Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gozvakond

    csendes tag

    válasz Tel Chi #6451 üzenetére

    Akkor most beszámolnék az elmúlt 3 hét eredményeiről, én akkor szántam rá magam a frissítésre.
    alapvetően stock ROM hívő vagyok, amíg megfelelően lépést tart a droid aktuális verzióival és funkcióival, úgyhogy arról tudok beszámolni. (buherálási hajlamaimat már kiéltem a linuxokkal töltött hosszú években)

    Főbb változások, amit észrevettem:
    -Simább. Project butter teszi a dolgát. Nem tökéletes, néha meg-meg akad, főleg frissítések és wifi adatforgalom (főleg kapcsolódás) alatt, de néha meg olyan gyors és foylamatos, hogy csak a gyönynör kedvéért lapozgatok és indítgatok progikat.
    -Akku-t kicist jobban tudja hasznosítani standbyban. Néha nem, de ha egy órára bekapcsolod a kijelzőt egy nap, már úgyis mindegy, mert az viszi el az energia nagy részét vagy két óra telefonálás. Ettől függetlenül én átlag másfél naponta töltöm, de egyébként is van egy külső akkum, így nem számottevő a különbség. De a számok szerelmeseinek tényeg jobb :)
    -Fényerő szabályozás. Sokan mondták, hogy idétlen és szaggatott, de a régi se volt tökéletesen folyamatos, itt meg egy kicsit a dinamikáján változtattak (időállandója lassabb lett). Elején láttam, azóta észre sem veszem. A pentile szerkezete még mindig jobban zavar. Nem tudom, hogy volt-e ilyen régebben, de ha energiatakarékosba kapcsol, mert letettem az asztalra és elmentem, majd érzékeli a közeledtemet, ismét kivilágosítja anélkül, hog hozzáérnék.
    -Fényképező. Eltűnt a "low light" (HDR), viszont ki lehet kapcsolni a reteszhangot. HDR-nek eddig sem hívtam volna amit csinált, azt nagyobb EV-vel kellene, így nem hiányolom. Mondjuk a RAZR HD-n is csak akkor jelenik meg, hogyha oylanok a fényviszonyok, de én eddig se igazán használtam/szerettem. A néma fényképezés viszont jól jött.
    -WiFi. No, az elején kész katasztrófa volt. Szerintem sokat romlott. Néha ki kellett kapcsolni és visszakapcsolni, hogy lásson bármit. Meg véletlenszerűen megszakadt az adatforgalom, pedig még visza is jelezte a térerőt. A gyenge hálózatok eldobását azonnal ki kell kapcsolni, mert ugyan anélkül se jobb mint ICS-en, de azzal mindenképpen rosszabb. egyetlen pontja, ami miatt tényleg elgondolkodtam, hogy hiba volt frissíteni, de mostanában az is jobban megy. Meg a folytonosság is, amit már említettem. Valahogy javított magán (?). De most mindenesetre nem volt jó ideje adatforgalom megszakadása.
    -Gyári alkalmazások. Google app-ok lettek. Semi extra. Motocast egyetlen menüpont lett. gyári órában nincs időzítő, telepíteni kellett egyet. Szóval semmi komoly, ami engem érintene.

    Azt hiszem ennyit láttam így használat során, memóriakezelést jobbnak mondják, de tekintve, hogy még sosem fogyot tel előtte sem és utána sem, még több hét futás után sem, így erről nem tudok nyilatkozni.
    Remélem segít a döntésben.

Új hozzászólás Aktív témák