Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz #11083776 #3 üzenetére

    Mit tudtak megoldani, a faceid kijelző mögé építését? Ne keverjük a 2D-s arcazonosítással bíró front kamerákkal mert nem egy ligában játszanak.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz #40359168 #18 üzenetére

    Én megint elgondolkodtam azon, hogy miért van az, hogy most a kínai telefonosok kezdtek el minden Apple cikk alatt kis zöld önigazolásokat felböffenteni?
    Régen a Samsung tábor volt a dominánsabb most pedig a kínai telefonosok. Lehet, hogy valaki nem végzi jól ott a dolgát, mert megkapják a telefonokat x képességekkel de ez nem elégíti ki őket, mert marad egy nagy adag frusztráció rajtuk. Rossz lehet a marketing, mert amíg a Samsung találta jónak a saját készülékeik non-stop Applehöz hasonlítását ott sem volt ez máskép. Most a kínaiak kaptak erre rá. A bemutatókon a saját képességek kihangsúlyozása mellett már-már nagyobb figyelmet kap az aktuális iphone-hoz való összehasonlítás. Ez szemmel láthatólag nem válik be igazán mindenkinél. Sokan félreértik ezt a fajta marketing stratégiát és ahelyett, hogy a készülékeiknek örülnének lépten nyomon össze kell hasonlítani a nagy ellenséggel. Persze ez kissé álszent módon történik mert itt fent is a Redmi lett kiemelve. Az a Redmi amely:
    1. Nem gyengén koppintja az ios felületét.
    2. Úgy másolta le a notcht, hogy nem volt semmi értelme, hisz nem volt benne arcfelismerő rendszer és még alul is maradt egy ujjnyi káva.
    3. Plusz egynéhány "érdekesség": Az anyacég Mi 8-as készüléke, Lei Jun, Steve Jobs "imitációja" stb.
    Ezek a tettek szemmel láthatólag sok rajongójuknál okoz némi zavart.

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz <Adamsky> #6 üzenetére

    Lehet nem véletlen. Megbízhatóság, ip védelem, 2D arcazonosítás, stb. szemben azzal a 3mm átmérőjű hellyel amit megspórolnak vele. Vagyis nem is biztos mert sok esetben az állapotsáv van ott, a kis szenzor miatt 2 ikonnal kevesebb fér felülre hűha.

    Én annyira nem tartom baromságnak, szerintem jó dolog a kijelző méretének növelése a készülékház legjobb helykihasználása mellett. Igaz nekem a Mate10 Pro alsó felső sávjával sem volt gond.

    Ha itt megoldják, hogy a szenzorok bagyobb része a kijelző alá legyen rejtve az hasznos lesz mert az tény, hogy igazán elférne ott egy akku százalékos kijelzése, stb. de ezt leszámítva sok vizet azért nem zavar az a notch. Persze aki rendszeresen videózik...

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz janeszgol #36 üzenetére

    Nem tudom, hogy fog kinézni ez a későbbiekben, de el tudok képzelni egy appstoreos és egy azon kívüli fizetést is párhuzamosan egymás mellett. A mostani verzió (netflix, spoti) viszont nem tűnik "igazságosnak", hogy fent van az alkalmazás az appstoreon, de csak külső fizetés lehetséges. Hogy van ez, kell a userbase, de fizetni érte nuku? Persze valamennyire megértem, a felhasználók érdekében szükségük van egymásra.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz BabMester #32 üzenetére

    Meglehet, hogy nem adja fel.
    Tim úgy nyilatkozott, hogy a fortnite visszatérhet az appstoreba, ha megteremtődnek a fair körülmények. Ezt nem igazán értettem, mármint az ő részéről visszakerülhet? Mert nem ők léptek le, hanem az Apple rakta ki őket és úgy tünik, hogy a felhasználók megvannak Fortnite nélkül is...

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz #16820480 #40 üzenetére

    Azon gondolkoztam, hogy ha válaszolok 100x-ra is felmelegítjük a vitát, de hát 101 a magyar igazság :D
    Egyrészt kimondták, hogy nem monopólium (a fejlesztők szemszögéből) hisz van ugye egy androidunk is. Szabad akaratukból fejleszthetnek oda is, de az már más kérdés, hogy az ios userek hajlamosabbak a költekezésre, ezért jó lenne elsősorban őket fejni. Ha csak Ios lenne okostelefonként akkor valóban monopólium lenne. Gondolom a monopóliumot ebben az esetben a szabad világra kivetítve vizsgálták, nem egyetlen operációs rendszeren belül?!
    Amúgy a hsz.-m végén virágnyelven megfordítottam a dolgot. Ezek nélkül (fortnite hiányzol valakinek?) tényleg nem lenne sikeres platform ezt elismerem de ezen max ideológiai vitákat lehet lefolytatni, hogy kinek van a másikra nagyobb szüksége. Appleből egy van fejlesztőkből meg egypár, szóval nehéz kérdés. Milyen bojkottra kellene rávenni őket, olyan táblalóbálósra?
    "Appstore-t akarok, 1 milliárd iphone usert akarok, fizetni nem akarok!!!

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz #16820480 #43 üzenetére

    Nekem sem egyértelmű, csupán feltételezem azt, hogy bizonyos szemszögek vizsgálata esetén távolabbi perspektívából kell vizsgálódni. Teszem azt más megitélés alá esik monopólium vizsgálata során mondjuk az Apple music vs spotify, meg más szemszögből nézik a fejlesztők vs appstore egyeduralmát.
    Ha levolnulna akkor valóban néznének egyet ebben biztos vagyok. De miért vonulnának le? Az appstore a fizetőképes, hatalmas bázisával egy nehezen kihagyható lehetőség. Kihagyható, ezért sem monopólium az én szememben, csak hát nem éri meg kihagyni. De ha szeretnének ebből hasznot húzni a fejlesztők és kihasználni azt a lehetőséget amit az Apple felépített és jelenleg is fenntart az nekik is pénzbe kerül, vagyis kerülnie kellene. Én szeretem a kompromisszumot és nem hiszem, hogy csak feketén-fehéren látom a dolgokat, ezért remélem, hogy a fent említett bírói döntéssel elkezdődött egy olyan folyamat ami mindkét fél számára elfogadható lesz a végére, hisz felhasználóként nekünk is érdekünk, hogy a kecske is jóllakjon és a káposzta is megmaradjon.

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz #16820480 #46 üzenetére

    Igen ez egy létező, a fogyasztói társadalomban széles körben elterjedt jelenség. Ha visszautalhatok az előző hsz-emre, akkor jó példa lehet erre az apple music és a spotify esete. Bizonyos nézőpontból aggályos, de nem látom versenyellenesnek. Szerintem megteheti, hogy saját streaming szolgáltatást hozzon létre és adja ezt olyan áron ahogyan neki megéri. Persze ez a kishalaknak (kis spotify, kis netflix???) nyilván nem tetszik de a törvény erejével mit lehetne tenni? Köteleznék az Apple-t áremelésre, vagy a 30% jutalékot tegyék egyik zsebükből a másikba, esetleg nem is adhatnak ki olyan szolgáltatást amit már létrehozott valaki? Elhiszem, hogy van olyan akit ez felháborít, de ahogy látom az ítéleteket ez egy elég nehezen megfogható dolog.

    Ahogy a tescoban (appstore) is ott a budget kv (music), a Starbucks (spotify) ne aggitáljon ellene. Ha ott is akar eladni akkor fizesse ki a polcpénzt (30%), mert az nekem kissé visszás, hogy én elutalom nekik a lóvét, de a terméket a tescoból hozom el. Ha kell a tescos userbase akkor ennek van feltétele. Persze a vásárló mehet a coopba (android) is és ott ugyanúgy megvan a saját másrkás kv (yt music) és a feltétele a külsős termékek eladásának. Persze rossz a Starbucksnak hisz ők taposták ki az ösvényt a "jó minőséggel" (AAC 128kbit/s!!!), de mivel ott is mindennap tele (165k prémium) az üzlet ezért a tesco egyeduralma (72K előfizető) nehezen értelmezhető. A starbucks tehet valamit a sírás helyett. Ne legyen ott olyan országban ahol nem tudják kifizetni a kv árát. Ne vegye meg a legdrágább kv-t ha nem tudja jó minőségű géppel elkészíteni, ne adjon lépten nyomon "ingyen" kostolót és adjon végre jó minőségű kv-t. Nem a tesco tesz nekik elsősorban keresztbe.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

  • xZer0kidx

    senior tag

    válasz janeszgol #54 üzenetére

    Ezt a hírt a hvg kissé szedett-vedetten közölte le, keverve az USA és a koreai ítéletet ill. törvényt. Nem meglepő, mert a pár napja linkelt cikkük is tartalmazott pontatlanságokat.
    Az ítélet nem tenné lehetővé az appstore-on belül más fizetési rendszerek használatát (USA). Ugyanaz lett az ítélet mint egy japán csoportos kereset esetén, azaz az alkalmazáson belül elhelyezhetnek a fejlesztők egy linket, ami külső fizetésre irányíthatna át..
    Eddig ezt az un. reader (netflix, spotify, ebook appok stb.) appok számára akarták biztosítani, a bírósági ítélet után ezt ki kell terjeszteniük minden appra.. Az alkalmazáson belüli alkamazásáruházak és ezen belüli fizetési rendszerek (Fortnite, stadia, stb.) továbbra sem lesznek elérhetőek. A bírósági ítélet több ponton nem volt egyértelmű, a felek eltérő módon értelmezték, ezért várhatóan további tárgyalások lesznek ezeknek a pontoknak a tisztázására.

    A koreai helyzet viszont más, kompromisszumos megoldásnak tűnik (még ha nem is értek vele feltétlen egyet), appstore-on belüli és azon kívüli fizetési megoldás, stb. Majd meglátjuk, hogy fog működni ez a gyakorlatban. Értem ezalatt, hogy pl. a törvény megnehezíti az appok törlését az apple számára, hogy ne tudjanak ilyen módon retorziót alkalmazni. Ez ok, de mi lesz ha közvetlen az appnak fizetek, de probléma van a pénzvisszatérítéssel, a szolgáltatással, lemondással, stb. Tudom számíthatok a fejlesztők jóindulatára. Ha nem alkalmazhatnak (Apple) retorziót, elkezdődhet egy felelősség áthárítás? Nem lenne jó, de majd meglátjuk a koreai törvény mennyire lesz összhangban a 2021-es igényekkel.

    Az Apple hangoztatja, hogy az ilyen törvények észrevehető hátránnyal is járhatnak, remélem csak a bevételkiesés mondatja velük ezt és nem szembesülünk majd a jóakarás kártékony hatásaival.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak óvatosan, nehogy túl korán elsüljön az a morálpisztoly"

Új hozzászólás Aktív témák