Hirdetés
- iPhone topik
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Poco F6 5G - Turbó Rudi
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Samsung Galaxy Z Fold5 - toldozás-foldozás
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Hazai akkumulátorrekordra pályázik a OnePlus 15R
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Elindult a One UI 8.5 béta program
- iOS alkalmazások
Új hozzászólás Aktív témák
-
polika
senior tag
Ha a DRAM leváltását tervezik vele mert lesz olyan olcsó, megfelelő sűrűségű és gyors akkor nem csak a hardvert kell újragondolni hanem az operációs rendszereknek is fel kell készülni arra hogy a DRAM = háttértár is, ergo NEM kell HDD-ből RAM-ba másolni majd onnét etetni a CPU-t hanem közvetlenül a RAM/HÁTTÉRTÁRból dolgozik. Másik vonzata ugye hogy full nem felejtős, azaz nem lesz szükség boot-ra hanem lehet valami hibernáció féleség, viszont itt nem kell suspendnél egy memória snapshotot lementeni csak a futási szál helyét meg a CPU aktuális értékeit esetleg a CPU cacheket kell vhova kirittyenteni és aztán mehet a buli...lényeg a lényeg teljesen más filozófia kell ha a háttértár egyben a ram is és nem kell adatokat mozgatni +1 rétegben mert jó a latencia is.
Érdekes jövő elé nézünk, tényleg lehet eljön majd az az idő megint hogy bekapcsolod a masinát és félmásodpercen belül működik...és ez aztán ugye nem csak személyi számítógépeknél hanem összes embedded, okos háztartási, multimédia stb eszközbe átmegy, jó lesz ez majd ha kikristályosodnak az új lehetőségek hardveres és szoftveres oldalon is...
-
dchard
veterán
Cefet:
Ha nem haragszol, akkor egy hírportálon szereplő cikket nem vennék készpénznek. Ha a HP oldalán lenne kint, akkor talán, de a megbízható forrás alatt valamilyen tudományos magazinban megjelenő cikkre gondoltam, például a Science magazinra.
Arról nem beszélve, hogy akkor megvan a trükk:
"1,000,000,000,000 read and write cycles without encountering data loss"
Ugye itt már írásról ÉS olvasásról együtt van szó, ez nem egészen ugyanaz, arról nem beszélve, hogy a "without encountering data loss" nem azt jelenti, hogy egyik cella sem öregedett el, maximum azt, hogy a hibajavító eljárással együtt ez lett az eredmény, bár egyébként még így sem nagyon hihető a kimenet. Többek között ez a különbség a bulvár és a tudományos újságírás között: az egyikben vakítanak és félreértelmezhetően fogalmaznak, a másikban viszont kísérlet nélkül semmi sem kerülhet, és ott a kutatók a nevüket adják a munkához, amiről ha kiderül hogy kacsa, az életben nem kapnak munkát.
polika:
Ez nem véletlen, nyilván olyasmit akarnak gyártani, ami ugyamúgy tönkremegy egy idő után mint a nand. Kinek lenne érdeke olyasmit gyártani, mint az MRAM ami soha nem megy tönkre? Nem ez az első eset a törénelemben amikor gazdasági érdekek miatt a gyengébb technológia győz.
Dchard
-
dchard
veterán
A linkelt hozzászólásodban reagálnék erre:
"Ha jól emlékszem akkor a HP-nál tesztelték, és 1000 milliárd újraírási ciklust is kibírt adatvesztés nélkül!"
Ha tudsz linkelni ehhez megbízható forrást, akkor megemelem a kalapom.
A cikkben szereplő "NANDhoz képest 10x" kijelentés ezzel köszönő viszonyban sincs, elég sok nagyságrend a különbség, hogy finom legyek.

Hozzáteszem: szerintem ennyi újraírást a DRAM sem tud, előbb rohad szét körülötte a tokozás meg a forrasztások, minthogy 1000 milliárd újraírási ciklust le tudj tolni rajta.

Dchard
Új hozzászólás Aktív témák
- iPhone topik
- Kerékpárosok, bringások ide!
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Tudjuk, de nem tesszük: a magyarok többsége nem törődik adatai védelmével
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Epic Games
- Pánik a memóriapiacon
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Bluetooth hangszórók
- További aktív témák...
- Corsair VENGEANCE RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz CL30 - EXPO - 120 hó garancia
- Új, bontatlan Kingston 8GB DDR5 5600MHz CL40 - 2 év garancia
- Patriot Viper Venom 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz CL36 - XMP/EXPO - 99 hó garancia
- ADATA (1x32GB) DDR5 4800MHz CL40 - 120 hó garancia
- Corsair Vengeance White RGB 2x16Gb 6000 cl36 bontatlan/új eladó (XMP/Expo)
- Nintendo switch oled, Új,Dobozával, 12 hónap garanciával
- BESZÁMÍTÁS! Asus B450M R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2070 Super 8GB Zalman Z1 Plus Kolink 850W
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 128GB Deep Purple-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3913
- Készpénzes / Utalásos Videokártya és Hardver felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RTX 5060 Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
:



