- Poco F7
- Milyen okostelefont vegyek?
- Google Pixel topik
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Apple Watch
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- A Pixel 10 minden színben és oldalról
- Poco X6 Pro - ötös alá
- Stílussal és friss szenzorokkal futott be a Huawei Watch GT 5
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
#65675776
törölt tag
A linkelt kép egy AMD sajtóanyag. Szerinted abban fog szerepelni olyasmi, hogy esetleg csökken a teljesítmény?
Melyik részét nem érted? A socket G34 a mostani MCM Opteronok tokozása, amelyben két lapka van egymás mellett. Így lesz a két kétcsatornás memóriavezérlőből négycsatornás. K10 óta az AMD processzorokban valóban két független memóriavezérlő van, amelyek működhetnek együtt (ganged mód) vagy külön (unganged mód). Ganged módban a két vezérlő egyként viselkedik, mintha egy darab 128 bites vezérlőd lenne. Ebben az esetben egyszerre csak egy utasítást tud végrehajtani a vezérlő. Unganged módban két független 64 bites vezérlőként működnek, ekkor mind a kettő végre tud hajtani egy-egy utasítást. Értelem szerűen ha a négycsatornás kiépítésnél Unganged módban megy a két vezérlő, akkor ott egyszerre négy utasítás hajtódhat végre egyszerre. Összevetve egy mostani asztali CPU/APU-val ez akár 4x többletet is jelenthet, mai a reakcióidő csökkenéset hozza, méghozzá akár jelentős mértékben is. Egy IGP számára ez elég sokat jelenthet.
-
#65675776
törölt tag
Nagy igényt majd a komolyabb IGP-vel megáldott APU-k fognak támasztani a memóriaalrendszer felé. A mostaniak köszönik bőséggel elvannak a mostani RAM-okkal és vezérlőkkel. CPU-knak meg gyakorlatilag hótmindegy, csak legyen sok RAM a gépben. Egyáltalán nem szűk keresztmetszet a RAM sávszélesség. Még a Trinity sem profitál belőle érdemben DDR3-1866 felett. [link]
A Micron meg sokat ér az esetleges RAMBUS RAM-jaival, ha azt nem fogja kezelni semmi. A keresztlicencmegállapodás meg inkább tudható be a hosszú jogi csatározás lezárásának, mint érdemi fejlesztési lépésnek.
dezz: Az AMD nem gyárt memóriamodulokat. Ahogy pl a Corsair sem. Utóbbi cég mondjuk kb semmit sem gyárt.
Új hozzászólás Aktív témák
- LG 34GS95UE - 34" Ívelt OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- HIBÁTLAN iPhone SE 2020 64GB White -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2906, 100% Akkumulátor
- REFURBISHED - HP USB-C Universal Dock G1 docking station (DisplayLink)
- LG 48B4 - 48" OLED - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox Ready
- Samsung Galaxy A54 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest