Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lord Sidious

    senior tag

    válasz guriga1234 #21 üzenetére

    Te most ezen mi a fenét nem értesz? Android Wear-es eszközöket ha társítok, akkor nem érek el minden, amit egy Androidos telóval való párosítás esetén... nincs minden iOS-es Appokkal, aminek van Watch-hoz is Appja elérés, ill. az iOS-be beépített lehetőségek közül sem érek el mindent vele. De Google, Youtube, már több hónapja vannak kint tesztek, amikor iOS-es készülékhez csatlakoztatnak Wear-es okosórát és szépen végig mennek az elérhetetlen funkciók listáján.

  • Lord Sidious

    senior tag

    válasz guriga1234 #24 üzenetére

    PL.: FB, Twitter, Gmailt és a Google Now hangasszisztenst értesítések rendre megérkeznek és a visszajelzés is működik, jelenleg azonban számos másik Google app esetében korlátozottak a válaszadási és egyéb interaktív lehetőségek. Nem lehet például térképes navigálást indítani az óráról, ami azt sem érzékeli, ha az ember az iPhone-ján elindította a Google Mapst. Ha pedig egy link érkezik egy értesítéssel, azt nem a felhasználó által választott mobilos böngésző, hanem maga a Wear app nyitja meg. Nem működnek a rezgő funkciók, amik Watchon operálnak naivnál és értesítés érkezésénél, (kb. ~30 kül. érintés szerű rezgés). Nem tudod vele App Store-os alkalmazások Watchos nézeteid és Appjait megnyitni. Tudtommal Healt támogatás sincsen. Az OK Google-el ki lehet "váltani" a Sirit, de nem tudok vele az iOS-nek úgy parancsot adni egy funkció elindítására a iPhone-on vagy távolról "vezérelni", mint Sirivel. Az iMessage-et megkapod, de nem tudsz vele válaszolni, pl.: a diktálás funkcióval, mint a Watchal. Nem működik vele tudtommal a kamera távolról való irányítása. De még lehetne sorolni.

    [ Szerkesztve ]

  • jacis

    nagyúr

    válasz guriga1234 #26 üzenetére

    Tökéletesen igazad van. A másik fél felkészületlen egy kicsit. :)

    iPhone 15 Pro Max, Samsung Galaxy Z Fold 5

  • Lord Sidious

    senior tag

    válasz guriga1234 #26 üzenetére

    Full lesza***m mit tud a Grear S, mivel pont, hogy Tizen fut rajta, és nem Watch OS, biztos, hogy nem fog minden Tizenes funkció kooperálni az iOS-el, ergo nem jó választás annak, aki iOS-et használ. Pláne, hogy mind a kettő beugró modellje ugyan annyiba fáj.

    De nem értem, hogy mit nem lehetett már az elején érteni? "és akkor már inkább egy Watch, mert több funkciót érek el vele egy iOS-es telóval." Megvan? Vagy még mindig a Gear elleni támadásnak veszed? :U

    2011-be elkezdték fejleszteni a Watch-ot és a kijött 2015-ben, majd a Samsung a sok hulladék után végre kidobott egy végre korrekt és jól használható modellt is utána. Már ezért is jár a Samuknak a piros pont, hogy 4 modell után végre megtalálták magukat. Hajrá csak így tovább, dobjanak piacra még egy olyan gear S2 variánst, aminek kicsit nagyobb a kijelzője és best buy.

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Sidious

    senior tag

    válasz guriga1234 #32 üzenetére

    "puffogtatod a levegőbe a konkrétumok nélküli téveszméidet, amiből látszik, hogy erősen hiányosak az ismereteid."

    Saját vélemény csak írhatók :F

    Próbáltam Wear-t iOS alatt (G Watch Urbane-t) és Watch-ot is. iOS-en nem érdemes még Wear-t használni, hiába pl.: a Moto 360 2 a piac egyik legszebb darabja, vagy a Gear S2, aminél a tekerős szerkezet nagyon jól használható, amikor próbálgattam tetszett is. (ha kicsit nagyobb lenne a kijelzőjének az átmérője, 1,2" --> 1,4".) Maga az 1. gen. Apple Watch szerintem egy hulladék, amit aki megvett tavaly, vagy idén az kiadott egy rakás pénzt, hogy béta teszter legyen, mint kb. az MacBook-nál. De még mindig jobban használható egy olyan eszköz ami nem "geatway" hanem konkrétan egy OS-re van kitalálva. Lehet, hogy a Tizenes Gear S2 sok funkcionalitást fog támogatni az iOS alatt, de hogy mindent nem az is fix, kb. az lesz, mint a Wear-es eszközöknél. Ennél fogva, akinek csak az értesítések kellenek meg egy két olyan feature, amire nagyon drága egy ilyen eszköz. (ebből fakadóan kicsit fölösleges is...) biztos megérni, de aki az iOS és a Watch közötti feature-öket akarja kimaxolni főleg Watch OS 2.1 után, azoknak az optimális vétel nem a Tizenes és a Wear-es okosórák.

    Amúgy meg látom mindig nem értetted meg a lényeget, hogy magginak írtam a bullshit infóra, hogy a Watch nem drágább, mint a Gear S2 beugró szinten, ill. és akkor már inkább egy Watch, mert több funkciót érek el vele egy iOS-es telóval. De mivel még mindig nem sikerült felfogni a kontextus lényegét, inkább hagyjuk ;]

  • Lord Sidious

    senior tag

    válasz guriga1234 #35 üzenetére

    Több funkciót érts.: több lehetőség, ha az Apple Watch-ot használod (mint egy saját gyártású OS)
    Pl.: nativ átjárás és diktálással való válasz iMessage-ben, LivePhotos, Apple Pay, gyors társítás (az iOS-es watch appjával a kamerát használva) Siri, vagy Te tényleg azt hiszed, hogy az Apple kannibálízalja a saját termékét, hogy egy más gyártótól származó eszközön, minden funkció futni fog egy iPhone-on, miközben az egyiken Tizen a másikon meg WatchOS? Az egyik egy külső appal fog futni, a másik pedig a rendszerbe van integrálva.... Nem, mert ez is fix, hogy ki lesz herélve, mint a Wear, iOS alatt.

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Sidious

    senior tag

    válasz guriga1234 #37 üzenetére

    "A legolcsóbb vacak műanyag almaóra is drágább, mint a rozsdamentes acél testű, nagyobb IP védettséget biztosító Gear S2."

    az Apple Wathc beugrója a Sport S7000-es alumínium. Ellenben a Gear S2 acélja, full műanyag hatású, mint azok a gagyi szíjjak, de majd a classichoz külső gyártók csinálnak valami jót, vagy veszel egy normálisabb 20mm-es szíjat. ;]

    Nem baj, végre a Samu is tudott valamit jól másolni. ;] [link]
    Gear S2 ára a 42mm-es (férfi méretű) Watch 120K (január 27 a hivatalos hazai forgalmazás kezdete) cserébe ott ha valami gebasz van, akkor normális szerviz supportot kapsz. (2-3 nap és csere)

    "Egyébként meg neked nem való az S2."

    Ez ne Te döntsd már el kérlek :D

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Sidious

    senior tag

    válasz guriga1234 #37 üzenetére

    De lényeg, megkaptad a funkcióidat ;) A cikk pedig lényegében arról szólt hogy jön a Samsung Gear S2 iOS-re. Jöjjön csak kb. ennek így annyi értelme lesz, mint a Wear-nek iOS-en. Amikre tudod használni egy Samsung eszközzel a Gear-t (És hiába vannak hasonló funkciók) ezeket valszleg itt sem fogod elérni az Apple watch-on. Az én első hozzászólásom a konkrétan ez volt a lényege, erre akartam kilyukadni, (ha ezt meg nem érted meg,akkor ez van) de Te kb. a Samsung elleni támadásnak vetted. Innentől meg nincs miről beszélnünk. :) Őszintén megmondva nekem erre a meddő vitára se energiám se időm. Minden jót! :)

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Sidious

    senior tag

    válasz guriga1234 #41 üzenetére

    "az egy dolog, hogy rosszul írtad (helyesen: szíjak), de a szíj kaucsuk hatású (bár szerintem nem az, de a hatás viszont az). Egyébként az alma hátlapja és a szíjai sokaknál állítólag bőrproblémákat okoznak (legalábbis ezt olvastam)."

    Nem írtam, diktáltam ;) volt már párszor kezembe Gear S2 és az anyagának minősége kb. olyan volt, mint a 14 éve kapott Casiomnak. Nagyon tetszett és szerettem anno, (akkor még 12 voltam :DDD ) lehet egyfajta negédes nosztalgia kerített hatalmába, amikor első tapogatásra a Gear S2 a "miért is ne" kategóriába sorolódott, majd ez a 2., 3.-ik alkalomra, inkább a gagyi, kommersz értet fogott el, és nem a design, hanem az anyaga miatt. (szürke Gear S2 volt a próbálgatott eszköz, szürke, olcsó hatású szíjjal, amiket csak a classic modelleknél tudsz cserélni, valami minőségibb és tetszetősebb anyagra) Erről a "bőrproblémákat" okozó szíjakról és hátlapról nem igen hallottam, csak arról, hogy akinek enyhe nemesfém allergiája van, azon bőrpír keletkezett allergiás válaszreakcióként az arany modellnél, és más fémallergiásoknál az Alu szíj okozott urticia szerű tüneteket, de ezek még az enyhe allergiásoknál is bármelyik órával/karkötővel stb. előfordulnának, mivel az naponta huzamos ideig érintkezik a bőröddel. Ezek az emberek pedig előtte nem hordtak órát, ill aranyat a előtte kezükön, pláne nem napi 14+ órát. A gumi szíjnál pedig nem igazán lehet semmilyen allergiás tünete a viselőnek, mert az Apple Wathc szíjánál nem természetes/műkaucsukot használnak az előállításhoz, hanem guayulet.

    "Neked komoly problémáid lehetnek a látással. Irány egy jó szemorvos! Először is a samu előbb jött ki okosórával, mint az alma. Az S2 már a sokadik generáció. Ráadásul az almáé szögletes, a samué meg kerek. Ez bizony hatalmas hasonlóság. Hogy ezt eddig én nem vettem észre! :W"

    Látom sikerült elolvasni a cikket, amit linkeltem :)) (van egy rövidebb magyar nyelvű összefoglalója is, ha gondolod... ;) Nem a külső volt a lényeg, hanem az, hogy 2011-ben elkezdődtek a fejlesztések, és 2011 végén, 2012 elején már a szakmán belül erősen lehetett sejteni, hogy mire készül az Apple. A Samu kidobott pár okosórát előtte 2013-ban, és 2014-ben (Gear, Gear, Gear 2, Gear 2 Neo stb) amik hulladék szintű vacakok voltak. Kb. a Gear Fit volt az, ami tényleg jó ötlet volt, csak drágán nyitott, a képességeihez képest. (ha jól emlékszem 70-75K körül.) Majd az Apple Watch után végre kijöttek egy olyan órával, ami végre funkcionalitásban, sebességben, üzemidőben (a design teljesen szubjektív) pariban lett, vagy inkább ütötte az Apple Watch-ot. (azért a mágneses dokkolós töltőt sem lehetett kihagyni ;] )

    "a 42mm-es (férfi méretű) Watch 120K (január 27 a hivatalos hazai forgalmazás kezdete)"
    120K... jó bocs 126 a 38mm pedig 113K

    "a samunak hazánkban hivatalos márkaszervize van. Az almának is?" A Samu prémium szerviz szolgáltatása megszűnt, marad a sima márkaszervív... és a várakozás ameddig le van adva, akár 21 munkanapig is... Applenél BÁRMELYIK APR-be (iCentre, iStyle, Almárium) beviheted a termékeket, vagy ha az onlie store-ba vetted, akkor itt még mindig házhoz jönnek, és cserélnek 2-3 napon belül. A gari meg újra indul. (és nem 1 év, hanem 2, 2014 márciusa óta, ugyan úgy, mint a Samunál)

    "mivel teljesen alma tekintetű vagy (a cuccaid alapján), ezért minek is váltanál másra? Ezért nem való neked az S2."

    Nem vagyok Apple Fan, sok modelljük lett vacak és sok iOS verzió is förtelmesen rossz lett. Volt nem egy két droidos készülékem (jelenleg is van) és több Samu is volt, mind a megjelenés után kicsivel megvéve: S1 (nagyon szerettem anno) S2, Note1, Note2, de a TW miatt megutáltam őket idővel. Ha droidra mennék vissza és felső kategóriára (Moto előtt, csak ez volt) , a HTC-t vagy inkább egy Nexus 6P választanék, (ha már alapból jól megvoltam a Nexus 4-el és 5-el is) de inkább felejtős halmazba került a droid. Mint említettem a Gear S2 design világa nagyon tetszik, de kicsit nagyobb kijelzővel és más anyaghasználattal must have lenne, de ha ezek a kritériumok maradéktalanul teljesülnének is, akkor sem tartanám ésszerű választásnak egy Tizenes/Wear-es okosóra megvételét iOS-es telefonhoz, a "kiherélt" funkciók miatt, amiket iOS-en megtehetsz velük. Mert ezek, akkor is külső gyártó termékei maradnak, nem az iOS-hez csiszolt rendszerrel, és ha lehetne sem engedne minden funkciót az Apple a Tizen/Wear okosóráknak, mert ez egyenlő lenne egy tökön szúrással, saját magának. (és ez a Samunál is vice versa)

  • Lord Sidious

    senior tag

    válasz guriga1234 #45 üzenetére

    Igen, ugyan az a gari. EU-s modellnel egyseges gari van EU-n belul.

    A tobbi "magyarazkodasnal" nem magad ismetelned, csak elfogyott a demagog, inkonzisztens "erv". ;) amugy meg a cikk cime, a gear s2 iOS tamogasanak erkezeserol szol. Ergo miert is ne lenne temaba vago, hogy az iPhoneokhoz erkezik egy full ertelmetlen third party app, amivel "lehet majd hasznalni" a gear 2s, mikozben nem lesz olyan szintu a felhasznaloi elmeny es a funkcionalitas is ki lesz herelve a watch-hoz kepest? :)

  • RaveForce

    veterán

    válasz guriga1234 #49 üzenetére

    +1

    „egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

  • Lord Sidious

    senior tag

    válasz guriga1234 #61 üzenetére

    Nem birod felfogni, hogy IMEI vagy nem telok eseteben sorozatszam alapjam van a gari minden Apple termeknel. Vilag gari van, nem kell vinned se szamlat (ez csak a masodik evhez kell EU-n belul) se gyari kiegeszitoket ha leadod egy APr-be vagy Apple Store-ba a gari pedig aktivalastol es nem vasarlastol indul...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák