Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PuMbA

    titán

    válasz hcl #150 üzenetére

    Ja, de ezek nagy részét kikapcsolhatod, illetve meg is tudod nézni, hogy mit küld a Microsoft-nak mióta az EU rájuk koppintott. 1 napig monitoroztam egyszer, de pár alap technikai dolgokon kívül semmit nem küldött így.

    Nekem helyi fiókom van, azaz nem vagyok bejelentkezve Microsoft fiókba, Store-ba se tudok venni semmit pénzért, valamint OneDrive-om sincs így, el se indul a háttérfolyamatokban. Cortana szintén nincs. Adatvédelem menüben meg ki van kapcsolva minden, szóval pár alapadaton kívül semmit nem tud gyűjteni.

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz PuMbA #151 üzenetére

    Ja, kikapcsolhatod, hogy mindent, vagy csak kevesebbet... És azt honnan tudom, hogy a következő frissítésben nem nyomják be, hogy mindent is? :D Az eljátszott bizalmat elég nehéz visszaszerezni, még úgy sem megy, hogy van egy olyan generáció, ami MS only nőtt fel...

    "Nekem helyi fiókom van, azaz nem vagyok bejelentkezve Microsoft fiókba,"
    Felháborító! :D

    "Adatvédelem menüben meg ki van kapcsolva minden, szóval pár alapadaton kívül semmit nem tud gyűjteni."
    Ha minden ki van kapcsolva, akkor az egyetlen elfogadható művelet a semmi küldése lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Darmol

    senior tag

    válasz #16820480 #132 üzenetére

    Én a piac szegmentálódásáról beszélek. Mindenki bevezeti a saját kis rendszerét, mert szeletet akar a tortából. De a userek nem akarnak hat különböző klienst használni, ezt a játékpiac már bebizonyította.
    A warez azért szorult vissza, mert ahogy te is írod, egyszerűbb előfizetni mint warezolni. Ha az MS pont ellenkező irányba megy, és a piac szegmentálásával bonyolítja a dolgokat, akkor szerintem nem lesz sikeres, de legalábbis a várt áttörés elmarad. Itt kb. arra gondolok, hogy ha valamilyen szinten nem integrálják magukat a Steam-be, ahogy a többi nagy kiadó is pl. Uplay, akkor hosszú kínlódás vár rájuk. Ez az irányvonal viszont idegen a jelenlegi stratégiától.
    Maga a GP és hasonló előfizetési konstrukciók mint lehetőség, szerintem igen jó dolgok. De ha az exkluzivitzást fegyverként akarják használni, akkor elveszítenek olyan fizetőképes embereket a várható bevételből, mint pl. én.

    " Gondolom LO-ból is hasonló korút használsz "
    Figyuzz. Ha a hülyét játszod, én készséggel elhiszem neked, hogy az vagy. Megpróbálom egyszerűbben megfogalmazni.
    Léteznek húsz évvel ezelőtt az akkori MSO-ban készült dokumentumok. Ezeket csak korlátozottan sikeresen lehet megnyitni újabb MSO verziókban szerkesztésre. Úgy általában a nagyobb MSO változatokban rögzített dokumentumoknál kompatibilitási problémák vannak más MSO verzióknál. Ezeket a problémákat tapasztalatom szerint LO-val lehet a legegyszerűbben áthidalni.
    Lehetnek más tapasztalataid, mondhatsz mást, lehet más a véleményed mint nekem. De azzal nem adod vissza nekem azt a három számjegyű munkaórát amit az MS igénytelensége miatt szívtam/szívok.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz hcl #150 üzenetére

    Hát, nem tudom rémlik-e a Gnome3, KDE4 vagy esetleg Unity története :) Azért azok elég drasztikus váltások voltak, és elég kényszeresek is, mert az újabb disztrókban eltörtek a régi csomagok. Persze lett MATE meg Cinnamon, meg egyebek, de valahogy sem népszerűségben, sem funkcionalitásban nem lett az igazi.

    Amúgy az adatkezelést onnan "tudhatod", hogy elég komolyan veszik ezt az EU-ban, a GDPR óta nem nagyon engedik ficánkolni a cégeket, hanem megy a vaskos büntetés, és egy ilyen stikli pillanatok alatt kiderülne.

  • PuMbA

    titán

    válasz hcl #152 üzenetére

    "És azt honnan tudom, hogy a következő frissítésben nem nyomják be, hogy mindent is? "

    Onnan, hogy azóta egyszer sem nyomott be semmit nálam sem. Amióta nagy felhördülés lett belőle és az EU rájuk koppintott 3,5 éve, úgy viselkedik a Windows 10, mint egy kisangyal. Ha még egyszer megcsinálnák túl nagy lenne a büntetés.

    A legelején én is láttam, hogy idegesítő módon változtattak a frissítések beállításokat, de azóta minden beállításom betonstabilan tartja magát :)

    [ Szerkesztve ]

  • Pingüino

    senior tag

    válasz #16820480 #149 üzenetére

    Neked nem halt be semmi. Csak ez azokat nem vígasztalja, akiknek meg igen. :)

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Pingüino #156 üzenetére

    Jó, de érted ,ezt el lehet mondani szinte minden rendszerről. Emlékszem még arra, amikor a fél éves Ubuntu frissítés rendre úgy szétverte a rendszert, hogy friss telepítés kellett neki. Akkor szoktam rá az LTS-re amúgy. Meg amikor egy random rendszerfrissítés után nem volt hálózat. Tök szórakoztató volt megpróbálni visszatenni a korábbi csomagot úgy, hogy már nem volt a gépen, és hálózat nem volt elérhető :)) De tudom, nálad nem ment semmi tönkre és minden rózsás.
    Amúgy szeretem a Linuxot is, kb 10 évig használtam elsődleges rendszerként, csak az utóbbi időben fotószerkesztő meg játékok miatt inkább W10 van. Ha ezek az igények nem lennének, mennék simán vissza Manjarora.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz #16820480 #157 üzenetére

    Ott legalább van LTS. Meg ha a kernelfrissítés elkúr valamit, akkor GRUB-ból egyszerűen indítható az előző. Egy újraindítás az egész. Ha egy nagy update miatt nem indul a Windows, az azért sz...pás tud lenni. Pláne, ha valaki nem használ rendszervisszaállítási pontot. De van, hogy még azzal sem megy. Abba már bele sem megyek, hogy miért kell Windows-on minden f...stos frissítés utan újraindítani, meg utána a következő indításnál még konfigurálgatni. Vannak ott bajok a frissítésekkel, meg az egész mechanizmussal is. Pedig nem hiszem, hogy megoldhatatlan le ne egy normálisabb működés.

    Egyébként igen, nekem volt is olyan nemrég, hogy az egyik kernelfrissítés szétcseszte az ALSA drivert, és megszűnt a hang. A linux sem tökéletes. De újraindítottam a gépet az eggyel korábbi kernellel, és megy. Nem mindegy. Aztán meg nem erősködik, hogy márpedig tegyem fel az újabbat. Ha bemegyek a frissítéskezelőbe, akkor látszik, hogy van frissebb kernel, de nem bombáz állandóan felugró ablakokkal, hogy frissítsek, meg pláne nem frissít be tudtomon kívül, ha én nem akarom.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz PuMbA #155 üzenetére

    "Onnan, hogy azóta egyszer sem nyomott be semmit nálam sem. "
    Ja, akkor tuti nem is fog. Egy olyan cégtől, aminek nem ez az első ilyen botránya :D Higgyem el?

    @Sheratan : A nem LTS Ubuntu egy Debian Testing. Mit vársz tőle? (Jó, a LTS is, csak az rendesen össze van rakva.)
    Nekem utoljára bajom akkor volt, amikor valaki elírta a KDE default témáját. Az mondjuk elérte a tömeges Win10 halálok szintjét. Különben semmi.
    Céges környezetben meg még annyi sem - azoknál a kollegáknál halt be a céges, fizetős desktop verzió upgrade, akiknek illegál tárolók voltak felvéve, mert az nem volt összelőve a céges cuccokkal.
    De amikor a 64 bites szerverre véletlenül felerőszakoltam a 32 bites kernelt, meg letöröltem a /opt és /var-t, meg ilyenek, azt simán rendbe lehetett tenni.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Pingüino #158 üzenetére

    Persze, ez tök jó opció a GRUB-ban, de alapból ha jól emlékszem, akkor a rendszervisszaállító is be van kapcsolva, szóval ahhoz tudatosan "hülyének" kell lenni, hogy valaki megszivassa magát. Kb mintha kernelfrissítésnél újraindítás előtt törlöd a régi kernelt, mert biztos jó az :K Meg lehet tenni, csak nem érdemes, ha nem vagy tisztában a következményekkel és nem tudod javítani az esetleges hibát.
    Ettől függetlenül nekem sem kedvencem a winupdate, egyrészt iszonyat lassú, másrészt meg a folytonos újraindítgatások idegesítők. Tényleg vehetnének példát a linuxos updaterekről, de összességében azért használható.
    Amúgy régen használtam Ubuntut, de pont ott mintha ők is átálltak volna az automatikus frissítés telepítésre egy időben. Persze át lehetett állítani, de ez megint olyan, hogy ha minimálisan tudod mit csinálsz, akkor W10-ben is át lehet (nekem is át van, mert nem szeretem, hogy bekapcsolom a gépet és kezdhetem egyből egy újraindítással, így csak szól, hogy frissítés és amikor végeztem a saját dolgommal, akkor felteszem).

    hcl: Oké, te tudod, hogy Debian Testing, meg én is, de ez sehol nem szerepel amúgy az Ubuntu nevében, amikor letöltöd, akkor nincs ott a figyelmeztetés, hogy ez béta meg nem stabil, hanem ez egy fully fledged rendszer, amit ők amúgy pénzért is árulnak (mármint a supportot persze). Ennyi erővel a W10 is Windows Testingen alapul, és ha kell az stabilabb, akkor meg tedd fel az LTSC-t :)
    Amúgy Ubuntunál engem pont az idegesített, hogy fél éves release cycle volt, és ha egy konkrét release-en voltál, akkor szoftverekből sem kaptad meg az újabbat (mondjuk egy Firefox, vagy GIMP), mert a tárolókba nem tették be, hanem frissíts teljes rendszert. Hát, thanks... Persze erre megoldás a rolling vagy semi-rolling release, mint a Manjaro, Tumbleweed meg LMDE, de azért ilyenből nincs annyira sok azért és ott meg más gondok lehetnek (pont azért, mert rolling, és a fejlesztők bátorságán múlik mit dobálnak be a repóba).

  • ricsi99

    addikt

    válasz #16820480 #160 üzenetére

    Zubuntut ne hasonlítsátok se a win hez se a linuxhoz... mind2 van némi köze (külcsíny/belcsíny) ,de az én privát véleményem szerint egy agyoncsicsázot ipari hulladék... mindenre "IS" jó.. naja

    Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #160 üzenetére

    Igen, amúgy illene kiírni, hogy azért na, a sima az nem túl jó (de most dolgozzanak maguk ellen?), de az esetek nagy részében azért a sima is szokott működni. (Azért egy winnél jobban.) Meg azért nézzük már meg a két cég méretét... A MS méreténél már elvárnád, hogy legyen rendes tesztelés.

    Win10 LTSC-t viszont otthonra nincs esélyed megvenni.

    "Amúgy Ubuntunál engem pont az idegesített, hogy fél éves release cycle volt, és ha egy konkrét release-en voltál, akkor szoftverekből sem kaptad meg az újabbat "
    Azt' akkor felvetted annak az izének a tárolóját, amiből kell a friss, és paramm.

    "Amúgy régen használtam Ubuntut, de pont ott mintha ők is átálltak volna az automatikus frissítés telepítésre egy időben."
    Nem.
    Feldobja, hogy frissíts, és ha akarod, frissítesz.
    Fedorán kaptam herótot az unattended-upgrades-től, ami pont azt csinálja, hogy leállítás közben updatel. :W

    Mutogatni való hater díszpinty

  • #16820480

    törölt tag

    válasz hcl #162 üzenetére

    Azért amennyivel nagyobb az MS, annyival nagyobb a felhasználói bázisa és annyival több fajta hw-en akarják használni, ez azért megnehezíti a tesztelést eléggé. De amúgy érdekelne, hogyan kellene tesztelniük mégis? Vegyenek meg minden létező hardvert 15-20 évre visszamenőleg, és kezdjék el legózni minden frissítés előtt, hogy ezzel a kombinációval megy. Ezzel is megy. Hoppá, ezzel a 8 évvel korábbi VGA-val az öttel korábbi driver verzión elhasal, akkor reszeljük csak tovább. Vagy mégis mi? És aztán meg használja 5 ember a világon ezzel a kombinációval, nagyon megérné ebbe energiát fektetni :N

    LTSC-t nem vehetsz, de kb ugyanazt el lehet elvileg érni group policy-vel is.

    Ja, felveheted a tárolóját, ha van neki. Nem minden csomagnak van, mert miért is lenne, arra való a központi (meg az 1-2 kiegészítő) repó. És ha még van is tárolója, húzná magával a függőségeit, ami szépen eltörhet más programokat, nem olyan egyszerű azért ez. És oké, tudom, hogy te meg tudod oldani, de egy átlag felhasználó is? Nyilván nem, pont úgy nem ahogy egy kékhalált sem, tehát ugyanott vagyunk. Ha értesz hozzá, akkor használható a W10 és Linux is, ha nem, akkor mindkettőn lehet oltári szívás.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #163 üzenetére

    "De amúgy érdekelne, hogyan kellene tesztelniük mégis? Vegyenek meg minden létező hardvert 15-20 évre visszamenőleg,"
    Ahogyan a tesztelős csapat leépítése előtt történt. A MS ugyanis pár éve leépítette a tesztkapacitást (erősebben épít a bétatesztelő önkéntesekre), azóta kezdett látványosan romlani a kód minősége.
    Amúgy igen, ilyen nagyobb helyeken kb. így zajlik a tesztelés (a MS-nél is így ment, és valamilyen szinten még megy is), rengetegféle hardver rendelkezésre áll, és az egyes hibákat keresik. Nyilván nem lehet minden variációra tesztelni, de nagyon sokra megvan így is.
    Az meg azért elég durva, hogy kék halált okozzon, na. Annak ki kéne buknia a bétateszteken is.
    Volt melóhelyen, és a mostanin is, itthon csinálják a cég globál OS image-ét (jó, előzőn csak a tesztelés volt itt). Minden, a cégben használt (standard) hardverből (mondjuk Lenovo T410-től kezdve, de W-s, P-s, desktop gépek, minden) volt nekik, és az új imageket oda-vissza végigdarálták minden, ha meg valahonnan problémát jeleztek egy-egy új szoftverrel, azt is addig nyúzták az adott konfigon, amíg ki nem derült, mi baja. Ezt egy globális multinál 5-10 ember ellátja. Egy MS-nél nyilván több, de ők OS-t fejlesztenek, ez fontos lenne.

    GPO nincs otthonra, ugyanúgy. Kisebb cégeknél sincs.
    És az LTSC azért nem csak annyi.

    "Ja, felveheted a tárolóját, ha van neki. Nem minden csomagnak van,"
    Komplett szoftvereknek szokott lenni. És ha teljesítetlen függőségek vannak, akkor nem frissül le, meg létezik verziózárolás is. Nekem szépen fel van véve a Gimp meg a Rawtherapee tárolója, frissül is, ahogyan kell.
    Átlagusernek azért nem szokott lenni olyan igénye, hogy valamiből nem lehet frissebb valaminél... De ha mégis, megteheti. Windowson lehetőség sincs ilyesmikre (meg miről beszélünk, egy nyamvadt always on top sincs).

    BTW anyámnál lescripteltem a frissítést, észre se lehet venni, hogy mindig up to date a gép (notificationt azért feldob, hogy mikor kezdte, és mikor fejezte be, meg sikerült-e).

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • #16820480

    törölt tag

    válasz hcl #164 üzenetére

    Azért ha megnézed pár éve azt is bevezették, hogy nem kérnek el minden OS verzióért újra és újra több tízezer forintot, hanem ingyenes rolling release van.
    Plusz oké, hogy cégen belül az összes hardverre teszteltek valamit, de az néhány fajta hw kombinációt jelent összesen. Nálunk kb 1-2 speciális munkakört leszámítva egy az egyben ugyanazt a hw-t kapta mindenki, nem több ezer félét kell tesztelni.
    Nyilván nem véletlen váltottak amúgy erre az új modellre, gondolom kicsit drága volt fenntartani azt a tesztelői gárdát, és nem működött már hosszabb távon az üzleti modell, ami arra épült. Itt jön be, hogy az igazi ügyfelek nem a felhasználók, hanem a részvényesek.

    GPO nincs otthonra? Úgy tudom része a W10 Pro-nak, és nálam is működik, de majd szólok akkor a gépemnek, hogy rosszul csinálja, mert nem kellene működjön.

    Ja, a verzió mindegy egy otthoni usernek, de ha mondjuk X funkció csak az újban elérhető, akkor meg bosszankodik, hogy miért nincs és írja a gép, hogy a legfrissebben van, amikor nem is. Ez a repó lista amúgy jól működik olyanoknak, akik hajlandók extra erőbefektetésre, de otthoni usereknél pont nem igazán felhasználóbarát. Ami az lenne, az egy Android vagy iOS jellegű app store, amire vannak próbálkozások persze, de jócskán fapadosabb még mind, és azok is csak frontendek a repókhoz, így nem oldják meg a problémát.

  • Lenry

    félisten

    válasz #16820480 #165 üzenetére

    GPO nincs otthonra? Úgy tudom része a W10 Pro-nak

    a Pro változat nem otthoni felhasználóknak van szánva, az a sima Win10, abban meg nincs GPO

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #165 üzenetére

    "Azért ha megnézed pár éve azt is bevezették, hogy nem kérnek el minden OS verzióért újra és újra több tízezer forintot, hanem ingyenes rolling release van."
    Akkor már legtitim az adatszipkázás?

    "Plusz oké, hogy cégen belül az összes hardverre teszteltek valamit, de az néhány fajta hw kombinációt jelent összesen. "
    Ja, csak ez a cég nem OS-t gyárt. Egy OS gyártónak azért illene sokfélén tesztelni. (Amúgy nem is kell olyan sokra, mint elsőre gondolod, mivel sok esetben van ugyanaz a chip több gyártó termékén, stb.)

    "Nyilván nem véletlen váltottak amúgy erre az új modellre, gondolom kicsit drága volt fenntartani azt a tesztelői gárdát,"
    Akkor meg örüljetek neki, hogy a Világ Legjobb Szoftvercégének annyit nem érnek a felhasználói, hogy normális minőségű kódot toljon alájuk. Míg ingyen kevésbé csillivilli módon, de megkapod. Ez azért már a világ vicce, hogy egy ingyenes, sokkal kisebb fejlesztői bázisú cucc megbízhatóbban megy a támogatott hardverein, és szélesebb spektrumot is fed le (régebbi és egzotikusabb cuccokat is).

    "GPO nincs otthonra? Úgy tudom része a W10 Pro-nak"
    Otthonra Home szokás, vagy hackelt Enterprise (jó, abban is benne vam, csak a usereknek fogalma sincs, hogy mi az :D ) ...

    "Ja, a verzió mindegy egy otthoni usernek, de ha mondjuk X funkció csak az újban elérhető, akkor meg bosszankodik, hogy miért nincs és írja a gép, hogy a legfrissebben van, amikor nem is. "
    Ha nem LTS, akkor nem szokott nem a legfrissebb lenni.

    " Ez a repó lista amúgy jól működik olyanoknak, akik hajlandók extra erőbefektetésre, de otthoni usereknél pont nem igazán felhasználóbarát."
    Olyan dolog a világon nincs, amihez ne kéne megmozdulni, sajnos. Akinek annyi a hozzáállása, hogy "jaj nekem ez túl bonyolult", az így járt, vagy fizessen valakinek, aki megoldja.
    Erre szoktam mondani, hogy aki nem hajlandó érteni az OS-hez, annak mindegy, mit raksz elé.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • PuMbA

    titán

    válasz hcl #167 üzenetére

    Linux-on még mindig olyan alap dolgok hiányoznak, hogy böngészőben YouTube hardveres videó gyorsítás nincs. Nekem ezek a dolgok nem tetszettek, amikor Linux-oztam. Windows-on alapból ki van használva a hardver teljes tudása, Linux-on meg csináld meg kézzel, ha használni akarod, amire a hardver amúgy képes. Nekem erre nincs időm és rájöttem, hogy személy szerint a Windows-ra kell kevesebb időt szánnom, hogy úgy működjön, ahogy akarom és nem a Linux-ra :) Amúgy jó rendszer, 2-3 évig használtam, de nem nekem.

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz PuMbA #168 üzenetére

    "Linux-on még mindig olyan alap dolgok hiányoznak, hogy böngészőben YouTube hardveres videó gyorsítás nincs. "
    A Linux fejlesztői nem fejlesztenek böngészőt. Mondjuk a MS sem tudott egy normálisat összehozni, már az IE is Chrome :D Szóval vicces.
    Viszont előbb-utóbb lesz hw gyorsítás.

    "Windows-on alapból ki van használva a hardver teljes tudása, "
    Úgy érted, hogy feleslegesen szénné terheli?

    Nekem fordított, sokkal kevesebb gondom van, mint Windows-on lenne. Melóban Windows van most megint :( , meg 2016-ig is az volt, otthon mondjuk 2008 óta Linux az elsődleges, 2015 óta nincs is fizikai gépen. Nem hiányzik.
    (Ilyenekről nem beszélve, hogy a user régebbi ablakkezelő-kinézetet szeretne, azt Windowson sehogyan nem oldod meg, pedig rengeteg macera megelőzhető lenne, ha vissza lehetne tenni Lune felületre, vagy Aero-ra, rengeteg user panasz megszűnne.)

    Ja, meg hogy a cégek nem paráznak az adatvédelem miatt? Az előző melóhelyen évekig csúszott a Win10 image az end usereknek, mert nem tudtak megegyezni az MS-el a telemetriáról. És hasonló méretű IT cégről van szó, mint a Microsoft.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Lenry #166 üzenetére

    Akinek van erre igénye, az megveheti, nincs rá korlátozás tudtommal.

    hcl:
    Kb csak ebben a topikban szerintem már vagy ötször le lett írva, hogy nincs adatszipkázás, mert ezt elég szigorúan szabályozza az EU.

    Az egy dolog, hogy ugyanazt a chipet használja két hardver, de nem hw-re tesztelik a rendszert, hanem driverekre, az meg cégenként és hardverenként eltérhet.

    Hajj, vissza az elejére? Oké, vannak hibák, és ugyanígy vannak Linuxon is. Nem mondja senki, hogy a világlegjobbcége, meg hasonlók, azt viszont igen, hogy mindkettő használható. Igen, régebbi hardvert jobban kezel a Linux sokszor, újakat meg rosszabbul akár. Egzotikus alatt nem tudom mit értesz, de próbáltál már szkennert beüzemelni? Vagy 3-in-1 gépet? Esetleg orvosi eszközöket? Móka és kacagás mind (nem), és a végén minden tökéletesen megy (nem).

    Ha nem LTS, hanem csak kijött már a következő félévi release, akkor a régi repódat nem frissítik. Vagy felteszed a legújabb teljese release-t, vagy behegeszted a külön repót. Egyik sem feltétlen fájdalommentes, és főleg nem egy átlag otthoni felhasználónak, ha már ez az érv.
    Szóval pontosan ennyit akarok csak mondani, hogy ha értesz hozzá, akkor a W10 is jól használható, ha nem, akkor egyik sem az.
    De ha ehelyett mégis a foci ultrák fanatizmusával az egyik rendszer mellé beállás a szimpatikusabb megközelítés, akkor nem tudok mit hozzátenni részemről már.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz #16820480 #163 üzenetére

    "Azért amennyivel nagyobb az MS, annyival nagyobb a felhasználói bázisa és annyival több fajta hw-en akarják használni, ez azért megnehezíti a tesztelést eléggé. "
    Ez azért nem jó érv, mert a rendszeres update, meg driver gondok nem csak a Linuxokhoz képest nagyon magasak, hanem a win7-hez képest is. Mi változott, hogy akkor jobban működött, most meg sokkal rosszabbul?

    Az sem igazán érv, hogy egy régebbi hardver win7-en még ment, win10-en meg már nem, és ennek valami technikai oka van. Oké, hogy a driverek nem tartalmaznak minden hardverhez információt a legújabbtól a 20 évvel ezelőttiig, de pl. linuxon a PnP driverek az esetek 99%-ában teljesen jól működnek, és elmegy rajtuk bármilyen hardver, akár új, akár 20 évvel ezelőtti. Pedig nem hiszem, hogy annyi mindent leteszteltek.

    "LTSC-t nem vehetsz, de kb ugyanazt el lehet elvileg érni group policy-vel is."
    Ezzel meg az a gond, hogy a group policy nagyon nem az a dolog, amit az átlag user piszkálgat.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz PuMbA #168 üzenetére

    Van, ami még nem működik, igen (egyébként hozzáteszem, hogy a hardveres gyorsítás konkrétan működik, csak nem garantálják, hogy mindenkinél jól fog működni, ezért alapértelmezetten tiltva van. Be kell kapcsolni). Viszont meg lehet nézni, hol voltak 5 évvel ezelőtt, vagy 10 évvel ezelőtt. Meg hol volt a Windows. Előbbi jelentős fejlődésen ment át, míg utóbbi inkább visszafejlődött. Még néhány év, és a leg vaskalaposabbak is el fognak gondolkozni, hogy melyik nagyobb szenvedés.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz #16820480 #170 üzenetére

    "de próbáltál már szkennert beüzemelni? Vagy 3-in-1 gépet?"
    Azt olvastam már mástól is, hogy x éve nem tudott rendesen szkennelni. Meg írtak nekem pl. olyat fórumon, hogy sok szerencsét az ujjlenyomat olvasó beüzemeléséhez, mert nem fog menni sehogy sem. Csak érdemes lenne a friss állapotokhoz ragaszkodni az összehasonlításkor, mert nekem konkrétan érintőképernyős, ujjlenyomatolvasós gép van, és mindkét funkció megy PnP. Az ujjlenyomatolvasóhoz hivatalos repóbol tettem fel szoftvert, amivel be tudom állítani az ujjlenyomatot, és bármiféle buhera nélkül megy bejelentkezésnél, és jogosultság emelésnél is. Szkenner is van itthon, meg mellette két régi multifunkciós nyomtató, minden megy a szkennelés a beépített PnP szoftverrel buhera nélkül. Én elhiszem, hogy voltak gondok, mert a Windows régebb óta kiforrott átlag felhasználásra, mint a Linuxok, de elég gyors ütemű fejlődés van. Ha 1 évnél régebbi hiányosságokat említesz, azokban már egyáltalán nem lehetsz biztos, hogy még mindig fennállnak. A Windows meg inkább maradt volna a 7-nél, max a rendszermagot lecserélik, hogy megfeleljenek az újabb adatbiztonsági elvárásoknak, de minden mást hagyni kellett volna úgy, ahogy volt. Távolról sem lenne vele ennyi szívás. Ha meg a pénzt sajnálják a tesztelőkre, akkor maradjon fizetős. A cégek, meg akiknek megéri, azok úgyis megveszik, a többieknek meg teljesen mindegy, milyen a konstrukció, úgyis lewarezoljak.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #170 üzenetére

    És EU-n kívül? Meg el is hiszem, hogy nem is lesz?

    "Az egy dolog, hogy ugyanazt a chipet használja két hardver, de nem hw-re tesztelik a rendszert, hanem driverekre, az meg " a chiphez íródik, az INF driver meg csak azt mondja meg, hogy melyik chiphez mit.

    "Ha nem LTS, hanem csak kijött már a következő félévi release, akkor a régi repódat nem frissítik."
    Azért nem LTS. Mondjuk érdemes tudni, hogy mit tettél fel.

    "Szóval pontosan ennyit akarok csak mondani, hogy ha értesz hozzá, akkor a W10 is jól használható"
    Én valamennyire értek hozzá, de szerintem használhatatlan.
    Valamennyire meg amúgy érteni kell minden dologhoz, amit használsz, nem csak informatikában. Sajnos magától működő dolgok csak a marketingesek képzeletében léteznek.

    " akkor nem tudok mit hozzátenni részemről már."
    Nem is kell, tkp. nekem teljesen mindegy, hogy ki mit gondol, az én véleményem nem változik. Mondjuk a fociultrás hasonlat ott sántít, hogy alá tudom támasztani a bajaimat szakmai érvekkel.

    "Nem mondja senki, hogy a világlegjobbcége, meg hasonlók"
    Elég sokan igen + gyak. leuralta a (megkérdőjelezhető) módszereivel a világpiacot, így azért elvárható lenne, hogy a termék is jó legyen - mármint nyilván nem lesz, hiszen nincsenek rákényszerítve. Ebből a szívatásból pedig nem kérek, inkább kívülről röhögök rajta.

    "Egzotikus alatt nem tudom mit értesz, de próbáltál már szkennert beüzemelni? "
    Nem azt, amit te. (Bár mondjuk próbáltam, bedugtam az USB kábelt, és ment.)
    Arról volt szó, hogy milyen hardverekre teszteli le a Microsoft az OS-ét, és jaj az mennyi meló - míg a kevesebb erőforrásból fejlesztett Linux meg kb. hibátlan azon hardvereken, amire egyszer meg lett oldva a driver. Nem ám összedől boot közben.
    A routeremen Linux van pl. (Openwrt.) Mondjuk a gyári sw is Linux volt :D Tudok egy TP-Link routerre Windwst? Tudok egy Power szerverre Windowst? Mainframe-re? És akkor ott tartunk, hogy kevesebb eszközre kéne wint tesztelni, hiszen az leginkább x86*-ra létezik.
    Igaz, az orvosi eszközök egzotikusabbak, de azok perifériák, ahol a periféria gyártójának kéne támogatást biztosítania - ezek helyett szokta valaki megcsinálni a drivert.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #170 üzenetére

    Illetve scanner. Itt panaszkodott valaki, vagy egy topiccal odébb, hogy azért kéne új nyomtatót vennie, mert 10-re nincs driver? (Valami 10 év körüli, teljesen jó működő cucc, de már az MS sem teszi bele az x64-be a drivert.)
    De scannerrel is jártunk így nemrég.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Pingüino #171 üzenetére

    Mennyi feature update-et kapott a W7 és mennyit kap a W10? Amióta kijött a 10, azóta lassan annyi tartalmat kapott mint előtte a 7-8-10 váltás alatt (oké, a GUI kevesebbet változott).

    Oké, hogy megy régebbi hw Linux alatt a PnP driverrel, de teljes a funkcionalitás? Nem feltétlen. Mondjuk a családban van egy nyomtató-szkenner. Linux Mint alatt működik, képes szkennelni, de például a gépen levő scan gombra semmi nem történik, mert az ilyeneket nem kezeli a linuxos driver már. Kérdés, hogy a működő funkcionalitás neked elég-e.

    Persze, a GPO nem átlag felhasználónak van. Miért, a parancssorban konfigurálás igen? :) Vagy egyáltalán egy LTS feltelepítése. Vagy egy 3rd party repó beállítása?

    Hogy melyik mennyit fejlődött az utóbbi években: Wayland hogy áll? Hány évig próbálták reszelni, hogy végre működjön?

    Nekem amúgy sosem ment az ujjlenyomat a Thinpadeimen, sem a Smartcard, azért azok nem ilyen fis-fos hw-t használnak, de éveken át nem tudták megoldani mégsem a TPM chip használatát. Örülök, hogy mostanra ez nem gond, de mondjuk 10 évig meg az volt. Amit most hoznak be technológiát, az majd 10 év múlva használható lesz?

    hcl: "bedugtam az USB kábelt, és ment" - oké, és mit csinálsz ha bedugod és nem megy? Aztán feltúrod a netet, van rá 5 tipp, végig próbálod és egyikkel sem megy? Hmm?
    Annyi bírom ezeket a "nekem megy, tehát sokkal jobb" érveket, de aztán amikor a másik oldalról jön ilyen akkor fel vagy háborodva. Szakmai, persze :D Örülök, hogy előjött az aduász "szakmai érvek" érv is.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #176 üzenetére

    "Mondjuk a családban van egy nyomtató-szkenner. Linux Mint alatt működik, képes szkennelni, de például a gépen levő scan gombra semmi nem történik, m"
    Windowsra feltelepül egyáltalán? (Egyáltalán, ha Linuxba lehet drivereket pakolni úgy, hogy 5-6GB egy kisebb GUI-s rendszer, akkor a MS miért nem képes erre? Kb. végtelen pénzből? :D )
    (Amúgy Windowson a régebbi scannereket ált. viszi a Vuescan, de van user, akinek az se jó. Meg nyomtatni attól még nem fog.)

    "bedugtam az USB kábelt, és ment" - oké, és mit csinálsz ha bedugod és nem megy? Aztán feltúrod a netet, van rá 5 tipp, végig próbálod és egyikkel sem megy? "
    Ugyanazt, amit Windowson hasonló esetben (keresek tovább :D ) , ugyanis ott is előfordul... Csak ott ha nincs driver, esélyed nincs megoldani. Linuxon azért lehet találni megoldásokat.

    Azt nem mondom, hogy cégnél mostanában szórtam le több user gépéről az új MS drivert kamerához, hálókártyához, mert nem ment. Pár éves HW-eken. Gyártótól leszedett driverrel meg működött.

    "Örülök, hogy előjött az aduász "szakmai érvek" érv is."
    Általában hoztam, amire ép ésszel lehetett.

    "Amit most hoznak be technológiát, az majd 10 év múlva használható lesz?"
    Mondjuk 1. De azért egyre inkább kezdenek a gyártók is kiadni Linux drivereket, ahogyan terjed a cucc. TPM meg szerverekben is van...

    "Miért, a parancssorban konfigurálás igen? :)"
    Miért kéne parancssorban konfigolni Linuxon?
    Repot is fel lehet venni GUI-n.

    "Mennyi feature update-et kapott a W7 és mennyit kap a W10?"
    És kinek hiányzott?
    Service Pack szinten meg azért elég normálisan lett kezelve, sokkal kevesebb baj volt vele..
    Ez a féléves feature update meg már a Canonicalnak sem jött be, mint fentebb megbeszéltük.

    "Nekem amúgy sosem ment az ujjlenyomat a Thinpadeimen, sem a Smartcard,"
    Érdekes, mert nekem ment, már amikor olyan gépem (TP) volt, amiben volt.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Pingüino

    senior tag

    válasz #16820480 #176 üzenetére

    "Mennyi feature update-et kapott a W7 és mennyit kap a W10?"
    Addig sztem ne beszéljünk feature-ről, amíg a vezérlőpult -> gépház átállást olyan szenvedősen csinálják, ahogy. Van, ami az egyikben, van, ami a másikban van, aztán egy jó ideje már menüből a vezérlőpult el sem érhető, csak keresővel, meg a futtatóval, holott sok dolog még benne sincs a gépházban a mai napig. Arról nem is beszélve, hogy a gépház összetétele legalábbis nagyon megosztó. Szerintem egy átláthatatlan hulladék. Szóval kössz, ilyen feature-rökből én nem kérek. De egyébként szerintem nagyon sok ember van, mondhatom, hogy az emberek többsége, aki böngészik, zenét hallgat, filmet néz, játszik, meg office-t használ, és hasonlók, semmilyen feature-re nem vágyik. Menjen az oprendszer, induljon el rajta a program, amit használ, és kész. Miért kell ezt túlmagasztalni, hogy feauture-ök?

    "Oké, hogy megy régebbi hw Linux alatt a PnP driverrel, de teljes a funkcionalitás?"
    Még mindig jobb, mintha egyáltalán nem megy. Vegyünk egy totál tök mindegy milyen, régi nyomtatót, ami nem annyira régi, hogy használhatatlan legyen, de annyira igen, hogy a Microsoft, meg a nyomtató gyártója elengedje a kezét driver ügyben. Az az új Win-ben nem megy egyáltalán, akkor meg hajadra kenheted, hogy ha menne, akkor milyen funkcionalitással menne. Linux-on meg vígan nyomtatsz vele. Miért is kéne mást csinálni vele? Kit izgat, hogy a gyári nyomtatószoftverrel még szövegfelismerés, meg automatikus digitális függőlegesbe igazítás, meg mindenféle funkció van benne, meg tintaszint kijelzés, és hasonlók? Előbbieket simán megoldod utólag is, a tintaszintet meg jelzi a nyomtató is. Nyomtatószoftverből kellékvásárlásra sincs szükség, meg tudom én venni magamtól is, nem kell hülyének nézni az embert. De működik. Nagyon túl vannak értékelve a feature-rök, és ez erősen a Microsoft hibája is, mert értékes dolgok helyett ezt tudják adni, hogy azt tudják mondani, valami változott, valami fejlődött, de közben ezekre semmi szükség nincs.

    Szerk.: Most hirtelen eszembe is jutott egy példa. HP nyomtatók. Nem is kell nagyon réginek lenniük, a pár évesek is még mind flash alapú szoftvert használnak. Anyámnak van is egy. Megszűnt a flash, hoppá, se nyomtatni, se szkennelni nem tud. Felment egy Linux Mint, és a PnP driverekkel, és beépített szoftverrel vígan használja. Csak ennyi a különbség. :)

    "Persze, a GPO nem átlag felhasználónak van. Miért, a parancssorban konfigurálás igen?"
    Egy átlag user az életben nem fog egy mai mondjuk Mint-en parancssorban konfigurálni. Sokminden könnyebben, gyorsabban megoldható benne, és van olyan dolog is, ami csak abban oldható meg, de ez utóbbiakra a legtöbb embernek sosem lesz szüksége. Még mindig ott tartunk, hogy az olyan egyszerű dolgokat, mint hogy a nem létfontosságú, csak feature-röket tartalmazó frissítések ne menjenek fel automatikusan, nem a Linuxon kell csoport házirend bizgerálással letiltani. Ma már egy Linux Mint felhasználóbarátabb, mint a felhasználóbarátnak mondott Windows 10.

    "Wayland hogy áll? Hány évig próbálták reszelni, hogy végre működjön?"
    Ez hány embert érint? Minden oprendszernek vannak hibái, hiányosságai, de ha az összképet nézzük, és hozzá vesszük a felhasználóbázis összetételét és igényeit is, akkor elég szépen látszik az irány.

    "Örülök, hogy mostanra ez nem gond, de mondjuk 10 évig meg az volt. Amit most hoznak be technológiát, az majd 10 év múlva használható lesz?"
    Itt nem az a lényeg, hogy egy HW megjelenése után mennyi idővel lesz használható, hanem hogy összességében a Linuxok mennyi idő elteltével lettek használhatók. Kifejezetten széles körbe szánt, nem csak szerverigényeket kielégítő Linux disztrók a Windows életútjához képest elenyészően rövid ideje léteznek. A Win95 idejében még gondolatban sem voltak, mert teljesen más környezetbe szánták őket. Az utóbbi időben pedig igen tisztességes fejlődésen mentek keresztül. Nem az új HW-ek megjelenésével volt a gond, hanem eleve az egész rendszerrel. Egy ma megjelent HW-re nem fog kelleni éveket várni, hogy működjön. Majdnem minden Up-to Date.

    [ Szerkesztve ]

  • PuMbA

    titán

    válasz Pingüino #178 üzenetére

    "Addig sztem ne beszéljünk feature-ről, amíg a vezérlőpult -> gépház átállást olyan szenvedősen csinálják, ahogy. Van, ami az egyikben, van, ami a másikban van, aztán egy jó ideje már menüből a vezérlőpult el sem érhető, csak keresővel, meg a futtatóval, holott sok dolog még benne sincs a gépházban a mai napig. Arról nem is beszélve, hogy a gépház összetétele legalábbis nagyon megosztó. Szerintem egy átláthatatlan hulladék. Szóval kössz, ilyen feature-rökből én nem kérek."

    Én 4-5 havonta, ha egyszer járok a vezérlőpultban vagy a gépházban, valami kis dologért. Legkevésbé érdekel, hogy mit csinálnak ezekkel. Mit akarsz ott mindig birizgálni? Nem azért veszek oprendszert, hogy aztán állandóan buzeráljam a beállításait. Én a programokat akarom használni, nem az oprendszert. Egyszer jól beállítottam és csá :)

    [ Szerkesztve ]

  • Pingüino

    senior tag

    válasz PuMbA #179 üzenetére

    Nem folyamatosan akarom bizgerálni, de elég ha egyszer kell beállítanod valamit, és nem találod, mert eldugták valami menünek a menüjének a menüjébe. És am ez csak egy példa volt arra, hogy mennyire rossz elképzelés él a fejükben a "felhasználóbarát" fogalmáról. Sok egyéb helyen is tetten érhető ez, csak a vezérlőpult -> gépház problémakör egy nagyon jó példa erre. Elkezdték valamikor nem is tudom már mikor, és azóta sem fejezték be az átállást. Amivel meg átálltak, az inkább maradt volna ott, ahol volt. A vezérlőpultban még megtaláltál mindent. Most meg legutóbb, mikor kérésre segítenem kellett egy Windows felhasználónak, szégyen szemre neten kellett megkeresnem, hogy ugyan már hova dugták el a gépházban azt a menüt, ahol az asztalon megjelenő ikonokat (sajátgép, kuka, stb.) lehet állítani, mert magamtól nem találtam. Aztán ez a nagyon felhasználóbarát rendszer. :(

  • PuMbA

    titán

    válasz Pingüino #180 üzenetére

    " Most meg legutóbb, mikor kérésre segítenem kellett egy Windows felhasználónak, szégyen szemre neten kellett megkeresnem"

    Használj Windows-t és akkor fejből vágni fogod ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Pingüino

    senior tag

    válasz PuMbA #181 üzenetére

    Használtam Windows-t, elég sokáig. Ha a mai napig azt használnám, akkor sem menne minden fejből. Van, akinek bejön a gépház elrendezése, de nagyon sokaknak, köztük nekem is egy átláthatatlan katyvasz, és minden nagy frissítéssel változik benne valami, mert még folyamatosan alakítják. Gyak. félévente tanulni kell, hogy mi változott.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Pingüino #180 üzenetére

    Van ott fent egy keresősáv, beírod, hogy "desktop icon", nálam erre egy találat van, ráböksz és jobbra az oldalsávon a related settings alatt van a desktop icon settings. Nagyjából 3 másodperc volt megtalálni internet nélkül úgy, hogy én sem tudtam fejből hol van.
    Ez a lényege az új gépháznak, hogy nem kell az idiótán elnevezett beállítás csoportokat fejben tartani, hanem használod a kereső funkciót.

  • Pötyi

    őstag

    válasz Pingüino #182 üzenetére

    Futtatás -> control.exe

    Esetleg egyszer s mindenkorra kirakni ikonba?

    Hm?

    QNX is cool!

  • Pingüino

    senior tag

    válasz #16820480 #183 üzenetére

    Induljunk ki inkább abból, hogy elvileg hülyebiztosra akarják csinálni. Tegyük fel, hogy a home user nem tud angolul. Az "asztal ikon" keresésre meg baromira nem ad semmit.
    De egyébként ha a "desctop icon" kulcsszavakat írom be, akkor ugye behozza a "Személyre szabás/Témák" menüt (ki gondolná egyáltalán, hogy az asztali ikonok beállítása ebben a menüben van? :F ). A baloldali sávon a "Személyre szabás" menü többi almenüi vannak, ez teljesen korrekt, de azt hinné az ember, hogy innentől már minden ott van középen nagyban. Ki keresi jobb oldalt apró betűkkel a plusz "Az asztal ikonbeállításai" menüt a "Segítség kérése", meg a "Visszajelzés küldése" mellett? Totál logikátlan. Simán átsiklik rajta a figyelmed.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Pötyi #184 üzenetére

    Neked is mondom, hogy tök jó, hogy futtatásból elérhető, de nem nekem kell. Elvileg úgy hirdetik a Windows10-et, hogy az eddigi legfelhasználóbarátabb, legátláthatóbb Windows. Magyarzázd már meg légyszíves egy nagyinak, vagy egy középkorú anyukának, hogy Futtatás -> control.exe és ott megtalálsz minden beállítást. És akkor ez még mindig csak a beállítás kérdése. Sok más gond is van a GUI-val. Abszolút nem felhasználóbarát az egész.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz PuMbA #179 üzenetére

    De jó neked. Csak itt nem arról volt szó, hogy ki mennyit jár ott, hanem a mögötte levő filozófiáról.

    Aztán itt van ez az izé, amin már minimum 2 féle felület keveredik, a Gépház is inkább csak egy fölévarrt valaminek tűnik. Volt a csempés + mellé a Charms, ami kb. eltűnt, meg van, amit registryből, GPO-ból, vagy éppen parancssorból kell csinálni.
    Hát ez kva felhasználóbarát hallod :D

    Mindezt azért, mert a MS a 8-ra már azt hitte, hogy akármit megtehet, úgyis rájuk vannak utalva a userek :D

    Pedig addigra talán már a Canonical is rájött, hogy nem jó ötlet olyan felület erőltetni defaultba', amit nem akarnak a felhasználók :D

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Pingüino #185 üzenetére

    Nem tudom, WinME óta nem használtam semmilyen rendszert magyarul.
    Oké, nem feltétlen logikus az elhelyezése, de annyira sok információ nincs azon az oldalon, hogy ne találd meg, másrészt azért rólad is feltételezem, hogy nem egy 70 éves nagymama szintjén vagy IT-ból, szóval ez azért nem kellene problémát okozzon.
    De ha már logika, nem tudom ki találta ki, hogy Linuxon akár KDE akár Gnome alatt a menüben hogy rendszerezzék a dolgokat kategóriákba, de például a Settings és System kategóriákba osztott dolgokban nem sok rációt láttam soha, és nem is tudtam megjegyezni mi hol van. Szerencsére ott is van kereső.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz #16820480 #188 üzenetére

    Nem is nekem kell, én ha kell, bemászok konzolba, vagy group policy-ba is. Csak ne reklámozzák felhasználóbarátnak, ha nem az. Linuxon meg per pill Cinnamon környezetet használok, abban teljesen átlátható a setting menü.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #188 üzenetére

    Még mindig az a problem, hogy a világon mindenhol használt, egyetlen és oszthatatlan OS elég káoszos, és valakik szerint ez így jó :DDD Én szakemberként kibírom, de amikor usernek kell elmagyarázni, az gáz.
    (És nem érv, hogy meralinuxonmegparancssorvan - az ugyanis mindegyiken ugyanolyan :D - mer' winyózról van szó.)

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • BoB

    veterán

    válasz wattafaka #191 üzenetére

    95 miért nem jó?

    You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz BoB #192 üzenetére

    Minek nektek ilyen úri huncutság? A DOS nem elég? ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Pötyi

    őstag

    válasz Pingüino #193 üzenetére

    Ha jobban feltúrom a legalsó fiókot, akad ott OS/2 Warp, Merlin és eComStation telepítő céda is...

    :DDD

    QNX is cool!

  • Darmol

    senior tag

    Most halt le az AMD laposom, és ideiglenesen átraktuk egy régebbi Inteles gépbe a vinyót. Linux pöcc-röcc elindult. Igen tudom. Úgy könnyű ha az OS nem arra van kihegyezve, hogy fizess szépen MS bácsinak ha mondjuk alaplap meghibásodik. Vagy egyszerűen csak fejleszted a hardvert. Vagy levegőt veszel. Vagy létezel.

    [ Szerkesztve ]

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Darmol #196 üzenetére

    Mondjuk egy ideje már a Win sem feltétlenül hal meg egy ilyen váltástól. 30-35 év után megértük.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • #16820480

    törölt tag

    válasz hcl #197 üzenetére

    Ja, ahogy azt, hogy a Linux képes legyen támogatni vga-kat meg egyéb perifériákat :U Ismét annyira szakmai voltál, és véletlen sem előítéletes.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #198 üzenetére

    Ja, előítéletes vagyok, mert rámutatok, hogy amit a MS csinál, az nem jó :D De amúgy előítéletesnek is szabad lenni :P
    Mondjuk amihez a kedves gyártó biztosít drivert, az megy azóta, hogy kiad hozzá drivert a gyártó. Mint Windows-on, csak ugye egy sokkal kisebb user bázisra nem szerettek fejleszteni (ami azóta változott). És itt megint a piaci versenynél tartunk (amire eddig nem kaptam választ, hogy miért jó egy monopolhelyzet).
    Aztán jön az, hogy van egy régebbi kártyád, amihez már Linux drivert sem ad ki az AMD/Nvidia, meg Windows-osat sem - és 10 (főleg x64) alatt vagy megy normálisan a Microsoftossal, vagy nem, Linuxon meg viszi a nyílt forrású driver.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • PuMbA

    titán

    válasz Darmol #196 üzenetére

    Ezt a Windows 10 is tudja, mert amikor Intelről váltottam AMD-re, az is pöccre indult :) Nem kell 2-3 évente újrarakni a gépet már, mint 15 éve. Betonstabil.

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz hcl #199 üzenetére

    Nem mondta senki hogy a monopólium jó, ezt te próbálod erőltetni meg más szájába adni. Nem erről volt szó, hanem hogy azért mert nem tetszik valamiért az üzleti hozzáállása a cégnél, rögtön a termékre is szar és használhatatlan kell legyen. A valóságban meg nem az, csak úgy látszik nem értesz hozzá kellően :F

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #201 üzenetére

    Nem próbálom erőltetni, sem mással elmondatni. Csak jeleztem, hogy erre a felvetésre még mindig senki nem adott választ.

    "Nem erről volt szó, hanem hogy azért mert nem tetszik valamiért az üzleti hozzáállása a cégnél, rögtön a termékre is szar és használhatatlan kell legyen. "
    Ugye nem érted, mi a baj a monopolhelyzettel?
    MATÁV megvan? Azzal sem volt gond?
    De, a monopolhelyzet szükségszerűen szar terméket eredményez, mert nincs verseny, nincs a cég kényszerítve, hogy fejlesszen, és nincs az a hülye management, ami pénzt fektetne a fejlesztésbe, ha nincs konkurrencia.

    " A valóságban meg nem az, csak úgy látszik nem értesz hozzá kellően :F"
    Természetesen, 26+ éve szórakozok winfossal mindenféle területeken, tehát nem értek hozzá :D Ember, a ****** állásinterjúján rosszabb Unix-os tesztet írtam, mind windózost... :D (Felvettek Linux adminnak :D )

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • #16820480

    törölt tag

    válasz hcl #202 üzenetére

    Nem próbálod erőltetni, csak két sorral később pont azt erőlteted tovább :DDD

    Nem válaszol senki rá, mert semmi köze ahhoz a párbeszédhez, ami eddig folyt.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #16820480 #203 üzenetére

    Korábban is felvetettem. Igencsak köze van.

    "csak két sorral később pont azt erőlteted tovább :DDD"
    Szoktam válaszolni, ha valamit írnak nekem. Mondjuk olyat sosem mondtam, hogy jó lenne a monopólium, csak véleményekre voltam kíváncsi, hogy miért rajonganak emberek egy monopolcégért, amikor tudják, hogy az nem szokott jól kijönni...
    De érdemi választ még mindig nem kaptam, csak azon pufogsz, hogy miért merem megkérdezni.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

  • Darmol

    senior tag

    válasz PuMbA #200 üzenetére

    Én 15 éve három havonta raktam újra a gépet. :))
    Nyilván mindketten félreértettetek. Egyszeri telepítésre licences Win-t nem tudsz csak úgy átrakni másik gépbe. Kivéve ha hackeled. Régen így volt, lehet hogy azóta változott. Nem igazán foglalkoztam a témával.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Darmol #205 üzenetére

    Egyébként meg lehet, hogy nem kell, de ajánlott. Működik ugyan a windows, ha 5 éve volt utoljára újratelepítve is, de iszonyatosan tele tudja szemetelni a lemezt. Aztán vannak erre tisztító programok is, meg kézi megoldások is, de én nem szeretem a kókányolást. Úgy tiszta, ha időnként azért újra van pakolva.

  • PuMbA

    titán

    válasz Darmol #205 üzenetére

    Lehet, nem tudom. Nekem Windows 10 Pro van és amikor gépet cseréltem újra rá kellett mennem az aktiválásra :) Ennyit kell megcsinálni, mert alaplaphoz van kötve a kulcs.

    [ Szerkesztve ]

  • Darmol

    senior tag

    válasz Pingüino #206 üzenetére

    Engem alapvetően az zavar, hogy sok-sok év és még több munka után a Win7-tel elkezdett emelkedni a renoméjuk. De nyilván az édesanyjuk csuklásából termelik a zöld energiát, vagy ilyesmi. Innen látszik a magyar vér. Ha valami működik és széles körben elégedettség lesz úrrá a népen, akkor az ilyen véletlen baleseteken sürgősen változtatni kell.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz Pingüino #206 üzenetére

    Cégnél a 120G SSD tele úgy, hogy alig van a usernek cucca, apósnál a 250-es, mert valami oknál fogva egyszer csak nem engedte be az a csoda, és új profilt kellett neki kreálni.
    Viszont a régiből is használ valamit, mert ha letörlöm az Outlook cuccait a régiből, akkor nem működik az újon sem az OL :D És egyéb, user profil marhaságok is előjönnek.
    (Legális, dobozos win, megvette.)
    És a MS telefonos support megoldása az volt, hogy ja, rakd újra.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • PuMbA

    titán

    válasz Pingüino #206 üzenetére

    Nekem és a szüleimnek sem szemetel tele semmit, 4 éves telepítések körülbelül. A céges gépemen 3 éves telepítés, itt sem növekszik a Windows mérete és tisztító program sincs. Pár GB-tal nagyobb a mérete, mint újkorában :) A szemetelés csak a rossz minőségű programok miatt lehetséges, amik folyamatosan töltik a lemezt.

    [ Szerkesztve ]

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Darmol #208 üzenetére

    Szerintem meg már korábban is emelkedett a renoméjuk.
    Itt érhető tetten az, hogy engem hiába vádol bárki az új dolgok kényszerű fikázásával.
    Vagy a Windows kényszerű fikázásával.

    Én használtam annó 95-öt, és elégedett voltam vele.
    Aztán használtam 98-at, és azzal is elégedett voltam.
    Majd a Milleniummal dettó.
    Az XP nagyon-nagyon jól sikerült. Nem szidtam a régebbi rendszereket sem, de örömmel váltottam az újra, mert előrelépés volt.
    A Vista kicsit gyengélkedett, azt hiszem, az talán nem is volt fent nálam.
    A 7 viszont a legjobb rendszerük volt, és arra is örömmel váltottam az XP-ről, mert jobb volt. Amellett, hogy ekkor sem szidtam a korábbi rendszereket sem, mert nem voltak sz...ok, csak eljárt felettük az idő.
    Majd jött a 8, ami egy óriási bukta volt. Az első rendszerük, amit szidtam, mint a bokrot. És véleményem szerint nem vagyok ezzel egyedül. Nem csak a metrót, hanem az egész koncepciót a puritán kis appokkal, meg mindennel együtt. Akkoriban kezdték el erőltetni az online fiókozást, meg erőszakosan alapértelmezettként tartani az IE / Edge böngészőket, a Windows defendert, akkor is, ha van fent 3th víruskergető, meg a többi hülyeségüket. Nem tudom, mi lehetett az oka, egyértelműen az Apple koncepciójából akartak átvenni, ahol szinte minden házon belül készül, és senkinek nem is kell olyan dolgokból 3th, amiből létezik beépített. Lehet, hogy volt valami változás a vezetőségben, nem tudom, nem jártam utána.
    Ekkortájt próbálkoztam meg egyébként először a Linuxokkal, kipróbálás céljából, másodlagos rendszernek, de akkoriban még nem éreztem bennük elég kiforrottságot itthoni használatra (ugye ez 2012-13 körül volt), így maradtam a 7-nél.
    Később, amikor a 8.1 már eleget finomodott a 8-hoz képest, akkor váltottam a 7-ről, de csak amolyan (legyen fent a legújabb, mert a motorháztető alatt azért biztosan jobb, ha már a felszínen egy hulladék) mentalitás miatt. Viszont szívtam is vele eleget.
    A 10 megjelenésekor szintén váltottam (hátha tanultak a hibájukból, és helyre hozták a dolgokat) alapon, de hát nem így lett.
    Valamikor 2018 környékén egy fórumon beszélgettem egy régi Linux-ossal, akkor még a korábbi tapasztalatom élt bennem, hogy jó-jó, hogy sz...r a Windows, de a Linux nem alternatíva. De bogarat ültetett a fülembe, hogy sokat fejlődött 5 év alatt, úh. tettem még egy próbát, azóta is a Mint-et nyúzom, és a Windows 7 óta először elégedett vagyok. :)

    [ Szerkesztve ]

  • sirály69

    őstag

    Q....va annyjukat! Már nincs finomabb amit mondhatnék....
    A mai napig erőlteti az MS KB5000802 frissítést. Miért nem veszik ki...?

    Szerver Hosting Debrecenben

  • azbest

    félisten

    válasz sirály69 #212 üzenetére

    Azért, mert az a kululatív frissítés, ami mindent is frissít.

    Közben mellé / rá jön a KB5001567 fix a kressre.... pontosabban, ahelyett már a KB5001649 fix jön. [link] bár azt is hol visszavonják, hogy mégis adják, mert mindig van valamivel baj :D

    Csak nem tudom, úgy is felkínálja-e, hogy a feature frissítő pakkot valaki nem tette fel a rossz 802-es mellé.

    [ Szerkesztve ]

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz sirály69 #212 üzenetére

    Függőség Microsoftul.

    Nekem ma borult össze melóban egy elég fontos gép, indulás közben Inaccessible boot device, WIndows Boot Manager duplázódás után (ami pedig egy upgrade után kövtkezett be).
    Asszem megvan a heti programom + a cégen egy marha nagy kiesés.

    Mutogatni való hater díszpinty

  • sirály69

    őstag

    Különösen azért is dühít, mert tudnakmróla és mégsem szüneteltetik...
    Több orvsi rendelőben ma 2 órán keresztül szünetelt amunka emiatt.... :W :W :W

    Szerver Hosting Debrecenben

  • Darmol

    senior tag

    válasz Pingüino #211 üzenetére

    A 3.1-nél alapvetően a nyomtatókkal volt gondom. Egész sokáig használtam, mivel a Battle Isle 3 nem futott Win98-on. 95-öt kipróbáltam, hogy tényleg annyira gáz e amilyen a híre. Igen, az volt. 98 már használható volt, de az SE-nél lett igazából stabil. A 2000-et leginkább a PLC programozónk szerette, az NT4.0-t a rendszergazdánk. Az XP kellemes meglepetés volt, de egyéb hibák mellett a vezeték nélküli hálózatokat is igen bosszantóan kezelte. Pl. sosem értettem, miért nem csatlakozik automatikusan újra? Ha már képtelen stabil kapcsolatot tartani. A VISTA kimaradt, de a Win7 kétségkívül a legjobb desktop OS-e az MS-nek, méghozzá annyira hogy szerethető. Win8-at már csak azért is kihagytam mert a csempenézettel reklámozták, amitől hányok. De a Win10 legalább olyan szar mint a 95 csak máshogy. Ha nem kéne a DX12 a játékhoz, és néhány rosszul megírt progi a munkámhoz, ki lenne radírozva az életemből. Tegyük hozzá, soha nem állt és áll szándékomban Windows alól bankolni ideértve Win7-et, és eddig többé-kevésbé sikeresen el is kerültem. Ilyesmire pl. a Linux tökéletesen alkalmas.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • Precorus

    tag

    válasz sirály69 #215 üzenetére

    Kicsit körbenéztem, elvileg office 2019 felrakható, több cikket/leírást is találtam, az egyik ez:
    [link]
    Legutóbb úgy tudtam kell valami komponens hozzá amit nem tudnak használni, de akkor ez változott. Ha valaki esetleg kipróbálná(nekem most nincs lehetőségem/időm rá) akkor örülnék ha visszaszólna, hogy megy-e, volt-e vele szívás :R

    Én igazából a 8.1-emet akarom vissza, annak sosem volt semmi fura baja, csak rx 580-nak már nincs rá drivere :(((

    Könyvtár == Old-school Netflix

  • Pingüino

    senior tag

    válasz Precorus #217 üzenetére

    Az biztos, hogy fel lehet rakni. Sőt, a winehq adatbázis szerint a 2003-as, és azelőtti office-ok egészen jól futnak sima wine alatt is, plusz beállítás nélkül. Elvileg az újak is megoldhatók, mert a Crossover készítői ha minden igaz, bugmentesen tudják futtatni a 2019-est is. És a crossover-nek is a wine az alapja, csak a crossover automata bekonfigurál mindent, amit nélküle kézzel kell.

  • drotsztyuart

    tag

    válasz Crus #3 üzenetére

    "Amúgy ma már mindenkinél ott van automatikusan a frissítések között a KB5001567, ami megoldja a problémát."
    És meglepit is tartogat mert elbasz masik 2-3 dolgot.
    Fizetett kommentelő e vagy? :U
    #212 Mert barmok.

    Az ms olyan mint a segglyukam.
    Sötétek és amit csinálnak az SZAAAAR. :C

    A windows-t max 40 en fejlesztik 1x-ből, és kb. 200 a hozzájuk tartozó markektinosztály plusz egyébb lehűtő 99x-ért.
    Így tudom elképzelni.

    [ Szerkesztve ]

  • samsung ace

    tag

    Sziasztok. Az lenne a kérdésem hogy a servicse.msc be leálítottam és le is tiltottam a windows update-et. De még is mindig újra aktíválja magát,miért?Win 7-nél nem tette.A win update-ba szüneteltetni akartam a frissítést de nem lehet mert azt írja elértem a szüneteltetési korlátom,telepítjem a legújabb frissítéseket,ezt megtettem de valamit nem akar telepíteni...

Új hozzászólás Aktív témák