Hirdetés

2019. március 26., kedd

Gyorskeresés

(#1) bozarjoska

bozarjoska
(őstag)

szerintem ezek az aksik kevesek lesznek :-/ ez a 630 elég gyérre sikeredett...

(#2) tothmaxy182

tothmaxy182
(őstag)

Nah, ezekkel a frissítésekkel már egész használható lesz a rendszer (hangerő állítás!!!!!!)
Amúgy kár a 630-ért... 512 Mb RAM? Drága lett volna az 1 Giga? Meg az a fél centis keres a kijelző két oldalán???

Minden szavam magánvélemény!

(#3) aprokaroka87

aprokaroka87
(PH! kedvence)

Inkább ezzel foglalkozzon a Nokia mint az Android butitásával!

(#4) SlayR

SlayR
(senior tag)

Egyre biztosabb, hogy a 930 lesz a következő kiszemeltem :)

(#5) kengyel

kengyel
(PH! nagyúr)

Nagyon megfogott a Lumia 930 .

kengyel

(#6) C$abi

C$abi
(senior tag)

Így már sokkal inkább használnék egy WP-t, pedig eddig se volt olyan rossz. Ez a 930 álatti.

(#7) BiP válasza bozarjoska (#1) üzenetére

BiP
(PH! nagyúr)

520 utódnak nem rossz. (mondjuk 1gigát kaphatott volna, valóban)

(#8) Seangaijin

Seangaijin
(senior tag)

Nem rossz a 930 de akkor már miért nem új Snapi soc van benne? Az akksija is kifogásolható... Az Xperia az ~2300mah akksija és úgy merül mint a nyavaja és abba még snapi 600 van. Persze ez WP nem Android de szerintem kicsit karcsú. Meg mindenben ugyan az mint a 1520, annyi, hogy -1 col a kijelző. A nyitó árra kíváncsi leszek, de ha a 1520-as olcsóbb lesz akkor nem kérdés, hogy nem kell a 930. :(

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#9) tjb007

tjb007
(PH! félisten)

Történt még egy elég fontos bejelentés tegnap, mégpedig az, hogy mostantól a 9 hüvelyknél kisebb kijelzővel rendelkező készülékek után nem kell licencdíjat fizetni, ergo ingyenessé tették a Windows és Windows Phone rendszert.

(#10) margithid válasza tjb007 (#9) üzenetére

margithid
(PH! kedvence)

Na ez jó hír, reméljük az árakon is meglátszik majd.
A 630 azért vicc, hogy nem kapott 1 GB Ramot, mondjuk kérdéses az ára.
A jővő hónapban és azután megjelenő készülékek már nem nokiák lesznek hanem microsoftok igaz?

(#11) aprokaroka87 válasza tjb007 (#9) üzenetére

aprokaroka87
(PH! kedvence)

Na ez jó hír....reméljük a többi gyártó is látni fog benne fantáziát.

(#12) Seangaijin válasza margithid (#10) üzenetére

Seangaijin
(senior tag)

Ezek elvileg még Nokiák.

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#13) Воланд

Воланд
(Jómunkásember)

"melyek mellett néhány fontosabb opció (WiFi, Bluetooth, repülő mód és a kép forgatásának engedélyezése)"

arra a negy helyre azert mast is be lehet allitani...

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#14) DS39 válasza BiP (#7) üzenetére

DS39
(PH! nagyúr)

de az a 620 utóda. már a design-on is látszik hogy arra hasonlít.

az 520 utóda a 525 (külföldön hivatalos forgalmazással), de ugye lehetett olvasni a "Rock" fedőnevű 530-as modellről, ami idén érkezik, az várhatóan az 525-ös 8.1-gyel kiadott verzió lesz, és reméljük hogy nálunk is forgalmazva lesz, ill. kap egy-két feature-t pluszban, és nem mínuszban.

tjb007: ez mindenképp szükséges lépés volt hogy terjedjen a platform, és fejlesszenek rá.

[ Szerkesztve ]

(#15) BiP válasza tjb007 (#9) üzenetére

BiP
(PH! nagyúr)

Erről lemaradtam, de ez óriási dolog. Főleg az 520/630 kategóriájában fog nagyon sokat jelenteni.

(#8) Seangaijin: Szerencsére a WP nagyon jól gazdálkodik az erőforrásokkal. Nekem a 820 az első WP8-cal nagyon zabálta az akksit (1650mAh), a GDR3-mal (meg most a teszt 8.1-gyel)másfél napig kibírja. Persze a játék meg a netezés lezabálja, de azok bármekkora akksit megesznek pillanatok alatt.

Amúgy a 930 hiába "csak" egy 1520 5"-on, úgymond, mégis nagyon sokan várnak erre, mert nekik a 6" már sok, de az 5" még kompromisszumokkal, de elviselhető.

(#14) DS39: Paraméterek, ár alapján mégis az 520 utódja. (bár a számozás nem erre utal, de a 620-hoz képest technikai "visszalépés" igen)

(#16) SuperMario: Még mindig külön van a 2 cég, addig biztosan tartják a Nokia nevet. (és a most bejelentett modellek meg is tarthatják).

[ Szerkesztve ]

(#16) SuperMario válasza margithid (#10) üzenetére

SuperMario
(tag)

Nincs még döntés róla, szerintem Európában tartják a Nokia nevet. Legalábbis már most hívhatták volna őket simán Lumiának, még sem tették..

Egyébként engem is megfogott ez a 930, már nem is érzem, hogy annyira kéne egy iPhone. Főleg, hogy $599-ről indul adók meg minden nélkül, annyira eszementen drága sem lesz (mint a kinézett alma).

(#17) dikan

dikan
(kvázi-tag)

A képen van narancs színű 630-as is...
És elég fontos újdonság a VPN támogatása is...

[ Szerkesztve ]

(#18) Воланд válasza SuperMario (#16) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

nem hivhattak volna oket.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#19) jaszy91

jaszy91
(fanatikus tag)

Nem vagyok WP és Lumia rajongó, de a Lumia 930 WP8.1-gyel azt mondom, hogy jöhet :) Jól néz ki na!

HPE ATP - Server Solution V3 / HPE ASE - Proliant Server Solution Integrator V3 / HPE OneView

(#20) Ricardo

Ricardo
(PH! félisten)

A 930 jól hangzik. A szoftver is fejlődik szépen.
A 630 meg vicc. Fél giga ram?

(#21) Alexios

Alexios
(PH! kedvence)

Az appok sd kártyára telepítése is kimaradt a cikkből, pedig sokaknak elég jól fog jönni. :)

(#22) margithid válasza SuperMario (#16) üzenetére

margithid
(PH! kedvence)

Még nem zárult le az akvizició, de ha lezárul, akkor a nokia nevet nem használhatják.
Azért írtam, hogy májustól gyártót, bemutatott új készülékeken nem nokia lesz már a felírat.
Ezeken amiket most mutattak be, természetesen marad még.

(#23) DS39 válasza Alexios (#21) üzenetére

DS39
(PH! nagyúr)

viszont csak class 6-os kártyától kezdve lesz engedélyezve.

szerk: teljesen igaz, csak ha már említetted, akkor a hír így kerek :)

[ Szerkesztve ]

(#24) Alexios válasza DS39 (#23) üzenetére

Alexios
(PH! kedvence)

Azért ez valahol érthető is, és manapság egy class6 kártya már nemigazán drága.

(#25) Kelmerneth

Kelmerneth
(újonc)

Kimaradt a cikkből az új akkumulátor szabályozó, a harmadik fő sor, az összevont kezdőképernyő és még sorolhatnám....

POWERED BY WINDOWS PHONE 8.1 and Windows10

(#26) DS39 válasza BiP (#15) üzenetére

DS39
(PH! nagyúr)

hát igen is meg nem is. lehet hogy MS/Nokia szemszögből úgy tűnik azt(620) upgradelték, hiszen a ClearBlack maradt, nagyobb kijelzőt kapott, (felbontást is, de az csak a virtu gombok miatt), 2 mag helyett 4.
negatív hogy vaku nincs, kamera gomb nincs, és a ram sem nőtt.

viszont ez jót is jelent, mert akkor minden mostani 512 mb ramos modellen jól fog futni az új rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#27) franc0

franc0
(őstag)

A Lumia 920 másfél éve jelent meg, az égvilágon semmi de semmi ok nincs arra, hogy 930-ra lecseréljem.
Sajnos túl jó a Windows Phone rendszer, nyilván ezért kevesebb az eladás.
Samsungból minden évben újat kell venni hogy ne kapjon az ember infarktust.

szerk: nameg itt ez a nanoSIMes bohóckodás is...

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#28) aprokaroka87 válasza franc0 (#27) üzenetére

aprokaroka87
(PH! kedvence)

Olyan nincs hogy túl jó..a Droid sem az

(#29) darvinya

darvinya
(Jómunkásember)

Nem tudom miért kell másolni. :O

Miért felülről húzom le a értesítő sávot, eddig is idétlennek tartottam.
Az ember alsó felén fogja a készüléket.
Ennek következtében lentről felfelé mozdulat könnyebb, mint fentről lefelé.

Xiaomi MI A2 v9 Fekete… temetkezési vállalkozó lettem!

(#30) Alexios válasza aprokaroka87 (#28) üzenetére

Alexios
(PH! kedvence)

Szerintem arra gondolt, hogy a tavalyi csúcskészülékekhez képest nem sok minden indokolja a váltást az újra, rendszer, sebesség marad ugyan az, a felbontás növekszik, meg a soc de mivel a sebességgel így sincs gond, ez nem annyira szembeötlő mint droidon pl.

(#31) aprokaroka87 válasza darvinya (#29) üzenetére

aprokaroka87
(PH! kedvence)

Droidon ezt eggyes Launcherekben meg lehet úgy oldani hogy ha pl a főképérnyő alján lefele húzod az ujjad...lehúzza az értesitési sávot.
De lentről felfele is beállithatod ha szeretnéd.

(#32) satz18

satz18
(őstag)

A 930 sztem szuper lesz, a 630 sztem bukó. Egy csomó alkalmazás nem telepíthető fél gigára, GPU ugyan az maradt, az hogy a 2 Krait-ból csináltak 4 A7-es magot, az mennyi jelent pluszba, azt nem tom, de nem hiszem, hogy annyit számítana, hogy érdemes legyen váltani. A tavalyi csúcsmodellek sztem simán lepipálják árban és teljesítményben is.

[ Szerkesztve ]

Asus GL502VS, Lenovo x60, LG G4, PS 3

(#33) Giovan! válasza satz18 (#32) üzenetére

Giovan!
(senior tag)

Szerinte a 630 nem a tavalyi csúcsmodellek leváltására jött ki...

A katasztrófa tulajdonképpen tárgyiasult veszély.

(#34) adamssss

adamssss
(PH! kedvence)

A 930 oled vagy amoled?

(#35) darvinya válasza aprokaroka87 (#31) üzenetére

darvinya
(Jómunkásember)

Az lehet, de csak főképernyön.
Én meg mindenholról beszélek.
Ha már virtuális gombok vannak, akkor miért nem oldják meg így.
Amúgy is az animáció lentről indítva jobban passzolna a WP-hez, mint fentről.
A képernyőzár lapként csúszik ki.

Xiaomi MI A2 v9 Fekete… temetkezési vállalkozó lettem!

(#36) petipetya válasza franc0 (#27) üzenetére

petipetya
(PH! nagyúr)

Ez pont olyan, mint hogy szerintem nem éri meg a váltás a Nexus 4 / Nexus 5, Galaxy S4 / Galaxy S5 között sem. Általában két verziót érdemes ugrani akkor, ha az ember kitart egy márka/termékvonal mellett.

Jelen esetben a 920 is megkapja a 8.1-et, így az égvilágon semmilyen hátrány nem ér majd téged.

Mellesleg a 930 a 8.1-el nagyon bejön.

[ Szerkesztve ]

(#37) Energie X

Energie X
(senior tag)

Hát a 630 is bír azokkal a negatívumokkal amiért inkább nem cserélem le a 620-amat... Nincs vaku, még mindig 512 ram... Kíváncsi leszek az 530-ra és közben szépen lassan gyűjtök egy 925-re... :/

Új Lenovo V310 Palmrest: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/energie_x/index.html

(#38) Polllen

Polllen
(PH! nagyúr)

Azért reménykedtem, h a 925 kap egy jobb utódot hasonló képátlóval, de kisebb házban:(

mod: Mondjuk ahogy nézem kb ugyanolyan széles lesz, mint a 925.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#39) franc0 válasza adamssss (#34) üzenetére

franc0
(őstag)

Tökmindegy, mert nem IPS.
Ez már a sokadik indok, amiért a 930 kuka.

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#40) br.rak

br.rak
(őstag)

Most akkor a 8.1 az 520/525 ,720,625 alatt teljes verziót csinál a HERE-ből? Vagy én értettem félre ezt:
"A platform számára nagyon fontos újdonság, hogy a Nokia által karban tartott HERE Drive+ és HERE Transit minden készülékre ingyenesen elérhetővé vált"

Br

[ Szerkesztve ]

(#41) Alexios válasza br.rak (#40) üzenetére

Alexios
(PH! kedvence)

mindenből. htc, samsung, nokia, az új cuccok, minden megkapja majd a 8.1-el

(#42) Kasya

Kasya
(PH! nagyúr)

"...de a csatlakoztatott készülékeken legutoljára nyitva lévő tabok kezelése" + Word Flow Keyboard
Számomra a legfontosabb ujitasok.

"a vissza gombot hosszan nyomva előbújó multitasking-felület is, az alkalmazásváltón immár be is lehet zárni a programokat egy függőleges irányú ujjmozdulattal."
10 ujjamon megtudom szamolni, hanyszor zartam be barmit is. User error lehet...

Egy dolgot levehetnenek viszont... a mobil net limitet. Se videot, de meg podcastot se tudok hallgatni mobilnettel rendesen. Hogy a programokat ne is emlitsem.

(#43) Воланд válasza adamssss (#34) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

oled

(#44) alevan

alevan
(PH! addikt)

Elég sok újdonság kimaradt a cikkből, de elmegy.

Viszont a 630 a kétkártyás mivolta miatt valszeg divatos lessz (főleg arra India és Kína fele).

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#45) Воланд válasza tjb007 (#9) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

a low-end keszulekek security teren hogy allnak? tpm chip maradt?

(#46) xperiasigi

xperiasigi
(őstag)

Egy 930-ra lehet beneveznek. :K

Iphone 6s

(#47) roli543

roli543
(senior tag)

A 930 kerete vajon fém, elképesztően gyönyörű, egész kompakt a mai tepsik mellett 😊

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone Xs 64gb + iPad 2017

(#48) Воланд válasza roli543 (#47) üzenetére

Воланд
(Jómunkásember)

igen, fem.

(#49) BiP válasza DS39 (#26) üzenetére

BiP
(PH! nagyúr)

Ezért mondom, hogy tekints rá 520 utódként. A számozás ellenére a Nokia is aszerint tekint rá (árazás), nem pedig 620 utódként.

[ Szerkesztve ]

(#50) Lacus_84

Lacus_84
(senior tag)

Az értesítési felületen a wifi, bluetooth, stb. azonnal kapcsolható, nem dob a menübe? A 930 nagyon bejön, ezzel ellentétben a 630/635 páros egyáltalán nem tetszik, az 520-ast tuti nem cserélném le egyikre sem.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.