Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • judas13

    addikt

    válasz janeszgol #14 üzenetére

    Ez a meglepetés már köztudott, a neve pedig: Global Developer Service Alliance

    Xiaomi, a Huawei, az Oppo és a Vivo azon dolgozik, hogy a nem kínai fejlesztők számára megkönnyítsék az általuk írt alkalmazások "terítését" egymás dedikált appáruházában.
    A GDSA égisze alatt a fejlesztőknek egyetlen helyen kell majd feltölteni az alkalmazásaikat, majd azok a fenti négy márka mindegyik saját áruházban elérhetővé válnak.
    Ez a lépés nyilvánvalóan megkönnyíti az appok eljuttatását azokra a készülékekre is, amelyeken már nem lehet elérni a Play Store-t, de még a Google ökoszisztémáját használó kínai márkák esetében is lehet elszívó hatása.....
    A márkák a GDSA égisze alatt kihasználhatják a különböző régiókban megmutatkozó ismertségi különbségeket, és egymást támogatva tudják növelni letöltésre kínált alkalmazásaik számát saját szolgáltatásukban. Bár az árazásról egyelőre nincs információ, de gyaníthatóan jobb feltételeket kínálnak majd a fejlesztőknek, mint ami a Play Store használatával jár

    [ Szerkesztve ]

    "Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

  • Ricardo

    félisten

    válasz janeszgol #84 üzenetére

    "Biztos, hogy a Huawei megszopatása csak a hálózati szegmensről szólt?"

    Hát persze. Semmi köze a két hatalom kereskedelmi, balhéjához. :U

  • Lami66

    őstag

    válasz janeszgol #84 üzenetére

    Biztos, hogy a Huawei megszopatása csak a hálózati szegmensről szólt?
    Biztos.
    Röviden: akinek a kezében lesznek a kommunikációs hálózatok, azé lesz a világhatalom.
    Bővebben: Ha Usának a komplett Kínával van baja, mégis miért csak a Huaweit (és persze a ZTE-t) gyilkolja? Miért hagyja békén a többi mobil márkát (vagy bármely másik kínai céget, pl. autógyártókat)? Xiaomi, Oneplus , Oppo, Vivo stb? Egyik sem kevésbé kínai, mint a Huawei.
    A Huawei (és a ZTE), bár mobiltelefont IS gyártanak, valójában a hálózatépítés miatt akarják kinyírni őket. Ha nincs ez a két cég, Kína nem tud Usától független kommunikációs hálózatokat gyártani, se magának, se a befolyása alatt levő országoknak. Ha nem ők gyártják, nem is ők felügyelik. Ebben az esetben csak olyan hálózatok épülhetnek a világban amely az USA eredetű alkatrészek miatt teljes mértékben Usa ellenőrzés alatt fog állni. Ami egyenlő lesz azzal, hogy Usa a világban bármit, bármikor le tud hallgatni, mert a világ kommunikációs hálózatai csak az ő kezükben lesznek (Snowden + Crypto AG esete elég figyelmeztetésnek). SŐT! 5G esetén már nemcsak lehallgatni, hanem befolyásolni is tudja a kommunikációt, korlátozni, akár lekapcsolni is. Ahogy a hétköznapi életbe mind mélyebben beleépül az 5G és minden arra fog alapozódni, így annak a lekapcsolása AZONNAL működésképtelenné tehet teljes társadalmakat. Ergó az 5G a leggyorsabb és leghatékonyabb FEGYVER lesz annak a kezében aki azt birtokolja. Ezt akarja megszerezni az Usa. Nem kellenek drága fegyverek, nem kellenek bizonytalan kimenetelű katonai akciók. Csak jól irányzott hálózatvezérlő parancsok, és két nap múlva már bármelyik ország lengeti a fehér zászlót, mert se kommunikáció, se energiaellátás, se közlekedés, se egészségügy, se alapellátás.

Új hozzászólás Aktív témák