocooN-z
őstag
-
CocooN-z
őstag
Kérdés. Egy Sima egyszerű NAS (teszem azt Linksys NAS200) esetében sem neten keresztül megy át az átvitel, rendesen megkapja dhcp ipt, és lehet attache olni hálózati meghajtóként és "kezit csókolom" a 10/100 meglesz nem?
így kicsit félre érthető. sry ha én nézek el vmit
-
Male
nagyúr
60 Mbit/s? Az 6-7MB/s jóesetben... hát ez még mindig tetü lassú. (vagy elírtátok a hírben, és az MB/s valójában?)
-
edipqe
senior tag
ez a sebesség lényegesen jobb mintha neten át suttyogna az adatátviteli seb.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- TCL LCD és LED TV-k
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Házimozi haladó szinten
- Amazon Kindle
- 3D nyomtatás
- NTFS, exFAT, FAT32 – Melyiket válaszd és miért?
- Milyen légkondit a lakásba?
- Samsung Galaxy A36 5G - a középső testvér
- Diablo IV
- Intel Core Ultra 3, Core Ultra 5, Ultra 7, Ultra 9 "Arrow Lake" LGA 1851
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! 1TB Kingston KC3000 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Crucial T705 2TB M.2 NVME PCI-E 5.0 x4 - Új - 14.400-12.700 MBs - Eladó!
- BESZÁMÍTÁS! 2TB Crucial T500 NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Samsung PM9A1, PM9F1 (980 PRO) 1TB Gen4 NVMe SSD! 7000-5100MB/s
- SK Hynix Platinum P41 2TB M.2 NVME PCI-E 4.0 x4 - Új - 7000-6500 MBs - Eladó!
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 14600KF 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Bomba ár! Dell Latitude 5430 - i7-1255U I 16GB I 512SSD I HDMI I 14" FHD I Cam I W11 I NBD Garancia!
- Bomba Ár! Dell Latitude 3190 - Intel N4120 I 4GB I 128GB SSD I 11,6" HD I Cam I W11 I Garancia!
- Csere-Beszámítás! MSI Gaming X RTX 4060Ti 16GB GDRR6 Videokártya!
- Azonnali készpénzes Sony Playstation 5 lemezes és digitális felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest