Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Csabroncka

    addikt

    válasz Hopkins95 #38 üzenetére

    A bivakolás ebből a szempontból szerintem jobb, kevesebb cucc és tényleg a szabadban vagy....

    "in medias res"

  • Tian66

    senior tag

    válasz Hopkins95 #47 üzenetére

    Van egy Hannah két személyes, ami kényelmes de 3 kg fölötti súlyú és van egy Nature Hike ami pici egy személyes de 1670 g az egész. Valamint van egy szintén könnyű Amazonas függőágy is. Azt még éjszakára nem próbáltam.
    A Zajo az adatai alapján jó lehet. Tetszik.

    [ Szerkesztve ]

  • Jancsi

    aktív tag

    válasz Hopkins95 #50 üzenetére

    Papírforma szerint az tudja amit a "vastagabbik" Hannah Biker X1 hálózsákom a "balesete" előtt: +9 /+5 /-9°C. 10 fokos nyirkos barlangszálláson az sem volt már éppen kellemes.
    Spórolni valóban nem érdemes, de ha számít a tömeg és a térfogat akkor mérlegelni kell. Még a tömeg nem is lenne olyan vészes, de a térfogat... A jó idős hálózsákom 3 liter körül van, a vastagabb 6, a High Peak Litepak 1200 10 liter. Ha nagyon fázok magamra húzom a ruhát ami van nálam (kar, láb melegítő, póló/mez), vagy életmentőfólia.
    Még kezdőként volt szerencsém olyan alatt éjszakázni Nagymezőn. Mert ha napközben 35-36 fok van mégis éjszaka mennyi lehet... mint hajnalban kiderült 12-13. Én pedig bevállaltam hogy egy vékony nadrágban és hosszú ujjú pólóban nézem majd a csillaghullást a szabad ég alatt.

    Nekem nagyon bejött. Ha van lehetőséged próbáld ki, mert először fura érzés a bordákon fordulni, plusz kicsit hangos ahogy ropog az elején. Annyi a trükkje, hogy nem szabad keményre fújni, amikor úgy látod, hogy már felén túl vagy próbáld ki. Ha kézzel simán össze is tudod nyomni egy ponton, felfeküdve rá nem fogod. Jahh és otthon próbáld párszor ki és összecsomagolni, mert elég szűk a tokja.

    Ezért vagyok annyira kritikus a tömeggel és térfogattal.

    Elöl: sátor, mellégyömöszölve vízhatlan zacskóban a törülköző, kívül a rudazat és cövekek
    Nyereg alatt: hálózsák, matrac, párna, alvós ruha, a táska alatt szandál
    Középen a táskában: váltás ruha, sátorfolt, madzag, naptej, kézfertőtlenítő, esőkabát, kar és lábmelegítő
    Kis táska a felső csövön: powerbank, kábelek, töltő, mini szerszám, ha gyorsan kellene
    Két tool box oldalt: egyikben szerszámok pótbelső, másikban EU csomag
    De ennek már csak annyi köze van a kempingezéshez, hogy ott töltöm az estét, másnap pedig megyek tovább.

    (#51) Csabroncka

    Igazából a túra teljes idejére levetítve is. Messze nem viszek be annyi kalóriát mint amennyit felhasználok.
    Túrán napi 5-6 órát megyek vagy vagyok nyeregben, az nagyon nyugis tempó mellett is bő 2000 kcal többlet az alap fogyasztáson felül. Napi 4-5000 kcal-al lennék nullán, de étvágyam többnyire nem sok, így 2000-2500 kcal-t eszek maximum, sokszor még annyit sem. A tempóra és pulzusra figyelve (kellemest a hasznossal összekötve) olyan mint egy szép hosszú zsírégető edzés.
    Természetesen, ha megéhezek eszek, ha megszomjazom iszok.
    A vizet inkább tervezési szempontból emeltem ki, attól rosszabb nincs, ha elfogy még késő délután hegymenetben, aztán messze van még a másnap délelőtt amikor leérek a faluba.

  • Jancsi

    aktív tag

    válasz Hopkins95 #54 üzenetére

    Be kell öltözni Kennynek. Ami pedig még mindig kint van annak a környékét be kell fújni szúnyogriasztóval. OFF, Szuku, Protect nekem beváltak. Ha nem izzad nagyon az ember 3-4 óráig csak köröz körülötte a szúnyog nem száll le. Ha hegymenetben ez inkább 1 óra.
    Ideális esetben nem olyan hideg az ember hogy kicsapódjon rá a pára. Ilyennel még nem volt problémám, bár igyekeztem csak jó időben kint aludni. (>13-14°C)

    Ha a rovarkérdést megoldottad riasztóval, onnantól csak esővédelmet ad a sátor. Na meg csomagolni valót reggel.
    Itthon nincs semmi ami prédaként tekintene az emberre. Tüzet azért érdemes rakni és felszerelést a táskában tartani vagy összekötni. Ha esetleg nyestnek, pelének vagy hasonlónak megtetszene valami vagy kiszagolnák az ennivalót.
    Ha ki akarod próbálni a dolgot javaslom a cserepes-kői barlangszállást. [link] Szilvásváradig korrekt a buszközlekedés, Szalajka-völgyben egy jó pisztráng, fel a forráshoz, megtölteni a kulacsokat. Tengerszemet megkerülve zöld bicikli jelzés, az áteresznél vagy átmenni a túloldalra a kék kerékpárra, vagy a susnyásban a sárgán fel Katonasírokig. Piros, majd kék, a legvégénél kék barlang jel, ami pár éve rosszul festettek fel, de azért meg lehet találni, az úttól fentebb van 40-50m-el Cserepes-kő dél-keleti sarkánál.
    Ha mégsem jönne be a kint alvás, vagy esne akkor be lehet vonulni. Ha ott is hüsi lenne, akkor be lehet fűteni. (csak pótold a fát amit felhasználtál) (népszerű voltam hazafelé a buszon, minután egy kiadós ázás után reggelre sem száradt még a ruhám, így még megfüstöltem a kályha fölött)
    Másnap (az este függvényében) eldöntheted merre indulsz.
    Kék, zöld, kék +, Stimecz-ház, onnan lehet kisvonattal Felsőtárkányba menni.
    Bélapátfalva felé megnézed a felhagyott bányaudvart, bár annak a vége aszfaltos.
    Vissza Szilvásváradra.
    Kék, zöld háromszög. Tar-kő, Három-kő, majd Répáshutáról haza. Szerintem a Bükk egyik legszebb része.
    Bánk, Ómassa irány sem rossz. Nagymező szép, Bánk után pedig a Gyula forrásnál lehet mosakodni egyet.

    Teljesen megértem, a Tátra nem játék. Egyfelől védeni kell azt a kevés vadvilágot amit megmaradt. Másfelől az embereket is, ott már akad medve, szarvas. (pár éve ha nem látom a saját szememmel nem hiszem el, hogy 4-5 méterről képesek fényképezni egy parkolóba tévedt szarvast) Magasabban nagyon változékony időjárás is.
    Senki sem akar ott eltévedni. Tátrafüred 900m-en van, és 7 fokot mondanak hétfő hajnalba, kb. ennyi a Szlovák Paradicsom fennsíkjainak átlagmagassága is, igazából még innen indulnak a hegyek és szinte minden este esik.
    Pár éve voltam a Rysy-n és Kriváň-on, nagyon nem éreztem, hogy én ott akarnék éjszakázni, de még a Szlovák Paradicsomban sem. Pedig ha tehetném ott tölteném az egész nyarat.

    Bivakszállás... akár egy buszmegálló is lehet az, vagy egy tetszőleges esőbálló. Ha biztosra akarsz menni előtte bejárod a helyet nem ott alvásra készülve. Majd ha kinézted hol fogsz aludni akkor majd legközelebb úgy mész, hogy ott alszol. Vagy függőágy és ponyva. Se alulról se felülről nem ázol. (két fa csak akad az erdőben) Ha a szélirányra figyelve állítod fel még nem is olyan huzatos.
    Ha nem akarod magad annyira elveszve érezni, akkor olyan helyen táborozz ahol van mobilhálózat. Egy kis chatelés a barátokkal sokat segít. Igazából lélekben nagyobb rákészülés igényel szerintem a dolog mint fizikailag. Dolgoznak az emberben az ösztönök és eszébe jutnak a gyerekmesék tanításai arról, hogy ez nagyon nem jó ötlet. De racionálisan végi gondolva a legrosszabb dolog ami történhet pár szúnyogcsípés.

Új hozzászólás Aktív témák