- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Kiszivárgott a Pixel 10 Pro
- iPhone topik
- Honor 400 Pro - gép a képben
- Eurós árlista a Google Pixel 10 telefonokhoz
- Huawei P20 Pro - profit csinál minden fotósból
- Légies iPhone halvány színei
- Változó design, tekerhető lünetta: megjött a Galaxy Watch8 és a Classic
- Egyesíti a Google az Android és a ChromeOS rendszereket
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
Új hozzászólás Aktív témák
-
Apollyon
Korrektor
A mellébeszelés ott kezdődik, hogy nem csak azokat az adatokat gyűjtik rólad, amiket "bevallanak". Ha nem is használsz gúgel szolgáltatást, akkor is bekerülsz a rendszerbe és ugyanúgy profiloznak az innen-onnan begyűjtött metaadatokból, hiába nem regisztráltál magadnak accountot.
Pl. megadja egy személy valakinek a telefonszámát, nyilván a nevét is adja hozzá, és ha az a valaki beírja az okostelefonjába, máris megvan a gúgelnek a kontaktja. Holott mindössze arra adott enegedélyt a személy, hogy az a valaki elérje őt az adott telefonszámon, nem pedig ahhoz, a gúgel tudjon róla, plusz az ahhoz tartozó minden körülményről.
Azt se felejtsük el, hogy voltak olyan turpisságok, mint pl. hogy a play.services lokációs adatokat gyűjtött akkor is, amikor a helymeghatározás ki volt kapcsolva. Ezekről persze mély hallgatás van.
Ez elég erős annak tudatában, hogy random user csak vesz egy okostelefont, és account nélkül is mindenfélét gyűjt a gúgel anélkül, hogy a user aláírt és/vagy beleegyezett volna bármilyen szerződésbe, miután bekapcsolta a telefont.
Persze ezeket még reggelig lehetne sorolni, úgyhogy teljesen tévút itt a gúgelt mosdatnod. Pláne másokra mutogatni, mert attól, hogy az itt leírtak mind a fb és társaira is igaz, és etikátlan módon viselkednek minden egyes userrel még egyiket sem jogosítja és menti fel a bűnei alól.
A reklámmal való terelés meg még egy további tévedés. Ez itt már sokkal többről szól mint az abból érkező bevételről, és csak spekulálni lehet, hogy vajon mihez kezdenek majd a több milliárdnyi ember hosszú évek alatt, szinte végtelenségig menő részletességgel begyűjtött adatából felépített és kielemzett adatbázisokkal.
-
Szerintem normális állásponton vagy, és követendő is lenne ez az álláspont egy normális, korrekt világban.
Más tészta, hogy mivel a világ nem korrekt, sokszor az un. kisember szerintem kihasználhat bizonyos kiskapukat, lehetőségeket a saját érdekében. Vagyis úgy vagyok vele, hogy ha az ember tudja, hogy x esetben úgyis lehúzzák, és nem tehet ez ellen semmit, nyugodtan ragadjon meg időnként bizonyos kínálkozó lehetőségeket, amikkel az életminősége jobb lehet. Jelen esetben pláne, ahogy Te is írod, nem ez viszi majd csődbe a Gúglit...
-
updog
őstag
Szerintem nem csinálnak belőle titkot (elvileg ugye mindenki el is olvasta mielőtt elkezdte használni a google cuccait), le van írva: mindent IS gyűjtenek rólad. Ezt nem nevezném mellébeszélésnek.
De ha titkolnák is (nem titkolják), pont mi akik itt írunk, ne tudnánk, hogy adatgyűjtésből és hirdetésekből él a google, és nem a havi 5 dollárt kicsengető youtube-prémium előfizetőkből?
Amúgy az se titkos, hogy egész konkrétan percre pontosan lebontva mit tudnak rólad, ez egyébként kicsit valóban félelmetes. Én elbírom, használom minden egyes szolgáltatásuk, mindent engedve. De kb. 0-ra redukált begyűjtött adattal is működik minden, amíg van egy gmail regisztrációd. Kb. 5 perc minimalizálni a lehetséges adatgyűjtést a telefonon és a PC-n is.
(#14) Fred23
Már a leírása belopta magát a szívembe:
"Advertisement is the main source of earning for both for the video makers and their platform but most of us hate seeing advertisements."Igen, én is unom azt a rohadt old spice reklámot minden 2. videó előtt. Havi 1-2000 forintért eltűntethető.
Én meg azt utálom hogy mindenkinek minden azonnal (nem bír ki 10 másodpercet egy reklámra) és ingyen kell, akkor én vagyok a hülye?
De ennek a Vancednek már a célját se értem (vagyis hát persze hogy pontosan értem), van tucatnyi ingyenes, háttérben is hallgatható zenei platform óriási kínálattal, ha csak arra kell... hirdetésmentességhez meg havi 1-2000 ft és voila... de nyilván ha szúrná a google szemét már nem lenne, mint ahogy nem a yt premiumon gazdagodnak meg, nem is ettől mennek csődbe, úgyhogy fölöslegesnek is tartom hogy ezen koptassuk a billentyűket
-
Sokaknak megéri az az 5 perc szerintem, amíg biztonságos helyről leszedik az apk-t, aztán telepítik. (Az XDA-Developers megbízhatósága pedig nálam a legtöbb alkalmazásboltét veri.)
Tök mindegy szerintem, mire találták ki a platformot, a lényeg az, hogy a felhasználó élvezettel tudja -e használni a saját igényei szerint. -
updog
őstag
Ha a nem-politikai részét nézzük -nekem az a véleményem, akinek nem tetszik hogy "kiárusítja" a saját adatait, preferenciáit stb. akkor ne használja a google termékeit. Vannak alternatív keresők (link ). De nem véletlenül lett külön szó a "megguglizom". Jókor voltak jó helyen, és jó szolgáltatást nyújtanak.
Én kérek elnézést helyettük hogy pénzt akarnak keresni a saját termékükkel (ugyanezt gondolom a youtube hirdetései körüli hisztikről is: ne nézze akit zavar, menjen csak csődbe az a rissz-rossz yt - ja hogy derogál ha nem lehet zenelejátszónak használni az abszolút nem arra kitalált platformot...). A politika részt nem fejtegetném, a facebook sokkal nagyobb ludas ennek a ferdítésében mint a google szvsz. Amúgy meg nem is lehetne pártatlan, technikailag is megoldhatatlan.
-
nevemfel
senior tag
Egyetértek a perrel, bár az időzítés nem véletlen.
-
nemlehet
őstag
Már elég régóta csípi a Trump és úgy kb az összes konzervatív szemét a techóriások hatalma. Az utóbbi időben egyre több meggyőző bizonyíték kerül elő, hogy igenis borzasztó elfogultak ezek a cégek és nagyon határozott elvek mentén cenzúrázzák a netet és egy adott irányba húznak az algoritmusok. Ráadásul kettős mércét is alkalmaznak ami amúgy is big no-no hát még amerikban.
Pl a legutóbbi:
https://thepostmillennial.com/breaking-project-veritas-exposes-google-executive-discussing-censorship-and-election-interferenceBizony ezek a cégek simán eldönthetnek egy választást és nem is félnek belenyúlni a dolgokba. Ezt nem igazán kéne hagyni szerintem se, pláne hogy elég mocskos módon játszanak.
-
-=MrLF=-
senior tag
Szerintem se kell feltétlen előfizetéses rendszer. A kereső szolgáltatóknak fizethetnek a független reklám cégek ha reklámozni akarnak. Csak a reklámcég ne lehessen a kereső szolgáltató is egyben, mert így nincs verseny a reklámozók között. (meg a kereső szolgáltatások között sem lehet igazi verseny ebben az állapotban)
Aztán jöhet e-maileknél ugyan ez, ott se jó hogy egy emailszolgáltató a leveliben keresgél és az alapján reklámoz. (nem is használom a gmailt). Az is lehetne független, külső reklám cégekkel vagy fizetősen.
-
viktorhu
veterán
Nem kell előfizetés hozzá, fizethet neki a hirdetésszervező cég. Nyilván politika is van a dologban, ha úgy érzi a hatalom, hogy nem kap kellő preferenciát az álláspontja a keresési eredményekben, lásd koronavírus kezelése, blm stb., akkor hajlamos a tükröt szidni, hogy görbe (ezzel nem állítom, hogy nem görbe, csak mint jelenségről beszélek).
-
-
-=MrLF=-
senior tag
[https://www.nytimes.com/2020/10/20/technology/google-antitrust.html]
Kíváncsi leszek, hogy feldarabolják-e. A keresést a reklám cégtől mindenképpen szét kellene választani.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- 124 - Lenovo Yoga Pro 7 (14IMH9) - Intel Core Ultra 9 185H, RTX 4060 (48 hónap garancia!) (ELKELT)
- Azonnali készpénzes nVidia RTX 4000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
- PlayStation Network Card (PSN) ajándékkártyák, egyenesen a Sony-tól!
- BESZÁMÍTÁS! Acer Predator Helios 300 Gamer notebook - i7 10750H 16GB DDR4 1TB SSD RTX 2060 6GB WIN10
- Több Lenovo Thinkpad x1 carbon gen 4 / 5 / 6 / 7 X1 Yoga gen3 6-9. gen i7, i5 procik
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest