Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz PuMbA #125 üzenetére

    Én magam nem használok MSO-t. Darmol írta, hogy neki rendszeresen szétesnek a régi fájlok az új MSO-ban. De ezt hallottam már mástól is egyébként. Az, hogy te még nem találkoztál ilyennel, nem jelenti, hogy a probléma nem létezik. Én meg saját tapasztalat híján nem állítom, hogy biztosan létezik a dolog, de azt leírtam, hogy nem csodálkozom rajta, ha igen, és adtam egy lehetséges okozatot. Ha az LO felhasználóbázist akar nyerni, akkor neki fontos, hogy bármilyen MSO dokumentum megnyitható és konzisztens legyen benne. Hogy hol tartanak ezzel, az más kérdés, de ez az érdekük. Egy alapvetően Microsoftot használó közegben viszont ha a munkahelyeden/iskoládban új MSO van, te pedig a régi MSO-ban készítesz valamit, és beadva a munkád nem megfelelően jelenik meg, akkor rá leszel kényszerítve, hogy otthon is válts. Teljesen érthető indoklás. Aztán lehet, hogy nincs semmi alapja, de az indoklás attól még reális.

  • Darmol

    senior tag

    válasz PuMbA #125 üzenetére

    A kompatibilitás nem feltétlenül probléma. Viszont 20-100 oldalas doksiknál, amiben van minden, táblázatoktól kezdve kötegelt képekig minden, és ez mondjuk még eredeti 2003-ban készült win98/winXP alatt, na ott szükségszerűen előjön. Nem kell elhinned, de én mindent kipróbáltam, és még azon kívül is mindent, hogy minél kevesebb munkával megússzam. De a legjobb eredményt a LO-os konverzió hozza. Az sem hibátlan, de egyrészt nincsenek hiányzó dolgok, másrészt kezelhető formában adja vissza a doksit.

    Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz PuMbA #125 üzenetére

    "Van rá külön "Excel dokumentum (97-2003) (xls)" kompatibilitási megnyitási mód "
    Amivel megint más hibákat lehet előidézni.
    OK, általában működik, de az átlagos doksikat a Libre is jól nyitja ám xlsx meg docx -ből...

    (Részemről használok MS Offiszt, Libre-t is, és nemrég váltottam egy olyan melóhelyről, ahol Linux+Win+OSX klienseket lehetett használni... A MS OFfice ugyan létezik Mac-re, de borzalmas volt a usereknek, a linuxosok néha kénytelenek voltak online Ecxelben tölteni formokat, de azok gyanúsan olyan csapatoktól jöttek, akik az adminisztrációjukat a bejövő melók elkerülésére építették, értsd, úgy volt designolva a cucc, hogy lehetőleg ne tudd jól kitölteni :D Minden más esetben tökéletesen működött ez a heterogén kliens-flotta.)

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák