Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • prolad

    őstag

    Nekem a lakcímkártyát, személyit és jogsit is kihozta házhoz a postás, meglepően gyorsan. Lakcímkártyát ugye nem kell leadni, személyinél sajnos be kell menni egyszer, de ott le is adod a régit és le van tudva, a jogsinál valóban kerestek pár hét után telefonon, miért nem adtam le. Kellett írnom egy mailt a kormányhivatalnak, hogy elhagytam, azzal le volt tudva.
    Messze nem hibátlan a közig, de az ilyen alap dolgok mint az okmány rendezése az utóbbi pár éve már elég jól mennek (legalábbis itt BP IX ker). Persze még jobb lenne, ha nem kellene ezzel foglalkozni, csak küldenék postán mint a bank a kártyát. Vagy elhagyni a kártyát, akár teljesen online megoldásra, akár egy bőr alá ültethető chip formájában, ha már tartunk ott, aztan le van tudva egy életre.

  • Graphics

    Jómunkásember

    LOGOUT blog

    Online hosszabbítottam a jogsit, egy fillérembe nem került, mert 3 éven belüli volt a személyim így azt a fotót már tették is rá.

    Minden ment könnyedén.

    Black Shark Watch GT okosóra eladó, vadiúj bontatlan.

  • herion

    tag

    Online foglalok időpontot a kormányablakba, előtte 10 perccel odamegyek, megtörténik az ügyintézés és utána megyek a dolgomra. Legutóbb személyiigazolvány újításnál ujjlenyomat adással mindez 5 percet vett igénybe +10 perc várakozás.

    Who Let The Dogs Out?

  • joghurt

    addikt

    LOGOUT blog (1)

    válasz herion #4 üzenetére

    Nem tudom, melyik fán élsz. Mifelénk nincsen elérhető időpont. A szomszéd kerületekben sem. Nem csoda: a lakcímkártyás néni elmondása szerint egyedül van. 120ezer emberre.
    Kollégám is végül Aszódon tudott személyit hosszabbítani magának. (Az egy másik ügyintéző lenne itt, akiből szintén egy darab van.)

    A tej élet, erő, egészség.

  • SutPet

    aktív tag

    NEkem is hasonlóak a tapasztalataim, személyire foglaltam online időpontot, odamentem kb 10 percet voltam ott, a jogsit pont most intézem, azt meg kiküldik postán. Multkor is kellett mennem ügyetintézni kormányablakba, foglaltam időpontot akkor is max 10 percet álltam ott mert előttem lévővel megcsúsztak egy kicsit.

    A nincs szabad időpont az valid lehet mert én is úgy nézem ki hogy a környéken (15,13,4,3 kerületekben mozgok így nagy a szórásom) melyik közeli kormányablakba van szabad időpont és odamegyek. Vidéken hol 1 lehetőség van ott ez nehezen megoldható és ott étnleg lehet hogy hónapokkal előre kellene foglalni. De pont ezért igyekszek előre mindent lefoglalni én is mert ha ad hoc kell valamit azonnal elintézni na akkor tud jönni a sorbanállás, várakozás de ez valahol érthető. Persze azért sokszor nem feszülnek meg a munkában a kedves ügyintézők...

    God must love stupid people, he made so many of them.

  • updog

    senior tag

    Nyáron kaptam értesítést hogy lejár a jogsi.

    Mint kiderült, le volt írva az értesítésben amit mondasz (16 bekezdés mellett ez IS) - hogy a mo.hu portálon pár kattintással*** ingyen meg lehetett volna hosszabbítani. Ehelyett befoglaltam 1.5 hónapra előre (X-XIV-XVII kerületek közül legkorábbi :Y időpontra), elslattyogtam, mivel személyit is csináltattam tavaly, fotó se kellett, 1 nap alatt legyártották és ma már feladták, tehát ez a része rendben van.

    Namost, én értelmes, diplomás ember vagyok, és pont szeretek online intézni mindent, főleg ha az ingyen van, a személyes sz***ssal ellentétben. Viszont. Ebből a szövegből (az idézet az egésznek kb. a negyede) kellett volna kihámozni, hogy esetemben minden csillag együttáll, és jogosult vagyok erre, kb. mintha direkt a corporate bullshit generátorral csinálták volna hogy senki ne akarja így intézni:

    *** "A személyes ügyintézés mellett választhatja a vezetői engedély automatikus hivatalbóli kiállítását új kategória Magyarországon történt megszerzése (kategóriabővítés), valamint az egészségi alkalmasság meghosszabbítása esetén az alábbi feltételek megléte mellett:

    - elektronikus azonosítást követően nyilatkozatot tesz, hogy az okmány meghosszabbítását automatikus (hivatalbóli) eljárás igénybevételével kívánja intézni, WAT? Lejárt bakker. Az most hivatalbóli?
    - a háziorvos, vagy az üzemorvos elvégezte a szükséges egészségi alkalmassági vizsgálatot (az eredmény elektronikusan kerül továbbításra),
    - [+naaaagyon hosszú rizsa a rendszerben rendelkezésre álló fotóról]

    Az automatikus hivatalbóli okmánykiállítási eljárás illetékmentes.

    Az automatikus okmánykiállítás igénybevétele esetén a magyarorszag.hu oldalon található Életút-szolgáltatás ügytípusban - ezt bezzeg nem linkelnék be, és az első szintű menüben sincs az oldalon - megtekintheti a vezetői engedély automatikus (hivatalbóli) kiállítás keretében történő, az okmány érvényességi idejének meghosszabbításához szükséges feltételek teljesítésének állapotát (a vezetési jogosultsághoz szükséges előfeltételekre és az azt kizáró okokra vonatkozó aktuális információkat, valamint az okmánykiállítás státuszát). "
    WAT?
    Amúgy beléptem, meg akartam tekinteni, de hibára dobott, gondolom mert már az okmányirodában elindítottam... :D :C

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • BiP

    nagyúr

    Mi a gyerekeknek hosszabbítottunk (értsd: csináltattunk új) személyit. Online foglaltam időpontot (hetekkel későbbre volt csak szabad időpont, de nem volt sürgős). Odamentünk időre, 10perc alatt végeztünk. Az új igazolványokat kihozta a postás, a régivel meg egyszer bementem reggel 8-ra, és kb. azonnal fogadtak, mert tudták, hogy csak leadni mentem. Pedig voltak mások (igaz, nem sokan).

  • Talon1111

    csendes tag

    válasz BiP #8 üzenetére

    Én is csináltattam jogsit így, egy éve, de nekem kb.5 órába telt. Laptopon jelentkeztem be, "ügyfélkapus" ugyebár, én PC-n használom ha kell. Arc alapú azonosítót kellett létrehozni az ügyintézéshez, de legalább 15-20 alkalommal kellett próbálkoznom mire sikerült két "azonos arcot" produkálnom. Ugyan ott ülve, mozdulatlan test tartásban. Mikor ez sikerült, közölték hogy mobil telefon kell hozzá. Ugyan az a procedúra bejelentkezéskor, 3x hibát dobott de aztán kiderült, hogy WI-FI kapcsolat nem jó, csak mobil kapcsolat, mert az a biztonságos. A fénykép elkészítésekor derült ki, hogy az 5 Mp selfi kamerafelbontás nem elég. Másik újabb telefonos bejelentkezés a megszokott procedúra. A fényképet kb. a 20.-at fogadta el, de az meg "hát ránézésre gyerek ijesztgetős" volt. A selfi kamera 30-35cm-ről eléggé torzít. Kb még 25 kép után feladtam hogy, valami értékelhető képet sikerüljön készíteni, és a következő képet amit elfogadott a rendszer, mondtam jó lesz. A végén amikor az aláíráshoz eljutottunk, 3 különböző jó minőségű tollal is próbálkoztam, mert befényképezés után a rendszer invertálja, hogy folyamatos-e a tinta vonal. Ami eredetibe szépnek látszott, az invertálva nem volt jó.
    A megoldás alkoholos CD-író filc volt, annak szép lett az írásképe.
    Most fog lejárni a személyim, de úgy döntöttem foglalok időpontot és bemegyek, mert időben is előbb végzek, meg az általuk készített rossz fotók is jobbak, mint a közeli telefonos képek.
    Remélem sikerült segítenem a részletekben aki mégis ezt a megoldást választja.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés