Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Cynicelectro #39 üzenetére

    Szerintem akik fanyalognak a 8 magon, egyrészt vagy csak jöttek fikázni, másrészt, ami például engem illet, az az, hogy PC-n sem venném semmi hasznát 8 magnak, de még 4 HT-képes magnak se. Akkor a telefonban milyen előnye lehet egy ilyennek például számomra? PC-n elég sokat konvertálok h.264-be és virtuális gépeket is futtatok, jelenleg 2 szálas 2 maggal egy butított processzorral. Persze, az ARM nyomában sincs az x86_64-nek, de a lényeg a többszálúsítás. Ha PC-n is speciális felhasználás (vagy gamer igény - bár ott inkább sok GPU mag kell - na az már több ezernél jár) kell a kihasználásához, akkor telefonba minek? A több mag másra nem jó, nem lesz tőle gyorsabb a telefon, csak ha párhuzamosítva vannak a programok. Viszont ha 1 szál teljesítménye messze elmarad egy 4 magos SoC 1 szálas teljesítményétől, akkor még ez sem lesz előny, az egész csak reklámfogásnak minősíthető onnantól, amíg rá nem cáfolnak, hogy igenis, ez a 8 magos SoC legalább 50%-kal gyorsabb, mint a legfejlettebb 4 magos. Ráadásulk Androidon, WP-n és iOS-en, ahol nincs valódi multitasking, csak hátrány a több mag, ha nincs, ami kihasználja. Nagyobb melegedés, csökkenő üzemidő és élettartam, valamint gyengülő számítási teljesítmény a melegebb állapotban. Én nem szívesen tartanék egy 60°-os telefont a kezemben. Persze Celsius-ban. Bár ne így lenne, de az egy magos MediaTek SoC a telefonomban is képes úgy felmelegedni, hogy jeges borogatáson gondolkozom. Több mag még kisebb csíkszélesség esetén is könnyen hozza magával az erős melegedést. Persze ez a gyártón is múlik, hogy meg tudják-e oldani a rendes hőelvezetést, de manapság a vékonyítási versenyben ez csak hátráltató tényező lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák