Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemlehet

    őstag

    Amúgy vicces, hogy az emberek nem látnak ki a fejükből. Az azonos felszereltségű MB Air majd 150k-val drágább, nem rakható bele második SSD és nincs dVGA sem.

    A nagyobbik átváltva 213k, ha arra rájön 10% a kereskedőnek+27% áfa akkor is megáll 300k alatt. A legolcsóbb Air az apple.hu-n meg 330 szóval ott is van 30k difi és az azért nem olyan elenyésző.

    Én a minőségtől nem félnék, lehet hogy nem Xiaomi termék, de rengeteg dolgot kapni Xiaomi logóval és nem nagyon tudtam olyat venni tőlük ami ne lenne jó. Pl mérleg, BT hangszóró, füles, telefon, USB ventillátor, éjjeli lámpa... Mind mind példás minőségű és rendkívül elégedett vagyok.

    A billentyűzet mizéria olyan mint amikor kínai telefonnál azon pörögnek, hogy de nincs benne magyar nyelv. Angol van, de az nem jó, legyen magyar... Istenem komolyan 21. sz-ban ezen kell pattogni, hogy phonebook és nem telefonkönyv? Bármit akarsz állítani amit nem ismersz úgy is angol leírást találsz, milyen jó is egy idióta fordítás miatt nem megtalálni valamit.... Biztos lesz rá matrica kb minden nyelven, rengeteg használt üzletit is átmatricázva árulnak. Anyámnak is portugálából származik a gépe, patent állapotban, átmatricázva. Észre se vette amíg nem szóltam neki.

    Én egy dologtól félek, hogy így a dVGA mellé karcsú lesz a hűtés. Ha meg szétthrotlingolja magát akkor inkább ne lenne dVGA és lenne passzív vagy nagyon csendes a hűtés.

    Amúgy akik hiányolják a 15"-t szerintem előbb utóbb fognak kihozni olyat is, főleg ha ez sikeres lesz. Telefonból is az Mi jött ki előbb, aztán lett a Redmi sorozat is olcsóbban. Gondolom kihoznak most is egy prémium kategóriás terméket, hogy legyen pozitív viszhangja aztán jön majd a konzumer kategóriás 15"-os gép, esetleg valami gamer vonal. Simán meg tudják oldani ha akarják.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz jerry311 #73 üzenetére

    Aha aha :) Jól van mesélj még. meg az apple magyar szervízhátteréről is. Nekem a kínai garival sokkal kevesebb gondom volt (a postázási időn túl) mint a magyarral. Milyen jó is egy Telemaxba járni üvöltözni, vagy vitatkozni az iStore-ban hogy a szakadozó töltés az üzemszerű működés-e...

    Amúgy vannak EU-s teleppel rendelkező kereskedők is, azokkal még annyi nehézség sincs, mintha kínába kell visszaküldeni. Pl a HP-t sem itthon szervizelik szóval nem tudom miért nem mindegy, hogy a cseh ügyfélszolgálatnak írsz vagy a spanyolnak...

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz pengonorbert #75 üzenetére

    Igazából most nézem, és 359.990-től van az új MB Air. És cserébe kapsz fele akkora SSD-t, gyengébb kijelzőt, DDR3 RAM-ot, rosszabb bővíthetőséget, kevesebb portot és nincs dVGA sem. Hülyének is megéri :)

    Az OSX valóban lehet valakinek fontos, de nem véletlen 10% a market share, ha annyira überfrankó lenne és megérni akkor főleg nyugaton nagyobb lenne a penetráció. A 10% nagy része is amerikából adódik, mert ott igazából nem drágább (vagy minimálisan) mint a konkurensek.

    50-60k különbséget azért már nem neveznék elenyészőnek, főleg egy rosszabb gépért. Persze ha valakinek specifikus szoftvert kell használni az más tészta, azt ne keverjük ide. Ilyen alapon nekem meg a Mac esik ki mert nincs rá Catia, se a céges adatbázis szoftver...

    Ez a gép nagyon megéri az árát, kár fikázni. Nem tökéletes nyílván, meg nem mindig a bestbuy mindenkinek, de szerintem kb ez van ott ahol az ultrabookoknak lenni kéne árban és teljesítményben.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz madgie #81 üzenetére

    1 telefont és egy Air-t próbáltam gariztatni itthon, az első viszonylag könnyen ment (3GS, besárgult a kijelző) a másik nem. Szakadozott a töltés, először elhajtottak, hogy ez így normális, biztos a konnektor szar. Másik ügyintéző felvette alaplaphibával, de visszajött, hogy nem hibás. Aztán újra felvették alaplaphibával, mert nem hagytam magam, akkor kicserélték és azóta jó. Csak 2 hónapba telt.... De a barátom is szopott a pixel hibával, de pl az antenna gate-nél is itthon nem adtak tokot, mondván az egy amerikai akció....

    Tudom, hogy az USA-ban NAGYON NAGYON jó a garanciális ügyintézés az almáéknál, de itthon ugye hivatalos boltjuk nincs, a partnerek meg olyanok amilyenek. Az 1 év gari sem épp a szívem csücske.

    (#83) jerry311

    Ez egy magyar fórum, tehát az alapértelmezés az, hogy te is itt élsz. Ha nem így van azt neked kell jelezni, nem másoknak kitalálni. Amúgy az amerikai vagy brit garis ügyintézést hasonlítani egymáshoz az kb olyan mint a trabantot egy S Mercihez.... A németeknél is sokkal gördülékenyebb, nyílván mert kevesebb a lopás meg a visszaélés mint keleten.

    Nekem meg 1 kínai telóm ment tönkre (Jiayu G2F), írtam, mondták fotózzam le a hibát, elküldtem nekik a képet mondták küldjem vissza, ha a feladószelvényt beküldöm emailben küldik ők is a cseretelefont. 8 másik embernek intéztem garit, soha nem kekeckedtek, csak a posta volt lassú, mert nem futárral küldtem.

    Ellenben pl a tékozló homár nagyrészt a garis ügyintézés körüli problémákról szól, szóval egy magyar gari sem jobb.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz fuze #87 üzenetére

    Mondjuk most annyira (főleg itt) nem rugóznak a hasonlóságon. Van 1-2 aki igen, de hát őrültek mindig vannak :D Más fórumon se láttam az ezen való pörgést, inkább a névválasztás miatt fújnak. Lehetett volna valami Mi Notebook, vagy Mi Book (hamár Probook, meg Lifebook is van).

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz _cHAos_ #97 üzenetére

    Jó hát mindenki beírhatja, hogy neki mennyire jó volt az apple gari, nekem meg nem. Ellenben a kínaival nem volt gondom sose, így nálam nem igazán plusz az itthoni gari megléte. Csak ezeket az állandó picsogásokat fárasztó olvasni, hogy "béhúsz" "ménincsmagyarnyelv" "deamagyargari".

    Most kevered a szezont a fazonnal. MB Air-ről sem fognak ilyesmit elindítani. Ezek nem munkára vannak, eleve ki akar 13,3"-on dolgozni? Az ultrabook kategória kifejezetten manager gép, vagy olyanoknak akik könnyű szellemi munkát végeznek ahol fontos a mobilitás (pl újságíró) vagy esetleg tehetős egyetemistáknak akik nem dolgoznak komoly szoftverekkel. Most komolyan behozni ide egy latitude vagy akármilyen üzleti szériát finoman szólva is szalmabáb érvelés.

    Amúgy nem vágom, hogy teljesen átlagos mindenki által használt hardverekből felépítve W10-el mitől lenne rosszabb mint egy Zenbook, de hát biztos bennem van a hiba.

    Komolyan miért nem lehet elismerni ha valami jó? Vagy ennyire fáj? Mert akkor nagyon szomorú életed lehet...

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz doc #113 üzenetére

    Légyszíves mutass nekem egy azonos felszereltségű MB Air-t 300k-ért :) Csak mert a legújabból a gyengébb felszereltségű is 360k-tól indul :) Az ilyen mindenféle szürkeimportot ne keverjük ide, mert ilyen alapon vám és áfamentesen is lehet hozatni kínából ha van ismerős aki épp jön haza, akkor meg 230k-ról beszélünk...

    Amúgy meg tök jó, hogy sokan hozzáadják a W10 árát a vételárhoz, amikor jár hozzá, de sebaj.

    Amúgy még mindig nem értem, hogy mit kell azon lovagolni, hogy van olyan felhasználás amire van ennél jobb gép. Én sose mondtam, hogy ez az ultimate masina, ehhez képes sorra jönnek az almajancsik akik cibálják elő az extrém példákat hogy de bezzeg oda mennyivel jobb a Macbook...

    [ Szerkesztve ]

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

  • nemlehet

    őstag

    válasz doc #143 üzenetére

    Még mindig nem azonos felszereltség :) Mellesleg egy épp akciós terméket nem fair bekeverni, mert pl black friday-en meg tuti a Xiaomi lesz akciós. (pl a Redmi Note 3-at is így vettem flash sale-en 40k-ért tokkal vonóval, de ettől még nem kerül annyiba).

    De még akciósan is drágább a gyengébb felszereltség akármennyire is kapálózol.

    Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

Új hozzászólás Aktív témák