- Poco X3 Pro - hardverfrissítés
- Honor 400 - és mégis mozog a kép
- Redmi Note 12 Pro - nem tolták túl
- Milyen okostelefont vegyek?
- Friss koncepciót hoz a Nothing Phone (3)
- A lapkakészlet és az akku különbözteti meg a Motorola Edge 60 és Edge 60 Pro-t
- A Nothing Headphone (1) is a dizájnról szól
- Fotók, videók mobillal
- iPhone topik
- Ismét a Honoré a legvékonyabb hajlítható
Új hozzászólás Aktív témák
-
MeszesKPT
őstag
Nem a JOLED volt az, amelyik nyomtatott panelekkel kívánta volna elárasztani a piacot olcsó(bb) gyártású OLED-ekkel? Mert akkor nem tudom mennyire jó stratégia velük szövetkezni.
-
Bayzee5
tag
Pixeleket így is úgy is vezérelni kell, de kvázi 'bután', keveset kell számolni vele. De a zónákba azért van bőven számítás, nemcsak egy progarmsornyi átlag. Elég csak megnézni a sony vagy a samsung féle háttérvilágítás elég eltérő működését. Nem is lesz iparági standard, mert a zónás háttérvilágítás szükségszerűen kompromisszumokra épül és minden gyártó maga határozza meg hogy számára mi a fontos.
Például egy űrbéli jelenet. Sok kis apró csillag van az alapvetően fekete világűrrel. Ha fényes csillagot akarsz, akkor erősebb fény kell zónából, de akkor nem lesz elég sötét az űr vagy pont fordítva, sötét lesz az űr, de a csillagok is alig látszanak. Nincs erre jó válasz, csak preferencia, ezért nincs is rá standard. De ebből is látszik, hogy a kérdés több, egy mezei átlag számításnál.
-
Bayzee5
tag
Ben csak Panasonic dolgozik / dolgozott ilyennel, a Sony egyik referencia monitora is dupla rétegű LCD-t használ: https://pro.sony/ue_US/products/broadcastpromonitors/bvm-hx310
Úgy tudom az a gond velük, hogy:
-Drága gyártani a két réteg miatt
-Piszok erős háttérvilágítás kell a két réteg miatt. Én a Hisense-re nem is találtam fényerő értéket, valószínűleg nem véletlen... Plusz erős háttérvilágítás = nagy fogyasztás
-A két réteg továbbra sem ad tökéletes feketétÖsszességében én úgy tudom drágább is, többet is fogyaszt és nem jobb a képe, mint oled-nek, ezért nem nagyon foglalkoznak vele.
A túl sok zóna meg ahogy szó volt róla 'nehéz', mert nem az egyes pixeleket kell plusz feldolgozás nélkül vezérelni (ahogy azt elég az OLED-nél), hanem meg kell nézni a kép egészét, azt zónákra bontva megvizsgálni átlag fényerőt, megnézni, hogy szomszédos zónára ez hogyan hatna majd ezek után kialakítani az alkalmazni kívánt fényerőt. Plusz persze ezen kívül ahogy rendesen, még a pixelenkénti színek
-
Piftuka
veterán
Én úgy tudom, a Pana tulajdonképpen el is engedte a "MegaCon"-t. Amolyan kísérleti projekt, amit nem kívánnak a "consumer" szegmens termékeiben alkalmazni, és amivel - ezek tudatában - mi felhasználók nem sokra megyünk.
Szóval jó, hogy a Hisense előrukkolt egy működő megoldással! Extrém magas kontraszt, anélkül, hogy a beégéstől tartani kellene, ráadásul 12 bit-es színmélység...
Ez lehet a közeljövő hosszú távú megoldása a megfizethető, kiváló minőségű tévézésre. (Mert az OLED technológián szignifikánsan vagy 10-20 éven belül nem fognak tudni javítani, ahogyan a Micro LED sem lesz megfizethető még ugyanannyi időn belül.)
Remélhetőleg hamarosan olvashatunk néhány részletes beszámolót a tévéről!
Aki eddig kiállításon látta, az nem panaszkodott a betekintési szögre.
Mondjuk én úgy vagyok vele, hogy ha szemből kicsit elmozdulva nem romlik a szaturáció, az már jó. Ha tudnak hozni egy max. ~25-30°-os szögig teljesen stabil képet, az már bőven megfelelő.
Annál nagyobb szögből nézve a kép trapéztorzulása miatt úgysem beszélhetünk "minőségi tévézésről".
-
mad823
őstag
Ezt a konkrét típust nem néztem, de pl. a Pana MegaCon-jának azért vannak még gyerekbetegségei: a dupla LCD miatt a fogyasztás elég combos, de ami nagyobb baj, hogy a betekintési szögek "szuboptimálisak". Ha a technológia engedné a két LCD réteg közötti távolság közel nullára csökkentését, akkor az utóbbi gond talán megszűnne.
-
Piftuka
veterán
"De nyilván előbb utóbb menni fog ez is."
Már megy: Hisense 65SX
Az egyetlen probléma, hogy a Hisense valamiért Európában nem akarja forgalmazni ezt (és a többi jó) tévéjét!
-
Semplar
őstag
Hát az IFA 1965 sikeresebb volt.
-
NomadND1
senior tag
Vajon mennyit fizet nekik a samsung a qled szponzoráció miatt?
-
Én nem hiszek az OLED megoldásukban, évtizedek óta és dollár milliárdokat költöttek fejlesztésre de nem sikerült tartós kék szint előállítani, ez a dolog most sem változott igazán, nem hiába hagyta a Samsung meg a Panasonic ezt az irányvonalat magára.
-
fairi
őstag
miniLED nem rossz megoldás, gyógyír az LCD bajaira, csak kérdés mikor lesz emberi áron.
A sok zónás TV-kért kész vagyonokat kérnek, a megfizethetőbe max 50-60 db van, ami miatt elég jelentős a blooming.
Monitoroknál is nagy a pangás, van pár miniLED-es készülék veseárért. -
Cs1csó
titán
Impozáns adatok, sok sikert!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- LG 65C2 - 65" OLED evo - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox!
- AKCIÓ! nVidia Quadro P4000 8GB GDDR5 videokártya garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T480s - i7-8GEN I 16GB I 256GB I 14" WQHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Xiaomi Redmi 10 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Bomba ár HP Pro X360 11 G1 - Intel N4200 I 4GB I 128GB SSD I 11,6" HD Touch I Cam I W10 I Gari
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest