Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essentials

    aktív tag

    És az Apple egy olyan gyártó, aki evente 1 csúcsmodell szériával jelentkezik. A többiek a polcmelegedésük alatt már a következő széria kiadása előtt állnának. Lásd Samsung S/Note, Huawei P/Mate, OnePlus. :N

  • Essentials

    aktív tag

    A minit a sajtó fogyásban megjelenése óta temeti, és az sem tántorítja el őket hogy nem egészen 2 hónapos tavalyi piaci jelenléttel egyes analítikai cégek gyűjtése szerint bekerült a TOP10 2020-ban legnépszerűbb ( legnagyobb darabszámban eladott ) telefonjai közé, és azt is szívesen figyelmen kivül helyezik, hogy a jelenleg elérhető legfrissebb gyűjtés szerint 2021 év elején is benne volt a TOP10-ben... Mindenzt úgy, éri el, hogy 300e Ft-on nyit itthon a 64GB-os tárhellyel, és az mellett, hogy az androidos TOP10 legnépszerűbb telefonok bőven 100k alattiak. Ez lehet h az Apple-nek "bukás", ( bár erre is van egy teoriám, miszerint a mini arra Is hivatott hogy a nagyobb modellek felé tereljen vásárlókat az árazása miatt ), a többi gyártó mindenesetre a két kezét összetenné ha az ilyen áru telefonjából eladhatna ekkora mennyiséget. :K Egyáltalán nem venném készpénznek amit Maine Coon Csing évekre előre jelezget akkor, amikor az Apple is csak adott év nyarára véglegesíti az őszi modellek összetételét, beltartalmait.

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Noukoum #6 üzenetére

    Igen, a szokásos őszi modellfrissítésen túl az SE-t tavasszal, ez összesen 5 telefont jelentett 2020-ban. Idén a pletykák szerint az SE nem frissül, a mini viszont igen a többivel, tehát 4 telefont várhatunk. A nagyobb androidos gyártók, Oppo, Vivo, Xiaomi, Huawei, Samsung évente 40 modellel is jelentkezhetnek, aminek a jórésze "szemetelésnek" minősül. Ha megnézel pld egy Xiaomi-t, akkor láhatod hogy a használók úgy váltogatják a telefonjaikat, mint más a bugyit. Néhány hetente vannak friss megjelenéseik, amik szinte egymás klónjai, de mégis sokakat váltásra késztetnek a "régi" több hónapos telefonjukról, mert picivel jobb a kijelző, vagy picit nagyobb az aksi, vagy van benne IP rating, akármi.

    Az Apple ezekhez a gyártókhoz képest nagyon nagyon pici piskóta. Szerintem ha nem is 4-5 telefon kellene évente, de egy 15 modellel simán le tudnák fedni a gyártók a piaci igényeket.

    [ Szerkesztve ]

  • Essentials

    aktív tag

    válasz bollokcs80 #7 üzenetére

    Így van, a tech média pedig egy "kiszolgáló személyzet", és arról beszélnek, ami a legtöbb kattintást, nézettséget, érdeklődést generálja nekik. Sok millió embernél nagy dilemma a telefonváltás, és mikor megjelenik a kedvenc márkájuktól 1-1 kiszemelt modell, még akkor is arra fókuszálnak hogy milyen lehet a következő, vagy hogy a versenytársaknál milyen megjelenés várható. Az okostelefon a legfancybb tech kategória évek óta. Hatalmas figyelem kíséri a piacot, és ez okozza a felfújt hype-ot a tech sajtó részéről is. Apple iPhone cikk -> Kiemelt kattintásszám. Aztán elmondja ugyanazt amit 2 hete is, de hozzátesz 1 újabb apró részletet, amit a következő hírben/videóban majd módosít. Totál érdektelen az egész szerintem. És én speciel szeret(nék) meglepődni, úgy leülni 1-1 gyártó bejelentését végignézni, hogy meg is lepődhetek a bemutató alatt.

  • Essentials

    aktív tag

    válasz kakuk.tamas #9 üzenetére

    A Xiaominál a 30-ba valószínűleg nincs belszámolva az összes adott régióra vonatkozó kiadás, csak amikből "globál" verzió is létezik. GSMArenan sincs listázva az összes mofell. Nagyon jól helyezkednek jelenleg a Huawei globális piacon betöltött eddigi szerepére, de borzasztó amit művelnek a hardverekkel.

    Valahol olvastam hogy magán a cégen belül sincs egyenes kommunikáció, még ők sem tudják, mit fognak kiadni fél/egy éven belül, mert rengeteg modell ahogy esik, úgy puffan alapon van piacra dobva egymást kannibalizálva is. És sok esetben az sem szempont, hogy meglegyen a kellő mennyiség az igény kiszolgálására, csak az hogy létezzen az adott régió választékában a készülék. Főleg a belépő-, és középkategóriás frissítések mutatnak őskáoszt az elnevezéseikkel együtt.
    Szerintem ebben a céges kultúra változhatna. A szürkeimport legitimált támogatásával együtt, ha már komolyan szeretnék venni magukat pld Európában.

Új hozzászólás Aktív témák