Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • carl18

    addikt

    Nekem még a Ryzen 5 1600 van, lekopogom bírja még ez is elég szépen. Azt hittem jön 220 dolláros Ryzen 5 5600, de olcsó zen 3 nem készült sajna és lehet hogy jobban megéri majd AM5-be fektetni ha ott több mag lesz jó áron.

    Kíváncsi leszek mit tud majd megjelenéskor, és hogy nőveli az AMD az adott kategóriában a magszámot.
    (Ryzen 3 6/12) Ryzen 5 (8/16) (Ryzen 7 12/24) (Ryzen 9 16/32)

    Valahogy így tudom elképzelni a magszám emelést! :)

    Bár majd ez attól is függ az intel mennyiért adja a csúcs Alder Lake-S-t. Mert a 16 magos 24 szálas I9 lesz 600/700 dolcsi mert 2%-al gyorsabb játékokban mint egy Zen 3. :C

    És ahhoz képest hogy pár éves a Zen 1600 is még így is mindenre kiszolgál a legnagyobb játékok se viszik fel a kihasználtságot 50/70% főlé.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz PuMbA #98 üzenetére

    Nekem 60 hz-es a monitorom oda teljesen elég a Ryzen 5 1600 3,8 ghz-en jár probléma nélkül.
    Egyenlőre egy RX 570-et mellet teljesít és 60 fps mellé könnyen kitolja a kellő sebbeséget.
    A előző processzorom egy I5-3470 volt, csak hát néhány újabb cím alatt már sokszor volt 80-100% is a cpu használat akkár.
    A Frame dropok is zavaróak voltak, így ezért kellet már váltanom.
    Na most nálam a jelenlegi processzorom szinte mindent elvisz szép 60 fps-el. És ameddig nem jutok oda hogy megint limites lesz a processzor,/dropok/lagok stb addig nem olyan sürgős váltani.
    Jelenlegi GPU árazás miatt úgy látszik egy darabig elmarad a gpu csere, és RX 570 mellé 60 fps esetén fölösleges ettől erősebb processzor.

    Azért van 1-2 játék ami régi és jól jöne az erős IPC: GTA 4/Starcraft 2. De hát 2 játékért nem ugrok bele komplett platform cserében.

    Amúgy a 220 dolláros Ryzen 5600-at vártam, de sajnos semmi hír róla hogy valaha piacra kerül.
    És úgy látszik a Zen 3+ Warhol is elkaszálva mint fejlesztés.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Chaser #100 üzenetére

    Hát nekem hála még nem volt a procival gondom! :)
    AMD vagy Nvidia gpu volt neked az AC mellet?
    Sajnos AMD mellet nagyobb a cpu ígénye így talán azért voltak fps gondok. Nvidia mellet semmi gond nincs vele saját tapasztalat.

    Forza Horizon 4-re gondolsz? Hát nekem tükör sima 60 fps-el ment nem volt se lag se fps drop és nem volt darabos játék menet.
    Cpu kihasználtság pedig 20-30% körül volt emlékeim szerint.

    Mondjuk tény és való a 3000 széria árai fognak elérhető szintre beállni mint sem az 5000% széria ára csökkenjen.
    Múltkor már láttam 3700X-et 70E-ért annyiért jó vétel lett volna! :)

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Chaser #108 üzenetére

    Hát persze érthető ahány ember annyi fajta izlés.
    Engem eddig kellően kiszolgált a régi Rizsa is! :)
    Nyilván nem tagadom az Assasin Origins nem a legjobb teljesítménnyel ment, de más játékot leszámítva nincs okom panaszra.

    GTA 4/Starcraft 2 alatt voltak még gondok nagyobb terhelés esetén, sajnos ezek is az erős 1 szállasra vannak megírva.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Chaser #110 üzenetére

    Nekem a Sima Ryzen 5 1600 van unokaöcsémnek 1600AF is mind kettő tükör szép sima Fix 60 fps-el vitte a Forzát.
    Igen persze az évek alatt már kihozták a tesztek nem csak az fps-t számít hanem a képkocka késleltetés is. Amit a több mag/több szál elég szépen javít.

    Volt valami teszt pár éve ahol egy I5-7400-at eresztettek össze egy 6/12 Ryzennel és hiába volt az I5 alatt több az fps még is a Ryzenen volt élvezetesebb a játék menet.

    Hát Fix 60 fps-el ment a Forza és nem volt soha lassulást döccenést se fps dropok nekem így teljesen elég volt.
    Egyenlőre az RX 570 mellé fölöslegesnek érzek ettől erősebb processzort.
    A kép amit linkelek is elgondolkodtató, mert mindig azt mondják jó az olcsóbb proci is és a többi mehet kártyára.
    Úgy látszik a GTX 1070 egy i5 mellet sokkal kiegyensúlyozotabb teljesítményt kínál mint kisebb társa.

    Bár nálam V-Sync mellet Fix 60-ra vannak korlátozva a játékok.


    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Chaser #114 üzenetére

    Én anno a Q9650-ről I5-3470-re váltottam, úgy hogy egy HD 7770 volt melletük. Mondjuk úgy ég és föld a különbség a 2 processzor között.
    Ahol a Core2Quad haldoklot és darabos volt, ott a I5 nagyon szép tiszta játékmenetet produkált.

    Bár szerintem egyenlőre átlag gépbe még így is elég a 6 mag 12 szál! :) Főleg a mai hardver árak mellett.
    Az átlag gamer gépbe szerintem egy 200 dolláros processzor dukál.

    Sajnos 2017 utáni játékokból már volt egy pár darab ami teljesen 100%-ra járatta az I5-ős procimat, De nem kell messzire menni.
    Crysis 3 2013-as és 100%-ra járatta a 4 magot! :DCpu limit mellet volna Welcome The Jungle Pályán 40-44 fps és lestem milyen állat játék ez.

    Most a Ryzen 1600 azon a pályán nagyon szépen kitartja a 60 fps-t dropok lagok nélkül. Én elégedett vagyok és nem vagyok maximalista. :R
    Szóva mindegy ki mit vesz mindig egyéni igények határozák meg a hardverválasztást. Aztán én is kinőttem a versengésből mert mindig lesz jobb hardver.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Chaser #123 üzenetére

    Hát nyilván mindig lehetne feljebb lépni, de még a környezetemben is jelentősen Winner a processzoromon.
    Sok ismerősnek még i5-4460/FX 6300 van amitől lényegesen jobb az enyém.

    Persze mindig lehetne feljebb lépni, talán egy 3700X lesz a utodja az enyémnek. De jelen esetben még fölöslegesnek tartom az RX 570 mellé, és jövőre dől el hogy marad az AM4 vagy át megyek-e Am5-re.
    Az árak úgy is eldőnik melyik lesz a jobb választás.

    Igen sajnos a pc drága tud lenni, főleg ha csak szimplán játszik az ember. Talán a gép munkára lenne akkor én is azt mondom hadd szóljon 5900X/5950X. De így meg csak kihasználatlan erőforrás pihenne a háttérben. :C

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Chaser #128 üzenetére

    Hát igen persze lehet processzor terén feljebb nyújtozkodni, csak hát akkor már igen el tud szállni az árazás is.
    3800X 105E forint ami valjuk be a hazai ár-érzékeny piacon nem olcsó, és az átlagos gamer pc-ben az ember 50/60E forintig választ processzort.

    Az a baj pont az átlag gamer aki korlátozott anyagilag nem fog ennyit gépre költeni. Főleg mikor többször is meg lehet kapni azt a kijelentés 180E-ért vesz a konzol és meg van oldva a hardver probléma.

    Most hogy a videókártya is elszált, egy a Fluid érzés elég sokba tud kerülni úgy hogy még csak egy RX 570/580-as van a gépben.

    Kipróbáltam én is az AC-t ha már ennyire beszéltél róla, valóban meg van a 60 fps de igen érezhető hogy van néha ilyen apró micro stutter, persze ez nem a világvége de aki maximalista annak zavaró.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Chaser #134 üzenetére

    De igen is számít az ár függvénye mert heti 2 óra játékra nem vesz senki 3800X-t. Átlag ember fps-ben méri a teljesítményt, és nekem is azért határozott az előrelépés az I5-3470 után ami új címek alatt sokszor volt már limites.

    Azért tegyük hozzá az AC nem is a legjobban optimalizált alkotás, nem konkrétan a processzor fogy el hanem mivel csak 8 szálat használ ki átlagban ezért hiába a sok szál.

    Bár a Benchmark is mutatja elég ingatag az ember :D
    Processzor 40/60% között ment az az volna még benne bőven erő.
    Ryzen 3600/3800X a Zen 2 erősebb egy szállas teljesítménye miatt viheti jobban. Cache Latency is sokkal jobbb.
    Igen néha találkozok pár apro stutterral de nekem ez bőven játszható. Inkább a low 20/30 fps a játszhatatlan :)

    Én azokban az időkben nőttem fel mikor a 20-30 fps már jónak számított, így a jelenleg 60 fps mellet semmi panaszom nincs.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Chaser #136 üzenetére

    Én is vártam volna a 220 dolláros Ryzen 5600-at, mert egy Starcraft 2 alá jól jött volna a magas órajel és IPC de sajnos úgy látszik nem lesz kisebb verzió.

    Hát én mindig magamhoz viszonyitok, mert a régi processzorom után ez is nagy előrelépés volt. Hát mondjuk én mindig túl méreteztem a processzort a videókártyához képest.

    Nekem még sok-sok éve volt egy E5450/Q9650 processzorom ami egy HD 7770 mellett volt sokszor darabos és gyenge pár játék alatt.
    Egy I5-3470-re váltottam az a régi Quadot, 56%-al tudott többet benchmark alatt cinebench. De szó szerint ég és föld volt a különbség, mindig micro lag/stutter megszünt és sokkal folyamatosabb volt a kép is. :)
    Pedig a HD 7770-nek már nem volt hova gyorsulnia.

    Nekem is tervben van a váltás, a magasabb IPC és órajel nem ártana.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Chaser #138 üzenetére

    Még lehetséges jön idén egy Warhol frissités az Am4 foglalatban! :)
    6 nanométer TSMC oldalán gyártva, nem volna rossz ha netalán még készlet is volna belőle.

    Hát én is úgy vásároltam a 1600-at hogy átmenetileg jó lesz aztán váltok feljebb. Egy időben mentek a hírek hogy lesz 5600 220 dolláros áron, csak akkor nem tudtam hogy ilyen készlet hiány lesz.
    Hát Ryzen 3600-ra gondoltam mint csere vagy 3700X a jövőben.

    Bár a jelenlegivel sincs gondom, pár egy szálas játékot leszámítva jól teljesít! :D Starcraft 2/GTA 4 amiknél be tud esni az fps.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Chaser #166 üzenetére

    Na úgy látszik nekem sokat javult a teljesítmény az AC alatt, pedig csak egy driver cseréltem egy régebbi verzióra.
    Azonos beállítás, azonos minden kivéve a drivert.
    Sajnos nem tagadtam volna volt kis drop meg micro stutter 50-60 fps mellet is.

    Felraktam a gyártó által ajánlott Drivert ez mellé a játék mellé.
    19.8.2
    Komolyan mint ha nem is ugyan az a gép lenne, minden drop micro stutter megszünt. :) Ég és föld a különbség, most már biztosan nem fogok procik cserélni egyenlőre.

    Az új Grafikonon határozottan sokkal egyenletesebb a teljesítményt és az Fps se esik úgy be mint az új verzión. 2021-es Driver már az első 5 másodpercben egy nagy dropal kezdte, látható be is esett az fps 27 képkockára. Azon a részen a régi driven elég stabil és egyenletesen inditott.

    Sajnos viszont ez a teszt is megmutatja hogy valóban ilyen téren nem olyan megbízható az AMD mint az nvidia stb.
    Sajnos az Polaris család már nem elsődleges nekik, így nem csodálom teljesítmény problémák vannak.
    És az Origins még ettől is sokkal rosszabbul ment, ott városban 30-35 fps-re is bezuhant és nagyon darabos volt. :(

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz ETOM #168 üzenetére

    De igen az új driverral bementem barlangba kifagyott, hajozás közben kifagyott.
    Töröld le a régit aztán mehet fel a 19.8.2 ami legjobban AC mellé van optimalizálva. Nekem mióta fent van se stutter, se crash nincsen.
    Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.8.2 Highlights
    Relive funckiót ne telepítsd én se raktam fel, ki tudja lehet az is bekavart.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Chaser #170 üzenetére

    De tavaly is volt ez a csoda driver, ép ez a poén a régebbivel jobban megy mint az újjal.
    2019-es Driver és sokat dobott a teljesítményen :D

    Bár szerintem ez csak a polaris szériára érvényes.
    Igen nekem is feltünt hogy sajnos AMD kártya drivere még mindig képes szívatni az embereket, nekem személy szerint mindegy ki gyártja a kártyát csak legyen megbízható és működő.

    De sajnos az AMD RX 570 Driverei is főként az újat csalodást képesek okozni.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Új hozzászólás Aktív témák