Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • worxland

    addikt

    válasz worxland #35 üzenetére

    Van még:

    eSIM
    5G mobiltelefon
    4G mobiltelefon
    natív mp3 és mkv kezelés
    egyedi témák
    launcher
    AOD

    Mind-mind a Applenek köszönhető, csak a szégyentelen konkurencia gonoszul ellopta.

    [ Szerkesztve ]

    ''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

  • Schuler888

    senior tag

    válasz worxland #36 üzenetére

    Videorogzites, masolas-beillesztes.. ;]

    "Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

  • kakuk.tamas

    addikt

    válasz worxland #36 üzenetére

    A használható mobilSoC azért hatalmas pont az Applenél. :DDD :DDD :DDD ;]

    Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

  • janeszgol

    félisten

    válasz worxland #34 üzenetére

    Oké-oké, az valóban egy szörnyű találmány. Aztán azt is leutánozta az MS a hetes WP-nél.
    Mindkét cégnél ezek kitalálóját ki kéne tenni a Marson.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • Parallaxis

    addikt

    válasz worxland #35 üzenetére

    normális USB-s csatlakozás PC-hez

    Ezt már az iPod-dal meglépték, mikor mások még a soros porttal bohóckodtak :D

    FHD és jobb felbontású kijelző

    Ha jól emlékszem az iPhone 4 volt az első nagy felbontású kijelzővel készült mobiltelefon. Ök lépték át először a 300 PPI-t (Retina Display).

    USB-C csati

    Az Apple az egyetlen gyártó amelyik évtizedekig azonos és ökoszisztémán belül kompatibilis csatlakozást használt (iPod csati, Lightning). A konkurencia ezen idő alatt 4-5 szabványt végigpróbált.

    widget-ek

    A widgeteket az Apple használt először az OSX 10.4-ben, 2005-ben.

    mindenki által elérhető és szabadon használható oprendszer

    A Huawei gondolom a nem mindenki közé tartozik :D
    Szóval ez a szabadon használható rendszer annyira szabad, hogy szabadon tönkre lehet rajta keresztül tenni egy óriáscéget is....

  • Felesbandi

    senior tag

    válasz worxland #60 üzenetére

    Ez a FHD felbontasos erv egy kisse sarkitas szagu azert nekem.
    A "retina" PPI volt a lenyeg, nem a konkret felbontas. Androidon a nagyobb kijelzo miatt kellett FHD-ra tolni a felbontast. 5,5+ colra mar kellett a FHD, 4,7-re meg nem.

    Egy iPhone 5-be kb annyi ertelme lett volna FHD felbontast tenni a mar amugy is "retina" (azaz szemmel normal tavolsagbol nem kiveheto pixelu) kijelzo helyett, mint anno a Sony Xperia Z5 Premium-ba volt a 4k kijelzot betenni. Semmi.

    [ Szerkesztve ]

  • Felesbandi

    senior tag

    válasz worxland #64 üzenetére

    En ertem, hogy az volt a lenyege, hogy nem az Apple hozta be a FHD felbontast mobilokra.
    En azt mondom, hogy a FHD piacra behozasa a retina kijelzok utan total irrelevans lett. Retina utan eljutottunk arra a pontra, ahol ha megvan a szukseges PPI, folosleges a nagyobb felbontas.

    Apple-nel a retinaval mar ha jol emlekszem az iPhone 4 ota megvolt a szukseges felbontas, a nagyobb kijelzos android telokon viszont kellett a FHD, hogy meglegyen a PPI.

    Magyaran Android oldalon a FHD nem valami nagy innovacio volt, vagy a piacot nagyban felforgato, emlitesre melto valtozas, hanem egy kotelezo lepes volt, hogy a nagyobb kijelzok ne legyenek rondak es pixelesek. Nyilvan nem az Apple hozta be az akkor 4 col koruli telefonjaival a FHD-t, mert azokra semmi ertelme nem lett volna.

    Ennyi erovel lehetne azzal is lehetne vagdalkozni, hogy melyik gyarto rakott eloszor Snapi 888-at a telefonjaba, vagy melyik rakott eloszor 4000-es akksit a 6 colos telojaba az 5 colosba szant 3000-es helyett. Elorelepes mindketto, de a 888-as upgrade marginalis, legtobbunk szamara eszrevehetetlen, az akksis meg kotelezo.

    Nagy telefonhoz nagy akksi kell, hogy hozni tudja az 1 napos uzemidot, kis telohoz eleg a kisebb akksi is. A nagy teloba rakott nagyobb akksi egy kotelezo novekedes, hogy hozni tudja a nagyobb telo az uzemidoben elvarhato szintet. Ugyanigy nagyobb telohoz nagyobb felbontas is szukseges, hogy a kijelzo ugyanolyan minosegu legyen, mint a kisebb telo alacsonyabb felbontassal. 720p 6 colon tragyan nez ki, oda kell a nagyobb, de ugyanigy 720p 4 colon mar egeszen mas teszta.

    Ez nem innovacio, vagy piacot felforgato elorelepes ami emlitesre melto lehetne az apple ellen. Ezt akartam mondani.

  • strogov

    senior tag

    válasz worxland #35 üzenetére

    "wireless töltés"

    Palm Pre Plus-ban volt először, aztán Lumia 920-ban. A gondolatmeneted alapján ezt minden android-os gyártó is másolja.

    "dupla SIM"

    Az iphone-ok eleinte szolgáltatói telefonok voltak. Sokáig a 2 éves modell 0 USD volt, az 1 éves pedig 200 USD. Ezért nem volt igény dual sim-re.

    "képernyő alatti ujjlenyomat-olvasó"

    Ezt jobb is, hogy egyelőre kihagyják.

    "AMOLED kijelző"

    Nokia N85 volt az első. Jól lemaradt ebben is mindenki.

    "bővíthető tárhely"

    Utoljára az Android G1-be raktam SD-t, de ott is megbántam.

    "normális USB-s csatlakozás PC-hez"

    Ha már apple-ről van szó akkor osx-hez nagyon szépen csatlakozik.

    "FHD és jobb felbontású kijelző"

    Ezt már kitárgyalták. Pont semmi értelme egy bizonyos PPI fölé menni. Mondjuk ez a gyakorlatban magasabb mint amit anno retinának neveztek, de ennyi baj legyen.

    "USB-C csati"

    Azokban a termékekben amikben ez fontos ott van nekik. Ahol nem ott nincs. Szerintem is jobb lenne egységes USB-C, de kb. 5 éve nem használtam autós töltésen kívül másra. A kocsiban meg van egy 3 ágú kábel.

    "widget-ek"

    Mint már írták ebben az apple volt az első. Az, hogy mobilon van-e értelme az véleményes. Én pl. most se használok egyet sem.

    "egynél több kamera a hátlapon"

    Ez az egy amit megadok. Ez szerintem a legjobb dolog ami az elmúlt 10 évben bejött. És kurvagáz, hogy még mindig adnak ki telefont zoom nélkül csúcskategóriának nevezett árszintre.

    "gombok elhagyása az előlapon"

    Sokan pont azért vesznek SE2-t mert azon van gomb. Az apple is csak a body-screen ratio miatt hagyta el. A kerek gomb volt az iphone-ok egyik jellegzetessége.

    "mindenki által elérhető és szabadon használható oprendszer"

    Az android linux alapú, de pont a lényeg (mint a huawei példája is mutatja) legkevésbé sem szabad. Az OSX, és az IOS meg BSD alapú, az szabadabb mint a linux. Csak az nincs benne a szabadságban amiért érdemes ezt mobilon használni.

    Szóval a fentiek alapján elsőnek lenni szívás. A legtöbb első ma már sehol sincs. Akik később a kiforrott verziót használták azok sikeresebbek lehettek.

  • Felesbandi

    senior tag

    válasz worxland #74 üzenetére

    5,5+ volt amit irtam. Nem feltetlen poccre 5,5. Nyilvan eleg lenne arra kisebb felbontas is, de 5,5-re a 720p mar keves lenne. Droid vonalon meg altalaban probaltak/probaljak tartani a standard felbontasokat (igaz manapsag mas-mas keparanyhoz igazitva), igy ha 720p-nel tobb kellett, maradt a 1080p. Ez tovabbra is egy sima spec bump, nem olyasfajta innovacio/ujitas, ami valami tenyleges ujdonsagot hozott volna a piacra. 720p-s Z1 compact-rol valtottam anno FHD-s OP3T-re. Amoled es a nagyobb kijelzo nyilvan extrat adott, de a nagyobb kijelzohoz a nagyobb felbontas nem ujitasnak szamitott, hanem a kotelezo felbontas novelesnek, mert a 720p mar keves lett volna oda.

    Ami az iPhone 11 kijelzojet illeti 6,1 colon, passz... Kerdezd az Apple-t. Nincs iPhone-om, soha nem is volt iPhone-om, nem is tervezek iPhone-t venni es eleve nem arrol beszeltunk, hogy 6,1 colra jo-e a 720p. Sot, szerintem nyilvanvalo voltam a korabbi hozzaszolasaimban, hogy 5,5-tol felfele mar keveslem a 720p-t. Kicsit ugy hat ez a kerdesed, mintha azt hinned, az Apple-t akarom minden aron vedeni valami markahuseg miatt es most jol megfogtal volna. Kulonben miert kerdezted volna ezt a korabbi hsz-eim fenyeben?

    Jelenleg 1db Apple cuccom sincs (ceges laptopot leszamitva, amit meg nem en vettem), de meg ha iPhone-om lenne se lenne celom vedeni az Apple-t. Csak kiemeltem, hogy a FHD felhozasa egy tipik specifikaciokkal kardoskodo erv az Apple ellen, ami teljesen figyelmen kivul hagyja, hogy pl. a kisebb meretu keszuleken lett volna-e ertelme (pl. egy iPhone 5 eseten). Ennyi erovel a kevesebb ram-ot is fel lehetne hozni, figyelmen kivul hagyva az eltero oprendszert eltero ramkezelessel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák