Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PuMbA

    titán

    válasz carl18 #102 üzenetére

    AMD mellett azért "nagyobb" a CPU igény, mert DX11 esetén csak 1 magon futtatja a VGA driver kéréseket, míg az NVIDIA az összes szálon. Ez nem baj a mai CPU igénytelen játékoknál, de CPU igényes játékok esetén már az, tehát az AMD VGA-k beérik kevesebb maggal, de azok a magok erősek legyenek, ami Intel procikat jelent és Zen 2 vagy felette. Erről van egy szép teszt Hardware Unboxeden: [link].

    Sajnos Ryzen 1xxx széria nagyon gyatra 1 magos teljesítményben és ezért érzékeled azt, amit leírsz. Intel proci esetén az NVIDIA VGA-nak láttad volna, hogy nagyobb a CPU igénye, illetve bármilyen újabb Ryzen proci esetén is ez a helyzet, mert már kijavították az 1 magos gyengeséget.

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz carl18 #102 üzenetére

    5600xt
    másoknak meg nv
    sokan panaszkodtak akkoriban a 2600-ra ac. od. mellett, mondtam a 3600 tippet, mindenkinek bevált
    kinek mi a tükörsima, rájöttem ez kb olyan mint a halk ( :

    sb
    nekem elég releváns volt amiket én kipróbáltam, tesztekre már rég tojok
    ph mérhetne ha ráérne ( :
    csak némi alapnak veszem, nem szentírásnak, de egyébként yt-on is vannak tesztek - pont annyira veszem megb€zhatónak mint a nagyok tesztjeit, vagy valid vagy nem:) -
    anno 3xxx-nél tartottam is tőle hogy ugyanaz lesz, de kellemesen csalódtam, nem találtam alkalmazást aminél lassítana - persze lehet van -
    3xxx már teljesen más tier volt mint a 2xxx, többek között a jobb smt miatt, a magok ccx-ek vagy ccd-k közti jobb komunikáció miatt, de nagyobb órajel-ipc, és persze 7nm, elég valószínűvolt hogy semmilyen árcsökkentés nem lesz, maximum szépen csendben kifut
    amit mikor a 3100-ak ára megdrágult illetve eltűnt, akkor sokan el is könyvelték annak hogy megjött az 5600x 120e ft-ért, akkor kifuttatta az amd az akkor 30-40e ft-os cpu-t ((( : mert onnantól amd-nél az a belépő
    vannak bajok :d

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák