Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tanisz

    senior tag

    Engem amúgy az érdekelne a legjobban, hogy az Intel procikat hogy tesztelik?

    Sebezhetőség elleni patcheket telepítve vagy sem? Vagy kikapcsolva.

    Saját tapasztalatom alapján nagyon sokat lassítanak a patchek a procin.

    Van egy imádott ProBook-om i7 4/8-as 8. generációs procival, 16 GB RAM-mal, SSD-vel.
    Remek gép, remek procival, de mióta települtek a foltozgatások, borzalmasan megfogja a teljesítményét.

    Munkára használom csak, céges policy miatt up2datenek kell lennie a gépnek.

    Szóval kerülőút nincs.

    Kolléganak ugyanez a konfigja van csak Dell laposban, ugyanez a gondja.

    Ha a 8. genes procit ennyire megfogja, akkor a többit is.

    Azt a tesztekben leírjak, hogy milyen konkrét környezetben/verzióval tesztelik?

    Mert sokszor csak annyit látok, hogy Win10 azt kész.

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz opr #70 üzenetére

    Köszi :)

    Sejtettem.

    Egy proci guru igazán megtehetné, hogy teszteli patchel és anélkül is 1-1 CPU-t.
    Csak reprezentatív alapon.

    Mondjuk a legnépszerűbb termékeket.
    7700K, 8700K...stb.

    Akkor lehetne viszonyítási alap nem?
    Legalább közelítő.

    Az a baj, hogy szívesen cserélném a lapost, mert a gördülékeny munka az első, de tanácstalan vagyok, hogy mire?!

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz opr #75 üzenetére

    Ezt én nem mertem leírni, nehogy cicaharc legyen a fórumon :)

    Nekem az a koncepcióm, hogy valahogy kivárom azt a fél-1 évet mire a Zen2-es apu-s laposok jönnek.

    Nagyon válogatni sem tudok, mert vagy HP, vagy DELL lehet, ezeket "részesíti előnyben" a cég, vagy ProBook/EliteBook, Vostro/Latitude.

    Nagyon remélem hogy meg fog jelenni ezekből Zen2-es konfig, mert ha nem sírva fakadok:)

    Bár amit linkeltél ThinkPad-et, lehet át tudom verni a "berögződéseken" :D

    Szóba jöhetne még a MacBook Pro is akár, de 1-2 kollégának az van és nem annyira markánsan, de ők is jelezték, hogy náluk is van teljesítmény "visszaesés", szóval meg vagyok lőve.

    Már azon is kísérleteztünk, hogy váltunk Linuxra, másik kollégám meg is tette, Mint-re váltott, de ő is jelezte, hogy nincs érdemi javulás....

    Most akkor már el lehet mondani, hogy szomorú a fejlesztők élete, mert nincs mit megvenni? :D

    Ha találsz valami érdemleges lapost, ami meg is vásárolható, akkor kérhetem hogy jelezz? :) Viszont megkapod ugyanezt Tőlem, ha látok valami jót :)

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

Új hozzászólás Aktív témák