Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz HuMarc #9 üzenetére

    1) Nincs mindenkinek okostelefonja

    Mire idehaza meg tudnak egyezni bármi ilyenben is, lesz. Ebben az évben idehaza örülünk ha az a beígért NFC pilot lemegy amit tavaly a HWSW App!-on emlegettek a Mobiltárcások. Szóval szerintem idén semmi ilyen széles körben elterjedésre esélyes technológiára nem kell számítani. :(

    3) A "kártya" egyszerűen lemerülhet

    Nem feltétlenül. Ember legyen a talpán aki az NFC-s fizetési metódusokat tudja követni de van olyan elképzelés is ahol a SIM kártyád működik NFC bankkártyaként is, amit a mobilon futó app-al tudsz menedzselni. Ez pedig működik akkor is ha a mobilod akkuja épp halott. Mondjuk én logikusabbnak látnám hogy a mobil NFC hardverével menjen a dolog, már csak azért is mert szoftveresen nagyobb szabadságot enged, de ezt nyilván nem én hanem a bankok fogják a kényükre-kedvükre eldönteni. Akinek van okostelefonja az úgy is megszokta már mostanra hogy naponta kell töltögetni, úgyhogy kisebb az esélye hogy le van merülve a telefon (mondjuk a Note2-m bírj 3-4 napig is, szóval..).

    [ Szerkesztve ]

  • DarkByte

    addikt

    válasz HuMarc #11 üzenetére

    Nézd, most vagyok 26. Blogodat nézve, feltételezve hogy most jelentkeztél közép suliba, az azt jelenti hogy olyan 12 év múlva tartasz majd ott ahol én. Azért 38 évesen én még nem akarok öreg lenni. :D

    Egyébként a nevedet olvasva kicsit elsápadtam. Könyvtári rendszert fejlesztek a cégnél ahol dolgozom és van egy kapcsolódó adatformátum amit HunMarc-nak hívnak. Mondom ilyen nincs, még idehaza is kísért a munka. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák