Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz Bone123 #15 üzenetére

    Ehh ... Mutass nekem egy felsőkategóriás okostelefont, ami "intenzív használat" mellett sokáig bírja :)

    Én a 920-assal végigfényképeztem a Royal Air Force múzeumot, ráadásul gyermeki vigyorral az arcomon rohangálva mindent körbelőve és maradt még benne szufla. (Hozzáteszem, meg is voltam lepődve rendesen ... és az átszellemültségem a képeken is meglátszik :) )

    Igaz, az adatkapcsolat ki volt lőve, így a szinkronizálás kimaradt, mert nem tudtam angol microsimet szerezni a nyaralásra, viszont ha csak nem akarod az összes képet azonnal 4G-n feltenni Skydrive-ra, akkor nem olyan sokat számított volna egy normálisan belőtt szinkronizálás.

    Való igaz, mehetett volna bele nagyobb akku, de nem tudhatjuk kell-e bele tényleg, vagy annyival megnövelte volna a súlyát - méretét, hogy valszeg megint jött volna ugyanaz a hiszti mint a 920 súlyánál volt ...

    Az akkuméret meg sosem elég ... Egyik barátom mell-hasonlatával élve: Az akkumlátor olyan mint a női mell. Nincs olyan hogy "Túl nagy!" xD

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz Bone123 #42 üzenetére

    Nem akarlak megbántani, de ezekkel a képekkel kicsit mellélőttél ...

    A "tipikusan MA-s zsigerválasz" részhez:

    Azt írtad, hogy a 920 nem bírja ki késő délutánig intenzív használat mellett. Ez tény. Mint 920-as tulaj, meg tudom erősíteni. Viszont az ismeretségi körben lévő más típusú okostelefonok is így viselkednek. Ez van. Ez is tény, ezt is meg tudja erősíteni szerintem elég sok okostelefon tulaj.

    De azután belinkelsz pár képet, 2500+-os aksis (3100 meg 3400 ...) telefonokról ... meg átlagos használati időről ...

    És ha ugyanott megnézzük a 920-ast akkor kiderül, hogy lehet mégis kibírja késő délutánig?

    És tudja, és tudja, és tudja ... De abban is biztos vagyok hogy simán le lehet pukkantani mindegyik példát pár óra alatt ... Intenzív használatról volt szó.

    Normál használat már más ...

    És a kímélő használat is más. Nekem eddig 73 óra a személyes rekordom a 920-assal, még ekkor is volt benne 10+% töltés, de sajnos el töltőre kellett raknom. 4 és fél a negatív ... ott volt intenzív használat rendesen.

    Kissebb ház is érdekes, mert annyival azért nem kissebbek. Ráadásul a Razr pl. pont azokat a funkciókat nem tudja, amik "helyet" foglalnak, (Qi pl. vagy LTE, nagyobb kamera ...) de van benne egy másfélszer akkora akku ... Nem csoda hogy tovább bírja ...

    Szóval értem a félelmeket az akkuidővel kapcsolatban, de a 920 nekem kellemes meglepetés volt, lehet nem kellene előre eltemetni csak az akkuméret tippek alapján egy még meg nem jelent telefont.

    [ Szerkesztve ]

    Life is shor...

  • DummyBoy

    senior tag

    válasz Bone123 #72 üzenetére

    Igen, van kompakt gépem, de én teljes fotó-analfabéta vagyok, a világ legjobb fotósszettjével a világ legjobb pillanatát is el tudnám rontani, még ha csak infrás távkukkerrel kellene műteremben előre beállított képként ellőni :)

    Viszont arra is tiszán emlékszem, hogy a kis kompaktunk tovább bírta a legutolsó kiránduláson, mind az EOS 50D az L-es objektívvel.

    Mivel a böszme méretű kamera nagyban befolyásolhatja az akkumlátornak fennmaradó helyet a telefonban, így nem hiszem hogy akkora szabadsága lenne a tervezőknek mint egy "alap" (Nem negatív, csak megkülönböztető jelző ...) telefon esetén.

    Emlékszem mekkora hisztiáradat volt a 920 megjelenésekor a súly és a méret miatt ... A parasztnak sok mag sok col sok megapikszel (direkt!) kell, meg vékony, könnyű telefon.

    Az hogy a fennmaradó, tényleges célközönségnek - ami szvsz egy elhanyagolható tényező vásárlási szempontból - jobban kellene a komolyabb üzemidő, és nem zavarná az a pár plusz gram és mm, az teljesen mellékes.

    Mellesleg ezek a telefonok nem olcsók ... sőt ... Én pl. most kaptam egy napelemes akku-t egy ismerőstől, amivel szükség esetén tudom tölteni a telefonomat, kiváncsi vagyok fogom-e használni, de pl: Nokiának is van hordozható univerzális töltője, 6-8k körül lehet kapni: Nokia DC-16, ezek ára nem lehet gond, ha valaki sokat kirándul, érdemes lesz majd 1-2 ilyet betervezni a telefon mellé, és meg is van oldva a probléma. (Mint ahogy a fényképezőhöz is visz az ember pótakkut.)

    Sajnos nem lehet egy ilyen komlex eszközt megalkotni, hogy mindenkinek megfeleljen.

    [ Szerkesztve ]

    Life is shor...

Új hozzászólás Aktív témák