Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    Tetszetős, de alighanem legalább másfél-két konzol árában lesz... legalább is én igen csodálkoznék, ha 250e alá beférne.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Solar Eclips #7 üzenetére

    Hát még egy XBOX Series S mellett... nem sokkal van több közük egymáshoz...
    Lehet felszopni az Apple Silicon-t, tényleg nagyon jó hardver, de ne akarjunk már mindent azzal kiváltani...!

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Solar Eclips #10 üzenetére

    És mesélj, hogy megy rajta a World of Warships vagy a Transport Fever 2 pl.? Vagy hogy hallgatsz rajta MP3-at iTunes nélkül? Egyáltalán, lehet Mac-et használni iTunes nélkül?
    Vagy lehet már bővíteni/szerelni Apple Store-on kívül is?
    Nem tehetek róla, engem az Apple ökoszisztéma kifejezetten taszít...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz 1dude #12 üzenetére

    Netezni meg egy Pi is jó... akkor marad a meló, de abban nem tudok érdemben hozzászólni, amit én dolgozok, arra elég egy ThinkPad, ennél jóval gyengébb beltartalommal. Se multimédiát, se 3D grafikát nem csináltam főiskola óta(ott is csak módjával, kis AutoCAD, kis LabView).
    Kompakt multimédiás gépnek elég az 5900HX IGP-je is...
    Nyilván nem én vagyok a célközönsége...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz 1dude #14 üzenetére

    Milyen ökoszisztémája van a Minisforum-nak?
    Nyilván annak kellhet ez aki Windows(pl. meglevő EA keretében) vagy Linux alapon gondolkodik, netán olyan hardvert/szoftvert használ amihez nincs Apple support.
    Vagy csak hozzám hasonlóan rühelli az Apple hozzáállását bizonyos dolgokhoz...

    Ja, egyébként a #11-ben az összes kérdés a Mac Minire vonatkozott...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz 1dude #16 üzenetére

    Én akkor venném meg ezt, ha nem lenne desktop Win gépem, de lenne egy mostani gen. konzolom. FHD-ban a 6650M jó a legtöbb Windows-only játék futtatására, meg igazából mindenre amire Windows kellhet, minden másra ott a konzol. A proci annak kell, aki esetleg lightosabb melót is végezne, vagy ilyen Stellaris-féleségeket, netán e-sportot tol(fps rulez). Biztos vagyok benne, hogy lesz kisebb procis opció belőle...
    Ha van a gépben egy 6650M akkor semmi értelme a 6800H-nak: a CPU-része nem igazán jobb(fogyaztásban is csak minimálisan), az IGP-t pedig agyonveri a RX6650M játékra, és ez is RDNA2. Ha csak kicsit is olcsóbb az 5800HX a 6800H-nál, nem éri meg az utóbbival szerelni a gépet.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz ROBOTER #17 üzenetére

    Valamit nem értesz... tudtommal Mac-eken csak akkor lehet(ett... nem friss az infóm) lejátszani MP3-akat, ha előtte föltöltötted iTunes-ra.
    Senki nem beszélt itt médialejátszóról.
    Ki az agyatlan, he?

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz ROBOTER #20 üzenetére

    Nyilván azért van tele a net épp erre való haxolt megoldásokkal...
    De mindegy, úgy is Spotify-ra váltottam azóta, már nem gyűjtök MP3-at.

    A lényeg, hogy eszem ágában nincs csatlakozni az Apple birodalomhoz.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz 1dude #22 üzenetére

    Attól még, hogy a 6800H R7-es, nem jelenti azt, hogy bármivel is olcsóbb lenne...
    U-s procival én azért nem venném - bár nem teljesen tiszta, mitől U-s az U-s, hisz csak az alapórajel alacsonyabb, azt meg a H-s se tartja idle-ben, régebben kevesebb magja volt és a turbó órajel is alacsonyabb... szóval lehet hogy az csak megszokás(meg eddig az U-s procijaim egy kivételével mind Intelek voltak és ott máig így megy)
    Egy 6600H az elég jó kompromisszum lehet, és az már esélyesebben olcsóbb látható mértékben. Az AMD-nél a hűtéstől függ, meddig tartja a boost órajelet, elméletben a végtelenségig akár, a gyakorlatban egy ilyen pici házban nyilván nincs ahhoz megfelelő hűtés.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Solar Eclips #25 üzenetére

    Most azért, mert már Apple Music-nek hívják, meg is szűnt létezni?

    Egyébként meg persze hogy nincs, azért(is) kérdezek... már persze nem olyanoktól, akik agyatlanozásig tudnak eljutni...
    De mindegy, nem akarok itt Apple vs PC flame-et indítani, csak már baromi unalmas n+1-edszer a "bezzeg az Apple M1" nyünyögést hallgatni.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Solar Eclips #29 üzenetére

    A Mac könnyen támogatja "normálisan" a hardvert, amikor 100%-ban konttrollálja, min fut MacOS(na jó, ~99,999%-ban, ha a hackintosh-okat figyelembe vesszük). Linux és Windows kb. bármin futhat. Igen, ez néhány szempontból hátrány, más szempontból meg előny a PC oldalán. Ezért van, hogy a konzolok is és a Mac-ek is sokkal többet kihoznak ugyanabból a hardverből, másrészt viszont PC-n a hardvert idomíthatod a szükségletekhez, nem a szükségleteket a hardverhez... kinek mi fontosabb.

    "egy mac nem tud még mp3-at se lejátszani"
    Ezt én nem írtam soha sehol, ne ferdíts, légy szíves. Azt írtam, hogy át kell tolni iTunes-on lejátszáshoz. Elavult infó volt, kijavítottatok, lépjetek már túl rajta.

    "Mert konkrétan két èves az m1 és még mindig közelébe sem járnak."
    Dehogynem. A Maxnak meg a Prónak talán nem, de az nem is feltétlenül cél, PC-n nem fognak akkora IGP-t tenni az APU-kba, mert dVGA-kkal oldják meg a grafikus feladatot. És mivel egy átlagos desktop PC esetében korántsem annyira fontos hogy ultravékony design-ja legyen, kisebb a nyomás az ultraalacsony fogyasztás irányába is, mert jobbak a hűtési lehetőségek.
    De igaza van 1dude-nak, alma-körte összehasonlítás ez, nem azonosak a tervezési célparaméterek, ahogy igazából a vásárlóközönség sem. Pont erre utaltam a #9-ben, de természetesen könnyebb értelmezés helyett triggerelődni és butthurt fanboy-t játszani, mert másnak nem ugyanaz a kedvenc hardvere.
    A magam részéről itt befejeztem, mielőtt parttalanná válna... állapodjunk meg abban, hogy nem értünk egyet.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Solar Eclips #32 üzenetére

    Az MS-t ennél sokkal kevesebbért is szét akarták már darabolni...

    Egyébként 2016 vége - 2017 eleje óta van saját hardvere(Surface széria), pl a Surface Studio amikor megjelent oda is csapott innovációban és design-ban az Apple-nek(mondjuk árban se volt semmivel olcsóbb), ami akkor még épp keresgélte magát Jobs után. Azóta az MS ellustult, az Apple meg magához tért. Azért a Surface széria azóta se rossz.
    Ezzel együtt az MS sose fog olyan szinten hardware-lockolt vasakat árulni, mint az Apple. Az egész cég arra épült, hogy minden "IBM PC"-kompatibilis eszközön képes futni. És sok generációra visszamenőleg visszafelé kompatibilis - egy 20 évvel ezelőtti, Windows XP-re írt program is elindul a legújabb Winen, ha nem túl hardvererközeli módon lett programozva, vagy nem épít túlzottan halott API-ra. nem tudom, ez hogy néz ki Apple oldalon.

    Most meg az MS megint nekihuzakodott az ARM platformnak a Project Volterra keretében... a vas designja valahonnan ismerős... meglátjuk, most is belehalnak-e az x86 támogatás hiányába, mint a Windows RT esetében...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák