Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz ggg1 #6 üzenetére

    ezen megállapítások az új TR esetében már nem fogják megállni a helyüket, jobb IPC és magasabb órajel, egy szálon (ilyen sok szálas cpu esetén tényleg számít az 1 száll?) kb azonos lesz, de sokkal több erőforrás lesz elérhető.
    A másik, a zen és zen+ magos TR-eknek van némi design problémája a szétosztott memóriavezérlő miatt, ha valami a másik cpu memóriavezérlőjében van akkor komoly "büntetést" kell fizetni az adathoz való hozzáférésért. Ez 2 esetben probléma, 1 ha az oprendszer rosszul van felkészítve és minden hova dobálja az adatot, 2 ha tényleg sok szálat használ a program, akkor mindenképp megfizeti a büntentést, persze gyorsabb lesz mint nélküle, de nem olyan hatékony, ez fokozottan igaz a 2. generációs 24 és 32 magos példányokra, ott 2 mag legalább csak ilyen módon fért az adatokhoz.. már ezen "jelenség" megszüntetésével hatalmas többletteljesítményt lehet elérni (nem számolva a zen2 mag IPC növekedésével).. Ezért már a 32 magos 3. generációs TR is simán hozhat 40-50% teljesítményt a korábbi azonos magszámú modellhez képest is, de ha magszámban is "felé mennek", széjjel tépik az intel HEDT platformját.... egy 3 éve ez elképzelhetetlen volt az FX-ek mellett, hogy bármivel is versenyezzen AMD a HEDT vonal termékei és teljesítményszintje ellen...

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • mozso

    senior tag

    válasz ggg1 #6 üzenetére

    Szia!

    Kérlek adj ehhez teszt linket, mert most szeretnék Zen2-re váltani és nagyon nem mind1, ha ez igaz. Köszi!

    “A Zen 2 tesztet nézve vicces, hogy a Cinebench-et leszámítva azért az Intel 8 magosa általában erősebb még lassabb memóriával is, mint a Ryzenek.
    Mindenki szapulja az Intelt, hogy mért nem képes a 14 nm-ről váltani, bezzeg az amd már 7 nm-rel gyártat, de könyörgöm, az Intel cpu-k még ilyen kétszer nagyobb csíkszélesség mellett is 100 wattal fogyasztottak kevesebbet terhelve, mint a Ryzenek, és egy sima videolejátszás is valamiért 10-20 wattal több a 7 nm-es cpu-kon, mint a 14 nm-es Intelen. Szóval akkor mi a gond az Intel gyártástechnológiájával?!”

  • Lacika112

    aktív tag

    válasz ggg1 #6 üzenetére

    Ez a komment az intel álmát testesíti meg mert a valóság arcon köpi. :C

    ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

  • Pete55555

    addikt

    válasz ggg1 #6 üzenetére

    Fúúúúú de sokat írhatnék erre, de inkább csak erre reagálok:

    ...Intel megoldása pedig még mindig mindenben annyival jobb....

    Csak szeretné az intel, hogy így legyen. Ez már rég nincs így. Tudod, a valóság kegyetlen.

    Intel = kettéhu**yozott hóember. ;]

    ...Szeretem leracsniztatni...

  • M@cika

    őstag

    válasz ggg1 #6 üzenetére

    Jól van Intel fanboy, álmodozzál csak és költsd szépen a pénzecskédet az ultrakirály mindennél gyorsabb és sebezhetetlenebb Intel termékekre. Jó lesz az télen fűteni. :-)

    Nasit a kis fehér medvének!

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz ggg1 #6 üzenetére

    A 7820X sosem fogott be egy 12 magos TR-t. Főleg úgy nem, hogy ez utóbbinak többb PCI-E sávja volt, és a célpiaca a Renderelők voltak, akik több GPu-t használnak párhuzamosan, akár 3-4-et is. Ez most tovább fog gyorsulni a PCI-E 4-gyel, és a NAVI kártyákkal, mivel azok sávszélje is jóval nagyobb. De lehet, hogy vmi VEGA utód lesz PCI-E 4-en munkára. A radeon VII munkára pl nagyon jó, a 2080 Ti szintjét hozza, vagy még azt is veri kb. De hoyg konkrétan mi lesz TR vonalon, sneki sem tudja, valószínűleg 8 magról indul, ahogyan az EPYC is, és először szerintem 32, vagy max 48 magig mennek fel vele, aztán meglátják, lesz-e kereslet több magra, de 32 fölé sem nagyon érdemes menni nekik, mert a 12 magos ZEN2 verte a 9920 XE-t is, alacsonyabb TDP kerettel. Szóval egy 16 magos TR jó eséllyel verni fogja mindenben a 18 magos 9980XE-t is, mindezt alacsonyabb TDP mellett. De ezt csak saccolom. Szerintem 125-150W közé simán befér a 4 csatornás memóriavezérlős I/O-val együtt is. És hoyg kap-e GPU chipletet gyórsításként, és esetleg HBM-et, vagy vmi más memóriát, ez nagyon jó kérdés. ;) Szerintem még nem, majd valamikor később talán.

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

  • westlake

    félisten

    válasz ggg1 #23 üzenetére

    Az Rome-ból (EPYC) elég sokmindenre lehet következtetni. A TR3 sem lesz nagyon más, mint a szerver processzorok. Nyilván bizonyos téren herélt lesz, de teljesítményben nem lesz nagy különbség.

    [ Szerkesztve ]

    Play nice!

  • schwartz

    addikt

    válasz ggg1 #22 üzenetére

    Nem voltak egy arban (549/599), viszont ennyi kulonbseggel az 7820X valoban jobb vetelnek tunhetett. (ha teszel a hardveres sebezhetosegekre, nem rakod fel a hotfixeket, HT aktiv stb.). Az 4.3-4.5Ghz max boost egyszalon elkente az 1900X szajat, igy van. Nameg ott az AVX512, ha az kell. (orajel ilyenkor mar nem annyira acelos). Platformszinten kb. ugyanannyi a kiadas, viszont upgrade szempontjabol a 2066 zsakutca, a TR2 32 magos CPU ellen nem nagyon tud mivel versenyezni. (azt is aranyarban). Az 1900X idokozben tetemes arkorrekciot kapott (hiszed ha nem, egy akcio fiolyaman 60k-ert jutottam hozza (kulfoldi webshopbol), ujonnan 3 ev garival) Es nem, nem azert vettem ezt mert olcsobb volt (kb azonos arban is TR lett volna...egyszeruen csak nem volt szandekomban a penzemmel tovabb tamogatni egy troll ceget, aki hulyere veszi a vasarloit.
    Azert dragabb az Intel mert jobb? Ugyanmar... :) Kepzeld el, ha most arat csokkentenenek, az birka eles elmeju 80% meg azt gondolna, hogy tenyleg igazak a tesztek s menekulnenek a sullyedo hajorol... ;]

    [ Szerkesztve ]

    If he dies, he dies.

  • carl18

    addikt

    válasz ggg1 #21 üzenetére

    " mért fogyaszt brutálisan többet az AMD, mint az 5 éves gyártástechnológiával készülő Intel"

    Már bocs de te ugyan azt a tesztet olvasod? vagy kék szemüveg van rajtad? Mi a bajod? :D
    Aida alatt a 3700X 133 wattot evett, 9900K 279 wattot... Miről beszélünk? Ez Only CPU test volt.
    Az meg nem csoda hogy az AMD teljes konfig játék alatt is többet evett. Mikor a képkocka szám is a duplája volt a Zen 2 alatt.

    MPC-HC alatt meg lehet volt az intelbe valami utasitás készlet amit az program használ és szépen profitál belőle. Ez miatt a Zen erőből oldja meg ennek hiányát, ez simán magyarázhatja az extra cpu használat mellet a nagyobb fogyasztást.

    Annyira látszik hogy egy oldalról nézzed a tesztet, mint ha az intel magas fogyasztási eredményeit nem is akarnád látni.

    Hát nem tudom intelnek valóban erőltetni kéne ezt? Már asztali piacon ott lesz a 3950X 749 dolcsiért? ők úgy gondolják megint eladnak 18 magot 2000 dolcsiért? Ki fogja ezt megvenni a laikusokon kivül/Fanboyokon kivül?
    Ráadásul úgy lehet adhat a Zen 2 TR 32 magot 1500-2000 dolcsiért? Nagyon elmarad az ár-érték arány intel oldalon.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • poci76

    aktív tag

    válasz ggg1 #21 üzenetére

    Szerintem félreértetted az eredményt:

    Idle-ben az Intel valóban 5 W-tal kevesebbet fogyaszt, videolejátszás alatt pedig 11 W-tal. Viszont sokmagos terhelésnél már sokkal jobb az AMD. Aida stress test alatt 146 W-tal eszik többet az Intel, Prime95 alatt pedig le sem tudták tesztelni, mert nem bírta az alaplap árammal ellátni. De itt még a 6 magos Intel is 39 W-tal többet eszik, mint a 8 magos AMD. Az F1 2019 játék tesztben a nagy fogyasztásért a videokártya a felelős. Azért eszik kevesebbet Intel alatt, mart az Intel nem tudja úgy kihajtani, mint az AMD. Itt látszik, hogy mennyivel jobban kihajtja az AMD:

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz ggg1 #21 üzenetére

    az alapjárati és média lejátszási többletfogyasztásban szerepe lehet annak, hogy az AMD-t egy igen brutál alaplappal tesztelték, ahol a VRM rész jóval gyengébb.. nagyobb eséllyel van az AMD alaplapja a túl alacsony terhelésen az ideális alatt:
    AMD:
    MSI MEG X570 GODLIKE
    19 VRM fázis (14+4+1 felosztás)

    Intel:
    GIGABYTE AORUS Z370 Gaming 7
    10 VRM fázis (8+2 felosztás)

    Ha csak nem akar valaki komoly tuningot, nem érdemes ilyen sok VRM-el ellátott alaplapot venni, ez már nem ideális alacsony terheléskor... Persze az se jó ha túl kevés a VRM, mert akkor ugyan alacsony lesz az IDLE fogyasztás (és lehet a média lejátszás is), de a teljes terheléskor viszont pont több lehet a fogyasztás mint egy erősebb VRM-el szerelt alaplapnál... Ezeknek az alkatrészeknek is van egy "ideális tartományuk" ahol a leghatékonyabban működnek.
    Valószínű jóval kisebb fogyasztás jött volna ki az AMD esetében egy kevesebb fázisú alaplappal, jó eséllyel teljesítmény vesztés nélkül..

    de az alaplap gyártók is olyanok, hogy gyártanak minden amiből profitot remélnek, elterjedt a nép körében a "minél több VRM a jó", hát akkor olyat gyártanak, persze prémium áron (mert a VRM alkatrészek drágák, meg alaposabb tervezést igényel)... de ennyi fázist, még a 16-magos esetén is nehezen tudom elképzelni, hogy szükség lenne rá (főleg, hogy platformszinten előbb van architekturális fal órajelekben mint, hogy ténylegesen "ki tudd lőni" a rendszer órajeleit és a táp és hűtés igény legyen a fal)...

    de összességében még így is jobb az amd, mert a többletfogyasztáshoz többlet teljesítmény is jár teljes terheléskor.

    (legkisebb rendszerfogyasztást rendszerint mini-itx alaplapokkal lehet elérni AM4 platform esetén, mert ott a méret miatt nem fér el sok fázis, de a hűthetőség miatt kénytelenek jó minőségű VRM alkatrészeket használni, így kisebb a hatékonyabb chipek miatt kisebb a hőtermelés)..

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • M@cika

    őstag

    válasz ggg1 #52 üzenetére

    Feleslegesen magyarázod a bizonyítványt,ugyanis annak a mondatnak a második része semmilyen módon nem kapcsolódik az elsőhöz azon kívül, hogy 1 mondatba írtad őket. Az két teljesen eltérő kijelentés
    1. Az AMD emiatt a nyomott ár miatt természetesen jelenleg jobb vétel.
    2. Az Intel megoldása pedig még mindig mindenben annyival jobb, hogy tudják ennyivel drágábban adni."

    Az 1.állítás igaz, az AMD jobb vétel. a 2. állítás HAMIS. Az Intel megoldása nem jobb, mint az AMD-é. Ettől még persze drágábban adják, de aki akarja megveszi, aki meg nem az nem.

    Nasit a kis fehér medvének!

  • poci76

    aktív tag

    válasz ggg1 #52 üzenetére

    Nem te ezt írtad: "Szóval brutális a fogyasztásbeli különbség az elvileg jobb gyártástechnológia ellenére is sajnos, ezt nem tudom, hogy csinálják."

    A valóság ezzel szemben az, hogy az általad hivetkozott cikk szerint a 8 magos AMD processzor sokszálas terhelés alatt sokkal kevesebbet fogyaszt, mint a 8 magos Intel. Erre próbáltuk felhívni a figyelmedet. Tehát kijön a 7nm technológiai előnye. Ami sokkal többet fogyaszt a játék tesztben AMD alatt, az a videokártya.

  • poci76

    aktív tag

    válasz ggg1 #59 üzenetére

    Azt egyébként el tudom képzelni, hogy idle közeli helyzetben az Intel CPU-k fogyasztása kedvezőbb. Mintha régebben olvastam volna olyat, hogy azért készült kevés AMD laptop, mert túl nagy volt az alap fogyasztásuk. Nem tudom, ez mennyit változott azóta. Most nincs időm ennek utánanézni.

Új hozzászólás Aktív témák