Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gengi

    senior tag

    Bog nem gratulálok egy jó cikkhez, mélyen csalódtam benned. Ugyanis ez zseniális lett! (nem nyalizok) A fogalmazást ,ami néhol óvatos és olykor filozófikus, sikerült nagyon nagyon eltalálnod. Amikor kellett oda raktad a véleményt. (A Végszó annyira már nem jött át az inkább magyarázkodó hatású (Szerintem))

    Egy All IN ONE készülék érkezett,amiben úgy isten igazából nem tudnak belekötni az emberek. (Magába a készülék kiszerelésébe tuti nem) Nem igazán tudnék most hirtelen olyan funkciót ,amitől más cég többet kínálna. VAS-ba már van. (Bár az SGS-embe is itt a brutalitás mégis a WP7-ben van több potenciál :( )

    Szoftverre még mindig az összetettség jellemző. Amit szintén szerettem anno a symbianban. De ,hogy nem sikerült befejezni a Browsert az már annyira nem tetszett :(.

    Az N8 jött látott bedobta a kalapba a gyártóját újra és helyet teremt az N9-nek.

    PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

  • Gengi

    senior tag

    válasz Isti2 #113 üzenetére

    Ha a telefonban rejlő infókat nem osztaná meg egyik gyártó sem. Értem ezt úgy ,hogy fingod nem lenen róla ,hogy mi dorombol benne csak azt látnád ,hogy jól fut az SGS és jól fut az N8-on az op és minden más. Felmerülne benned kérdésnek ,hogy milyen vas van benne?

    A mobiloknál még most sincs hál istennek olyan egy programnál ,hogy minimum rendszerkövetelmény. Egyszerűen csak ez a telefon kap frissítést ez meg nem. Dehát miért nem kap frissítést hiszen megfelel a hardware meg minden akkor? Csak nem és ez üzletpolitika. Lásd HD2 és a WP7 esete. Elképzelhető ,hogy a világ efelé tendál ,hogy majd későbbiekben lesznek ilyenek ,de inkább azt látom ,hogy egységes Generáció váltásokkal haladunk előre. (Legalábbis ezt látom célnak). A PC-s analógiák bevezetése a Smartphone világban nem érzem szerencsésnek.

    Az N97 sztereotípiákat pedig ne keverjük ide. Most ha eltelik 20 év és apróbb bakik lesznek a készülékeknél ,akkor is felemlegetik ,hogy nem ismerős nektek N97?

    [ Szerkesztve ]

    PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

  • Gengi

    senior tag

    válasz Isti2 #143 üzenetére

    Figyelj azért azt nézd ,hogy mit írt oda a végére BOG. Illetve ha a GSM bolt ,ami árúlja 300 millióért is kínálhatja ,akkor is csak azért teszi mert monopol helyzetben van vele.
    De többen is írták fórumon ,hogy 120 körüli induló ára lesz. Ha pedig azt nézzük ,hogy a HTC Desire Z 140-es induló ár alatt egész biztos nem lesz. Nem olyan rossz ez.

    ak76# Gondold el ,hogy te egy telefongyártó vagy. Stimm? Egy telefon fejlesztése legyen 3-4 év alapoktól a boltok polcaiig. Vezeted nagyon durván az eladásokat mindenki tőled szállít. Koncepciód van és terveid az elkövetkezendő X évre. Ekkor bejönnek ismeretlen nevek. Akik eddig olyan mintha feletted álltak volna és lesték volna ,hogy te hogyan csinálod ezt. Hazaszaladtak és míg te gyártottál ők azon agyaltak ,hogyan tudnák jobban csinálni azt ,amit te! (Velem sokszor előfordult ,hogy valamit elkezdtem csinálni. csinálgattam majd odajött valaki megkérdezte mit csinálok: Mondom ezt. Miért így csinálod miért nem úgy? Ehhh tényleg... ) Majd borult a bili új divat indult el. Kidobod az elkövetkezendő 5 év termékeit? Vagy ,ami már csak 1-2 évre van a késztől már akkor kifuttatod? Ha kiadod úgy te is látod ,hogy már a gondolataid nem versenyképesek ,de tudod azt ,hogy ha nem dobod ki abszolút kiesel. A Nokia ki is dobhatta és át is gondolhatta a jövőjét. A Kidobásoknak hála jöhettek a kopizott és bugos telefonok ,hogy gyorsan kapkodni kellett. Új koncepciók kellettek. Ekkor azt mondták jó legyen. Van egy op rendszerünk hozzuk ki belőle a legtöbbet. Újra írtak mindent belül ,de a hagyományos és megszokott felületet meghagyták. Hibáztak? Egy pár ponton igen. De semmi képp sem elítélendő amit tesznek. Az N8 is már az a kategória ,ami az átdolgozott koncepció első szele. Illetve véleményem szerint egy kellemes készülék. Illetve van a készülékben X-FAKTOR bőven.

    Aki pedig azt mondja ,hogy semmi értelme nincs a telefonba fényképezőnek meg megapixel háború. Igaza van! Nincs helye gagyi vacak épphogy képet csinálok (2 megapixel és társai..) dolgoknak. Ennek már látható értelme.

    [ Szerkesztve ]

    PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

  • Gengi

    senior tag

    válasz Isti2 #147 üzenetére

    Én sem hiszem ,hogy lecserélném az N8-ra a Galaxym. . Egyedül amire lecserélném az csakis a HTC PRO 7. (Nagyon eseteleg LG Optimus 7) De csúnya is volna ,ha már most a cserén gondolkodnék :D... De az összepakolásáért oda vagyok. A Kamerájáért oda vagyok (Meg vissza) HDMI port! POWAAAA.

    Az SGS-en van egy DLNA-nak hívott valami.. De egy Wi-Fi képes TV alapból 20-30 K -val drágább mint a sima. Akkor pedig csak DLNA képes tv-ről beszélünk és még kell Wi-Fi vevő... Laza 40 K plusz ,hogy rákössem a TV-t a telómra :). (Bár elvileg jön egy kábel hozzá is USB- HDMI laza 10 K)

    [ Szerkesztve ]

    PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

  • Gengi

    senior tag

    válasz ak76 #168 üzenetére

    Hidd el ,hogy az innovatív fejlesztéseik előbb utóbb beérnek. (NOKIA RESARCH CENTER) Ha pedig ezek megtörténnek ismét szintet lépnek. Egyedül akitől félniük kell az a Samsung ,akinek igazán komoly kapacitásaik vannak. Illetve képesek fejlesztésre sokat költeni. Főleg a kijelző technológiáik lesznek később jelentősek. Az új gyártók nagy része pedig (Vagy felkapaszkodott) csak sodródnak az ártal ide -oda csapódnak. Illetve ne feledjük ,hogy előbb utóbb mindenkinek meg kell újulnia :).

    PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

  • Gengi

    senior tag

    válasz Rhino666 #375 üzenetére

    Hol van és mennyiért Desire HD? Először nem el kéne készíteni a gyártójának? Mer ennyiért lehet ,hogy van N9 is szinte... Csak az a baj ,hogy nincs.

    PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

  • Gengi

    senior tag

    válasz manchester85 #1703 üzenetére

    Amíg egy hivatalos sorozatgyilkos(Dexter Morgan) ezt használja nekem elég. :)

    PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

Új hozzászólás Aktív témák