Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #26 üzenetére

    A mostani Intel IGP-k kontroll nélkül írnak az LLC-be. Illetve írtak, mert az új driverekben ez már tiltva van. Az Ivy IGP-je kapott is egy belső tárat, hogy ne kelljen teleszemetelnie az LLC-t. A funkció persze megmaradt, de csak mint opcionálisan kihasználható szolgáltatás, amit a program oldaláról kell igényelni a grafikus drivertől.
    A Larrabee integrációja más, mert az nem úgy dolgozik, mint a mai Intel IGP-k. Az Intel a processzormagoknál is olyan protokollt használ, hogy minden mag írhat a saját szeletébe, de csak olvashat a másik mag szeletjéből. Ezt lehet vinni tovább a Larrabee integrálásával is, hiszen az a rendszer is pontosan így működik. Az tehát biztosított, hogy egy mag, legyen az CPU, vagy úgymond GPU a Larrabee értelmében, csak a saját kis szeletébe irkál. A többi mag szeletét csak olvasni fogja.
    Elméletben megoldható. Az eddigi adatok szerint a működés szempontjából azt kell megérteni, hogy ami ebbe a kis tárolóba kerül az nem fog belekerülni a rendszermemóriába. Tehát, ha jó hatékonysággal akarják ezt használni a fejlesztők, akkor olyan dolgot kell ott tárolni, amit a program futtatása alatt csak az IGP fog igényelni. Ha már másolni kell az ronthatja a hatékonyságot. Persze a dGPU is így működik, annak is van külön memóriája, ott is gond az adatmásolás.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #22 üzenetére

    Annyi lesz, hogy a CPU és az IGP a rendszermemóriát megosztja. Tehát nincs az IGP-nek elkülönített területe. Teljesen koherens módon osztoznak rajta és egységes címteret is használnak a CPU és a GPU magok.
    A hardverben ez gyakorlatilag abból áll majd, hogy van a gyűrűs busz, ami a mostaniban, és azon lesz négy CPU-mag és isten tudja mennyi Larrabee mag, ugyanolyan cache szeletekkel, mint a CPU-mag. Gyakorlatilag képzeld el a Larrabee-t, csak pár magot cserélj CPU-magra.
    Amit most csinál az Intel az egyszerűen egy kisebb tár a frame bufferre és a back bufferre, meg ami még esetleg befér, nyilván render targetek. Más haszna nincs. Ha a program nem túlzottan igényli a memóriát, akkor hasznos lehet, és gyorsíthat. Ezt ugyanúgy meg lehet csinálni később is. Persze lesznek programok, amelyek alig veszik ennek hasznát.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #20 üzenetére

    Ezt igazából a Haswellre sosem ígérték. A Skylake lesz ilyen 2015-ben.

Új hozzászólás Aktív témák