Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz ggg1 #6 üzenetére

    A 7820X sosem fogott be egy 12 magos TR-t. Főleg úgy nem, hogy ez utóbbinak többb PCI-E sávja volt, és a célpiaca a Renderelők voltak, akik több GPu-t használnak párhuzamosan, akár 3-4-et is. Ez most tovább fog gyorsulni a PCI-E 4-gyel, és a NAVI kártyákkal, mivel azok sávszélje is jóval nagyobb. De lehet, hogy vmi VEGA utód lesz PCI-E 4-en munkára. A radeon VII munkára pl nagyon jó, a 2080 Ti szintjét hozza, vagy még azt is veri kb. De hoyg konkrétan mi lesz TR vonalon, sneki sem tudja, valószínűleg 8 magról indul, ahogyan az EPYC is, és először szerintem 32, vagy max 48 magig mennek fel vele, aztán meglátják, lesz-e kereslet több magra, de 32 fölé sem nagyon érdemes menni nekik, mert a 12 magos ZEN2 verte a 9920 XE-t is, alacsonyabb TDP kerettel. Szóval egy 16 magos TR jó eséllyel verni fogja mindenben a 18 magos 9980XE-t is, mindezt alacsonyabb TDP mellett. De ezt csak saccolom. Szerintem 125-150W közé simán befér a 4 csatornás memóriavezérlős I/O-val együtt is. És hoyg kap-e GPU chipletet gyórsításként, és esetleg HBM-et, vagy vmi más memóriát, ez nagyon jó kérdés. ;) Szerintem még nem, majd valamikor később talán.

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

Új hozzászólás Aktív témák